Pokaz CHANEL Cruise 2018/19

Pokazy kolekcji Resort (we Francji zwanej Cruise) paryskiego domu mody CHANEL należą do najbardziej oczekiwanych. Najnowszą linię Cruise 2018/19 projektant zaprezentował 3 maja 2018 roku w Grand Palais w Paryżu. Projektanci po pokazach kolekcji prêt-à-porter, jakie odbywają się podczas tygodni mody, w kolekcjach Cruise (Resort) prześcigają się w pomysłach organizacyjnych szukając odpowiednich miejsc do prezentacji. I tak dom mody CHANEL zaprezentował swoje kolekcje w Wersalu, Wenecji, Szanghaju, Moskwie, Singapurze, Edynburgu, Dallas, Dubaju, Seulu, na Kubie, a dokładnie do Hawanie czy ostatnio w paryskim Grand Palais, które zamienił w Starożytną Grecję.


Najnowsza kolekcja nawiązuje do okresu, kiedy to Coco kiedy to projektantka otwiera kolejne butiki w 2013 roku w Deauville z ubraniami w stylu casual deluxe, przeznaczonymi do wypoczynku i sportu m.in.: kapeluszami, żakietami, swetrami i bluzkami w paski inspirowane marynarzami. Sukces butiku zaowocował kolejnym tym razem w Biarritz. Kiedy to Gabrielle Chanel zaprezentowała małą kolekcję pod koniec jesieni 1919 roku, przeznaczoną głównie dla ośrodków wypoczynkowych usytuowanych zwłaszcza w Biarritz, czy domyślała się, że zainicjowała nowy ruch mody? Czy wiedziała, że prezentuje pierwszą w historii kolekcję Cruise?  Lżejsze, zdecydowanie bardziej komfortowe, rozpinane z delikatnej wełny swetry były idealne do żeglowania, spacerów w miejscowościach uzdrowiskowych, nadmorskich kurortach i zalanych słońcem miejsc, takich jak Riviera Francuska, Wenecja i  plaże Lido. Jednym słowem od marynarza do pasażerów statku wycieczkowego był tylko jeden krok, który uczyniła marka CHANEL. Kolekcje międzysezonowe rozwijały się prężnie. Coco odpowiadając na potrzeby klientów wypożyczała swoich krawców i wieczorowe suknie na pobyt na luksusowych statkach wycieczkowych, co było wówczas bardzo modne. Oryginalny pomysł Gabrielle odnotowało Harper's Bazaar, w grudniu 1933 r., w artykule na temat "Ubrania Cruise", a następnie L'Officiel de la Mode, w grudniu 1936 r., które zachwyciło się "kompletną kolekcją międzysezonową ilustrującą unikalne projekt mody Gabrielle Chanel". Być kochanym przez kogoś innego, zarabiać na życie, tworzyć własne pragnienia i styl życia to główne źródło inspiracji. To właśnie zainspirowało Mademoiselle Chanel do kreatywności. Miłośniczka morza, żaglowców Flying Cloud i Cutty Sark odkryła wioskę Roquebrune-Cap-Martin, w której bez pamięci zakochała się. 30 września 1928 roku Mademoiselle Chanel sfinalizowała zakup ziemi w Roquebrune-Cap-Martin, by wznieść na niej dom swoich marzeń - Villa La Pausa.

Od letniej rezydencji Coco "La Pausa" został nazwany statek rejsowy, na którego pokładzie odbył się tegoroczny pokaz kolekcji Crusie 2018/19. Statek został usytuowany we wnętrzach paryskiej hali Grand Palais. W portowej scenerii modelki zaprezentowały resortowe stroje. - "Moim najwcześniejszym wspomnieniem nie jest łódka, ale dźwięk łodzi", zwierzał się projektant. Na paryskim pokazie pojawiły się projekty w wakacyjnej palecie kolorystycznej z marynarskimi motywami m. in: białe bluzki z Czerwonym logo, luźne spodnie, obszerne koszule, spódnice midi i bermudy w marynarskie pasy czy tweedowe żakiety zestawione z mini spódniczkami. W kolekcji nie zabrakło rowniez bluzek z bufiastymi rękawami i mocno podkreslona talią lub baskinką na biodrach, wąskich i bardzo krótkich sukienek, które flirtują z linią tunik zestawionych z cygaretkami i grubymi rajstopami czy kompletów bouclé bazujących na krótkich, dwurzędowych lub taliowanych żakietach. Marynarskie nawiązania stanowiły t-shirty z grafiką przedstawiającą statek, poszarpane jeansy, sukienki w morskie fale oraz oryginalne akcesoria, jaki torebki o formach kół ratunkowych, wisiorów z zawieszką koła ratunkowego, słomkowe kapelusze i berety.

Po pokazie na podkładzie pojawił się kapitan Lagerfeld w towarzystwie swojej wieloletniej projektantki Virginie Viard.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności