Prada - kolekcja damska jesień-zima 2014/15

Miuccia Prada nazywana jest prawdziwym fenomenem, jest jedną z czołowych projektantów na świecie, jej nazwiska znają chyba wszyscy, nawet ludzie, którzy nie interesują się modą. Prada to ponadczasowa elegancja połączona z nowatorską wizją mody, co sezon wyznacza kierunek w światowej modzie. Tym razem na sezon jesień-zima 2014/15 przygotowała charakterystyczną kolekcję inspirowaną obsesyjną obserwacją kultury niemieckiej w latach 70-tych oraz debatą między klasami społecznymi. Do źródeł  inspiracji dołączyli również Rainer Werner Fassbinder - mistrz nowego kina niemieckiego, wrażliwy na niemiecką estetykę, Pina Bausch - niemiecka tancerka oraz choreografka tańca współczesnego o wielkim wpływie na rozwój teatru tańca jako gatunku oraz Joseph Beuys - niemiecki artysta, teoretyk sztuki, pedagog, działacz i reformator społeczny i polityczny.


Niemiecka kultura dawno nie wywarła tak dużego wpływu na modę.

"Rainer Werner Fassbinder, Joseph Beuys i Pina Baush są dla mnie stałym źródłem inspiracji." - wyznaje Muccia - "Ale nie ma w tym nic  nostalgicznego, mamy do czynienie z modą, a nie polityką." - dodaje.

Miuccia w charakterystycznym dla siebie stylu oddała ducha lat 70. W kolekcji króluje satyna i organza. Satynowe suknie czy tez szyfonowe mgiełki, spod której prześwitują kolorowe obcisłe sweterki i wzorzysta bielizna ukryte są pod pod ciężkimi, ponad gabarytowymi płaszczami, kolorowymi kożuchami i kurtkami, tworząc niezwykle ciekawe połączenia.

Obok projektów z futerkiem w roli głównej znajdziemy również charakterystyczne dla projektantki luźne swetry z głębokim dekoltem w linii V, idealnie skrojone płaszcze z zaokrąglonymi klapami i satynowymi lamówkami oraz sukienki w abstrakcyjne wzory.
Niemal w każdym projekcie na płaszczach, sukienkach, marynarkach i kurtkach, pojawiają się lamówki z koziego włosia, futrzane czy tez satynowe – to motywy przewodnie, które określają styl kobiety, która jesienią ubierze się u Prady.

W najnowszej kolekcji Miuccia Prada stawia na kolor czerwień, żółć, fiolet, pomarańcz i złoto uzupełnione zostały o klasyczną czerń, brąz i szarość.

Surowa elegancja według Prady jest przede wszystkim bardzo kobieca i zmysłowa. Niebanalne i przemyślane stylizacje urzekają i prowokują, by po raz kolejny spojrzeć na modę nie tylko jako na produkt, ale może i coś więcej.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności