Prada - kolekcja damska wiosna-lato 2014

Miuccia Prada co sezon wyznacza kierunek w światowej modzie. Tym razem na sezon wiosna-lato 2014 przygotowała charakterystyczną kolekcją inspirowaną street artem, pełną feministycznej siły. Projekty Prady to propozycje dla charyzmatycznych kobiet, które hołdują ekstrawagancji i oryginalności, stąd też w kolekcji marki znalazły się sukienki, płaszcze, futra i torebki z oryginalnymi nadrukami, za które była odpowiedzialna grupa streetowych artystów: El Mac, Mesa, Gabriel Specter, Stinkfish oraz ilustrator Jeanne Detallante i malarz Pierre Mornet. Na zlecenie domu mody mieli poruszać się wokół tematyki kobiecości, władzy, siły i różnorodności.


"Widzę kobiety jako silne, wyraziste bojowniczki. Generalnie musimy być wojowniczkami. Znów mamy do czynienia z debatą wokół kobiet, a ja chciałabym to zinterpretować. Moim narzędziem do tego jest moda. Pomyślałam, że jeśli ubrania, które nosisz są przesadzone, ludzie najpierw będą na Ciebie patrzeć, a później zaczną Cię słuchać. To pewnego rodzaju trik." – powiedziała Miuccia Prada po zakończonym pokazie.


Równie silnym elementem kolekcji stały się staniki, z jednej strony symbol kobiecości, z drugiej oznaka zniewolenia. U Prady jego znaczenie zostaje obrócone do góry nogami, biustonosz ozdobiony biżuteryjnymi kamykami zaczyna stanowić zbroję ochronną i jest znakiem kobiecej siły. Projektantka poleca, aby ten dość specyficzny element garderoby nosić na sukienkach i okryciach wierzchnich.

W kolekcji wiosenno-letnie pojawiły się typowo sportowe projekty nawiązujące do mody ulicznej m.in. piłkarskie getry, militarne sukienki z dekoltem typu bustier oraz sportowe szpilki na prążkowanym plastiku, z dziwacznie osadzonym obcasem na środku stopy. Obok sportowych elementów w kolekcji pojawiają się proste płaszcze i cała linia efektownie wyszywanych kamieniami sukienek i spódnic, kolorowe futra obok, których nie można przejść obojętnie.

Prada inspiruje kobiety do walki. Proponuje im garderobę, która dodaje pewności siebie, wyróżnia i czyni wyjątkową. Współczesna wojowniczka Prady nie uwodzi wdziękiem i zmysłowością, mimo iż wyraźnie komunikuje, że jest kobietą. To nie luksusowy glamour, to raczej styl nowoczesnych kobiet, które radzą sobie w każdych okolicznościach.

Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności