Prada - kolekcja damska wiosna-lato 2015

Miuccia Prada nazywana jest prawdziwym fenomenem, jest jedną z czołowych projektantów na świecie, jej nazwiska znają chyba wszyscy, nawet ludzie, którzy nie interesują się modą. Prada to ponadczasowa elegancja połączona z nowatorską wizją mody, co sezon wyznacza kierunek w światowej modzie. Tym razem na sezon wiosna-lato 2015 projektantka zaprezentowała reinterpretację stylu lat 70.


Wśród propozycji Miucci pojawiły się płaszcze, które częściowo zdominowały kolekcję. Dopasowane w tali, proste, luźne, skórzane, wełniane, ze wstawkami skórzanymi, jak i z białymi przeszyciami na szwach, ciekawe propozycje dla wielbicielek włoskiej marki. Obok nakryć wierzchnich znajdziemy również charakterystyczne dla projektantki dopasowane swetry, wełniane pulowery, sukienki, ołówkowe spódnice i koszule z półgolfem.

Kolorystyka kolekcji, jak na sezon wiosenno-letni jest dość uboga. Króluje w niej czerń odcienie brązów, ciemnego granatu, zgaszonej zieleni i szarości, choć nie zabrakło również drobnych elementów w kolorach stonowanego pomarańczu, żółci i czerwieni.Jedynym urozmaiceniem kolekcji stały się materiały, na czele ze skórą i żakardami.

Kolejny raz Miuccia Prada pokazuje, że piękno może być nieoczywiste, a surowa elegancja według projektantki jest przede wszystkim bardzo kobieca i zmysłowa. Niebanalne i przemyślane stylizacje urzekają i prowokują, by po raz kolejny spojrzeć na modę nie tylko jako na produkt, ale może i coś więcej.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto