Proenza Schouler - kolekcja jesień-zima 2013/14

Najnowszą kolekcją duet Proenza Schouler - Jack McCollough i Lazaro Hernandez wysforowali się na pierwsze miejsce wśród młodych nowojorskich projektantów. Kolekcja Proenza Schouler na sezon jesień-zima 2013/14 sama w sobie nie jest może modowym objawieniem, raczej przypieczętowaniem tego, co każdy, kto obserwuje pokazy mody, wie od dawna - projektanci robią coś czego nikt inny w tej chwili nie robi. Krytycy modowi porównują ją do iPhone czy MacBook Air - prosta, elegancka i bijąca na głowę konkurencję.


Kolorami dominującymi w kolekcji jest dość skromna i minimalistyczna, to czerń i biel, gdzieniegdzie widzimy tylko ślady mięty i różu. Projektanci tworząc sylwetki użyli nowoczesnych technologi, do tego stopnia, iż prawdziwą magię projektów dostrzec można dotykając wyłącznie ubrania. Tradycyjny tweed okazuje się siatką ze skórzanych rzemyków, połyskujące swetry przetykane zostały srebrnymi łańcuszkami, a co na pierwszy rzut oka wygląda jak koronka to po prostu aplikacja wtopiona w tkaninę.

Wśród propozycji marki znajdziemy kurtki i płaszcze z zaokrąglonymi rzeźbiarsko rękawami, spódnice zdobione strusimi piórami, seksowne sukienki z boucle oraz żakiety i spódnice wykonane z tweedu lub skóry, a wszystko cięte zostało laserami aby uzyskać perfekcyjny, ostry krój.

Po poprzedniej, wiosenno-letniej kolekcji z fototapetami na projektach, propozycje na jesień można uznać za modowe oczyszczenie.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności