QΠШ Robert Kupisz - kolekcja ICONS na jesień i zimę 2022/23

Nowy rok to czas na nowe fascynacje, to czas na nową kolekcję marki QΠШ Robert Kupisz na sezon jesień-zima 22/23 o znaczącej nazwie ICONS. Kolekcji pełnej typowych dla marki kontrastów, pozycji obowiązkowej dla każdego pasjonata mody ulicznej, w której kolejny raz znane nam historie i archetypy zostały przedstawione w nowoczesnym ujęciu projektanta.


"Do stworzenia kolekcji zainspirowało mnie niezwykle barwne życie primabaleriny Anny Pawłowej, która przeszła do historii dzięki swojej interpretacji partii Umierającego łabędzia" - opowiada Robert Kupisz. "Kolekcja ICONS jest nie tylko o ikonicznej sztuce tańca, jaką jest balet. Równie ważną rolę przy tworzeniu kolekcji odegrała sztuka cerkiewna, która zainspirowała mnie do stworzenia printów i wykorzystania złoceń, charakterystycznych dla tego procesu artystycznego, niezwykłego zarówno w wymiarze rzemieślniczym jak i duchowym. Dlatego ICONS to zderzenie tradycji z nowoczesnością, interpretacja strojów z epoki, przełożona na język współczesnej mody ulicznej." - dodaje projektant.

Jak zawsze zdecydowana większość ubrań ma uniwersalne kroje, podkreślające przekaz marki o braku podziałów. Wśród projektów nie mogło zabraknąć charakterystycznych dla marki bawełnianych t-shirtów, mięsistych dresowych bluz i spodni, charakterystycznych jeansów z grubego, wybarwianego ekologicznie denimu, oraz przeskalowanych koszul - flanelowej w niebiesko - brązową kratę, zwiewnych z mocnymi printami serafinów i medali, oraz oversize'owych klasyków z półprzezroczystej etaminy. W zimowej kolekcji nie mogło zabraknąć kurtek i kamizelek oraz prostych, niezastąpionych wełnianych płaszczy. Warto wspomnieć, że kolekcja została w całości uszyta w Polsce, z materiałów przyjaznych środowisku – wśród certyfikatów możemy znaleźć Gots, Ecovero czy Oeko-Tex.

Charakterystyczną cechą kolekcji są mocne, niejednolite złocenia i srebrzenia materiałów, które podkreślają ich strukturę i dodają blasku jeansowym spodniom, bluzkom czy koszulom.

Poza nieśmiertelną czernią i całą gamą szarości – od jasnych, rozświetlających odcieni, przez ciemne, grafitowe barwy, aż do flagowych deseni farbowanych charakterystyczną dla marki metodą tie dye w kolekcji królują stonowane, zgaszone kolory - brązy, bordo i petrol, czyli niebieski z tonami morskiej zieleni.
Zreinterpretowany został również klasyczny wzór polka dots – w ujęciu Projektanta kojarzy nam się z płatkami śniegu wirującymi na tle nocnego, miejskiego nieba. W kontraście do nich dostaliśmy printy przedstawiające wizerunki serafinów oraz złocenia i srebrzenia materiałów, co w zestawieniu z militarnymi motywami maluje przed naszymi oczami obraz potęgi, bogactwa i stylu w pełnym rozkwicie.

Sesja zdjęciowa autorstwa Agaty Serge jest równie teatralna i nostalgiczna jak kolekcja ICONS - gra światłocieniem podkreśla splot oraz złocenia materiałów, a stylizacje przenoszą nas w inną, tajemniczą rzeczywistość. Specjalnie przygotowane do sesji tła i wykonana na zamówienie rama przywodzą na myśl wnętrza teatrów oraz mistyczny klimat budynków cerkiewnych.

Uzupełnieniem zdjęć jest film autorstwa Pawła Grabowskiego z Wow Pictures.

Kolekcja ICONS AW2022/23 jest już dostępna w przedsprzedaży online na stronie www.robertkupisz.com, oraz w butikach firmowych znajdujących się w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.
Na platformie www.moliera2.com i www.mostrami.com oraz we współpracujących z marką butikach multibrandowych w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Kielcach kolekcja ICONS będzie dostępna od lutego 2022.


Zdjęcia:
Fotograf: Agata Serge
Modelka: Marta Wieczorek / Rebel Models
Model: Tomasz Sulima / Selective
Makijaż: Anna Sokołowska
Włosy: Robert Kupisz
Stylizacje: Robert Kupisz
Oświetleniowiec: Szymon Gosławski
Produkcja: Ania Borowska / Art Works, Krzysztof Malinowski / KM Media

Film:
Kamera i montaż: Paweł Grabowski / WOW Pictures
Asysta: Krystian Muciek
Postprodukcja: Paweł Grabowski / WOW Pictures
Kolor: Piotr Putko

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES