Roberto Cavalli - kolekcja wiosna-lato 2016

Kolekcja domu mody Roberto Cavalli na sezon wiosna-lato 2016 to pierwsza kolekcja ready-to-wear Petera Dundasa po awansie na dyrektora kreatywnego i od razu niesamowicie wyrazista. Swój debiut Dundas zadedykował latom 80. Kolekcja Dundasa dla Roberto Cavalli była zdecydowanie mniej glamour niż to, do czego przyzwyczaił nas założyciel włoskiego domu mody. Prawdopodobnie był to zabieg celowy, ponieważ jednym z jej motywów przewodnich były "kontrasty będące propozycją odświeżonej i zmodernizowanej wersji luksusu".


Wiosenno-letnie propozycje to dominacja spranego, pastelowego dżinsu, spodni z wysokim stanem zestawionych z asymetrycznymi crop topami lub krótkimi kurtkami z plecionkami oraz asymetrycznych falbaniastych spódnic i sukienek zakończonych powłóczystym trenem. W kolekcji znalazło się też miejsce dla błyszczących spodni i kamizelek z metalizowanymi nitkami, żakardowych garniturów, obcisłych kombinezonów, seksownych mini sukienek, długich płaszczy, płóciennych kurtek oraz cienkich oversize’owych parek.

Duch domu mody Roberto Cavalli obecny był w postaci zwierzęcych wzorów, kolorowych panterek i motywu tygrysiej głowy, który pojawiał się na podkreślonych paskiem obcisłych sukienkach, legginsach czy marynarkach. Natłok wzorów i zdobień był jednak mniejszy niż w poprzednich kolekcjach włoskiej marki – w projektach Dundasa widać wyraźnie chęć zmiany i modernizacji domu mody Roberto Cavalli przy jednoczesnym poszanowaniu dla bazowego DNA marki.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności