Saint Laurent - kolekcja damska wiosna-lato 2016

Hedi Slimane, który od jakiegoś czasu tworzy dla domu mody Saint Laurent Paris, jest specjalistą od eleganckiego looku z drapieżnym pazurem. Sylwetki z kolekcji wiosna-lato 2016 składają się z tylu elementów, że całą kolekcję można miksować na tysiące sposobów. Ten modowy miszmasz składa się na spójny wizerunek grunge’u i delikatnego glamu. Grunge i nawiązanie do lat 90. przewijają się w kolekcjach Hedi Slimane od kilku sezonów. Dyrektor kreatywny  Hedi w wiosenno-letniej kolekcji Saint Laurent pokazał swoją wizję rock'n'rollowych księżniczek.


Na paryskim wybiegu pojawiły się klasyczne garnitury, trencze, jeansowe kurtki i spodnie rurki, skórzane ramoneski, oversize’owe skórzane płaszcze i kurtki, uzupełnione o projekty emanujące dziewczęcością i seksapilem m.in.: sukienki - metaliczne, bieliźniane, transparentne, koronkowe i siateczkowe oraz smokingowe marynarki połączone z kusymi szortami.

Modelki na głowach nosiły  tiarę, która stała się charakterystycznym motywem wiosenno-letniej kolekcji. Założona na niedbale potargane włosy, znakomicie wpisuje się w nurt "glam grunge".


Pomysł na kolekcję dla nieco młodszych klientek jest z pewnością świetnym chwytem marketingowym i kolejną rewolucją w paryskim domu mody. Kilka sezonów temu zadawaliśmy sobie pytanie, czy sięganie do tak radykalnych zamian i odcinanie się od wielkiej tradycji będzie najlepszym sposobem na stworzenie nowej lepszej marki Saint Laurent Paris? Teraz z przekonaniem możemy stwierdzić, iż Heid odmłodził markę nie zapominając o tradycji, a duch Yvesa wciąż żyje w kolekcjach domu mody.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto