Saint Laurent - kolekcja damska wiosna-lato 2016

Hedi Slimane, który od jakiegoś czasu tworzy dla domu mody Saint Laurent Paris, jest specjalistą od eleganckiego looku z drapieżnym pazurem. Sylwetki z kolekcji wiosna-lato 2016 składają się z tylu elementów, że całą kolekcję można miksować na tysiące sposobów. Ten modowy miszmasz składa się na spójny wizerunek grunge’u i delikatnego glamu. Grunge i nawiązanie do lat 90. przewijają się w kolekcjach Hedi Slimane od kilku sezonów. Dyrektor kreatywny  Hedi w wiosenno-letniej kolekcji Saint Laurent pokazał swoją wizję rock'n'rollowych księżniczek.


Na paryskim wybiegu pojawiły się klasyczne garnitury, trencze, jeansowe kurtki i spodnie rurki, skórzane ramoneski, oversize’owe skórzane płaszcze i kurtki, uzupełnione o projekty emanujące dziewczęcością i seksapilem m.in.: sukienki - metaliczne, bieliźniane, transparentne, koronkowe i siateczkowe oraz smokingowe marynarki połączone z kusymi szortami.

Modelki na głowach nosiły  tiarę, która stała się charakterystycznym motywem wiosenno-letniej kolekcji. Założona na niedbale potargane włosy, znakomicie wpisuje się w nurt "glam grunge".


Pomysł na kolekcję dla nieco młodszych klientek jest z pewnością świetnym chwytem marketingowym i kolejną rewolucją w paryskim domu mody. Kilka sezonów temu zadawaliśmy sobie pytanie, czy sięganie do tak radykalnych zamian i odcinanie się od wielkiej tradycji będzie najlepszym sposobem na stworzenie nowej lepszej marki Saint Laurent Paris? Teraz z przekonaniem możemy stwierdzić, iż Heid odmłodził markę nie zapominając o tradycji, a duch Yvesa wciąż żyje w kolekcjach domu mody.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności