Saint Laurent - kolekcja męska wiosna-lato 2016

Hedi Slimane wyraźnie pokazuje, że jest on jednym z projektantów, który najbardziej wpłynął na estetykę ostatnich latach. Kolekcja męska na sezon wiosna-lato 2016 została zatytułowana "Surf Sound", a w podtytule dodał "Hołd Dla Współczesnej Kultury Kalifornijskiej Muzyki Surf", stąd w projektach widzimy nawiązania do stylu Kurta Cobaina, amerykańskiego muzyka grunge'owego, najbardziej znanego jako wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów założonego wraz z Kristem Novoselicem zespołu Nirvana.


Kolekcja wiosna-lato 2016 to nowoczesne połączenie grunge’u ze stylem ubioru kalifornijskich surferów, znajdziemy w niej m.in.: bombery w paski, palmy, cętki, ramoneski z frędzlami czy abstrakcyjnymi naszywkami, rozciągnięte swetry w hafty kwiatowe, smokingowe marynarki w kwiaty, jeansowe kamizelki, wzorzyste koszule, postrzępione jeansy, kolorowe szaliki oraz odrobinę klasyki - eleganckie marynarki i kurtki skórzane.

Patrząc na najnowszą kolekcję Saint Laurent można śmiało powiedzieć, że projektant inspirował się stylem ubioru wokalisty Nirvany. Charakterystyczne dla Kurta długie, niechlujne włosy, białe okulary przeciwsłoneczne, rozciągnięte swetry, kraciaste koszule i połączenie niepasujących do siebie wzorów zostały wykorzystane w najnowszych projektach Slimane.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności