Saint Laurent Paris - kolekcja damska wiosna-lato 2014

Mimo nowej, skróconej nazwy, marka założona przez Yvesa Saint Laurenta w 1960 roku, nie schodzi z listy najważniejszych pokazów paryskiego tygodnia mody. Sam założyciel już od wczesnej młodości wykazywał ogromny talent do projektowania, pracując dla Diora, a po jego śmierci, prowadząc nawet krótko jego dom mody. To jemu zawdzięczamy rozpropagowanie mody prêt-à-porter, ale przede wszystkim spodni dla kobiet oraz kultowego "Le smoking" z 1966 roku - czyli garnituru w wersji dla pań. Choć główny projektant paryskiego domu mody Hedi Slimane mocno namieszał w ciągu ostatnich dwóch lat, a jego przeciwnicy uważają, że nie przejmuje się zbytnio tradycją Saint Laurent tylko obserwuje świat mody z dystansu, ze swojej posiadłości w Los Angeles to przyglądając niebacznie kolekcji wiosna-lato 2014 trudno nie zauważyć do rockowych propozycji projektant dodał szczyptę tradycji. Slimane pokazał niezwykle szykowną kolekcję nawiązującą do lat 70-tych i 80-tych czyli największego rozkwitu paryskiego domu mody, w której ikoniczny krój "Le smoking" wpłynął na elegancki kombinezon i świetnie skrojone marynarki, w nowoczesnej wersji lekko oversize'owej.


W najnowszej kolekcji podstawowym obiektem fascynacji Hediego Slimane'a jest czarna skóra. Uniwersalna, nadająca się zarówno na minispódniczki, klasyczne ramoneski marynarki, jak i na kontrastowe detale. Do białych koszul Saint Laurent proponuje skórzane wąskie krawaty, potocznie zwane śledzie. Dla kobiet, które nie chodzą w garniturach, Slimane poleca bardzo krótkie sukienki i spódniczki w młodzieżowym stylu, topy i wieczorowe sukienki na jedno ramię to oczywiście hołd dla mistrza, tak samo, jak nadruk w kształcie drobnych ust. Mimo, iż kolekcja wydaje się prosta, ilość zastosowanych motywów jest ogromna - znajdziemy tu groszki, prześwity, panterka, prążki, poziome pasy, metale szlachetne, modne róże oraz wojskowe khaki. Całość okazuje się jednak bardzo casualowa.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności