Saint Laurent Paris - kolekcja męska wiosna-lato 2015

Żyjemy w czasach, kiedy płeć zaczyna odgrywać coraz mniejsza rolę, a moda na unisex i androgeniczność staje się chlebem powszednim. Projektant domu mody Saint Laurent na sezon wiosna-lato 2015 postanowił wykorzystać zacieranie się różnic pomiędzy kobietą i mężczyzną oraz pokazać na męskim wybiegu również modelki w bliźniaczych ubraniach. Chociaż to zjawisko pojawiło się też na kilku innych pokazach to jednak Hedi Slimane zastosował to w takim stopniu, że w niektórych przypadkach jest trudność w odróżnieniu modela od modelki.


Zaprezentowana kolekcja powstała, dzięki inspiracji projektanta subkulturami oraz rock ‘n’ rollową muzyką. Dół każdej stylizacji jest tutaj zawsze taki sam – eleganckie buty i czarne, dopasowane spodnie, zaś cała uwaga skupiona jest wyłącznie na górze. W ten sposób zostały podkreślone ramiona modeli, a efekt ten jeszcze bardziej pogłębia zarzucone futra, ponczo i marynarki z wszytymi poduszkami.

Na ubraniach dominuje głównie zamsz, jedwab, dżins i aksamit w bordowym odcieniu. Mamy powrót wzoru pantery, drobne kwiaty zlewające się z tłem półprzeźroczystej koszuli oraz złote, haftowane rozbłyski gwiazd. Do zestawów dobrano mnóstwo biżuterii. Na każdej ręce jest plik kilku srebrnych bransoletek – cienkich bądź grubych, natomiast na szyję zawieszono długie łańcuchy. Do tego wszystkiego postawiono też na szerokie kapelusze i w niektórych przypadkach szale niemalże sięgające ziemi. Warto zauważyć, że zaangażowani chłopcy są dość charakterystyczni, wpasowujący się w klimat kolekcji. Mają podłużne lub trójkątne twarze, gęste, polakierowane grzywki, mętne spojrzenie i długie włosy. Pokaz zamknął model (prawdopodobnie) z blond peruką, mający na sobie ponczo w kwieciste wzory.
Autor: Rafał Cała

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności