Saint Laurent Paris - kolekcja męska wiosna-lato 2015

Żyjemy w czasach, kiedy płeć zaczyna odgrywać coraz mniejsza rolę, a moda na unisex i androgeniczność staje się chlebem powszednim. Projektant domu mody Saint Laurent na sezon wiosna-lato 2015 postanowił wykorzystać zacieranie się różnic pomiędzy kobietą i mężczyzną oraz pokazać na męskim wybiegu również modelki w bliźniaczych ubraniach. Chociaż to zjawisko pojawiło się też na kilku innych pokazach to jednak Hedi Slimane zastosował to w takim stopniu, że w niektórych przypadkach jest trudność w odróżnieniu modela od modelki.


Zaprezentowana kolekcja powstała, dzięki inspiracji projektanta subkulturami oraz rock ‘n’ rollową muzyką. Dół każdej stylizacji jest tutaj zawsze taki sam – eleganckie buty i czarne, dopasowane spodnie, zaś cała uwaga skupiona jest wyłącznie na górze. W ten sposób zostały podkreślone ramiona modeli, a efekt ten jeszcze bardziej pogłębia zarzucone futra, ponczo i marynarki z wszytymi poduszkami.

Na ubraniach dominuje głównie zamsz, jedwab, dżins i aksamit w bordowym odcieniu. Mamy powrót wzoru pantery, drobne kwiaty zlewające się z tłem półprzeźroczystej koszuli oraz złote, haftowane rozbłyski gwiazd. Do zestawów dobrano mnóstwo biżuterii. Na każdej ręce jest plik kilku srebrnych bransoletek – cienkich bądź grubych, natomiast na szyję zawieszono długie łańcuchy. Do tego wszystkiego postawiono też na szerokie kapelusze i w niektórych przypadkach szale niemalże sięgające ziemi. Warto zauważyć, że zaangażowani chłopcy są dość charakterystyczni, wpasowujący się w klimat kolekcji. Mają podłużne lub trójkątne twarze, gęste, polakierowane grzywki, mętne spojrzenie i długie włosy. Pokaz zamknął model (prawdopodobnie) z blond peruką, mający na sobie ponczo w kwieciste wzory.
Autor: Rafał Cała

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto