Salvatore Ferragamo - kolekcja damska 2013/14

Na jesień i zimę Massimiliano Giornetti – dyrektor kreatywny włoskiego domu mody Salvatore Ferragamo – proponuje kolekcję zmysłową i jednocześnie przepełnioną architektonicznymi inspiracjami. Precyzyjne cięcia, nowoczesne sylwetki oraz przemyślane, geometryczne konstrukcje nawiązują nieco do kolekcji wiosenno-letniej, jednak nie sposób nie dopatrzyć się również inspiracji męską garderobą, które widoczne są przede wszystkim w konstrukcji okryć wierzchnich – płaszczy i kurtek.


Jesienno-zimową kolekcję Salvatore Ferragamo tworzą nowoczesne sylwetki, które podkreślone zostały poprzez geometryczne kroje, asymetryczne cięcia oraz wielowarstwowość tkanin. Fantazyjne kołnierze płaszczy, wynurzające się spod marynarek ponadgabarytowe, jedwabne klapy, dwuwarstwowe, dwukolorowe smokingi jak i pojawiające się na wybiegu futra doskonale współgrały ze zmysłowymi prześwitami sukienek i topów, wysokimi golfami, sięgającymi przed kolano spódnicami oraz prążkowanymi kostiumami zainspirowanymi męskim garniturem. W podobnej, czarno-granatowo-białej tonacji utrzymane zostały również akcesoria – ostro zakończone, sięgające zwykle kolan kozaki z geometrycznymi wycięciami, nawiązujące do nich stylistycznie szpilki przecinające nogę nad kostką, delikatne sandały, a także duże, miękkie oraz nieco mniejsze lecz usztywnione torby przypominające kosmetyczki lub fotograficzne futerały.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności