Salvatore Ferragamo - kolekcja damska jesień-zima 2014/15

Na jesień i zimę 2014/15 Massimiliano Giornetti – dyrektor kreatywny włoskiego domu mody Salvatore Ferragamo – proponuje kolekcję zmysłową i jednocześnie przepełnioną architektonicznymi inspiracjami. Precyzyjne cięcia, nowoczesne sylwetki oraz przemyślane, geometryczne konstrukcje nawiązują nieco do kolekcji wiosenno-letniej, jednak nie sposób nie dopatrzyć się również inspiracji stylem jeździeckim, który widoczny jest przede wszystkim w konstrukcji okryć wierzchnich – płaszczy i kurtek oraz w akcesoriach m.in. butach do konnej jazdy czy metalowych uchwytach,które dostrzec możemy na torebkach.


Kolekcję tworzą nowoczesne sylwetki, które podkreślone zostały poprzez geometryczne kroje, asymetryczne cięcia oraz wielowarstwowość tkanin. Znajdziemy tu przede wszystkim fantazyjne poncza i krótkie blezery z zaokrąglonymi rękawami przypominające fakturą koce, mięsiste golfy, spódnice, sukienki, żakiety i topy z graficznym efektem ombre lub zwierzęcymi printami. W kolekcji nie zabrakło również eleganckich płaszczy, futrzanych kamizelek, skórzanych kurtek które doskonale współgrały z wysokimi golfami, sięgającymi przed kolano spódnicami oraz wielowarstwowymi sukienkami i spódnicami.

Wyrafinowane propozycje od Salvatore Ferragamo zamykają się w gamie czerni, brązów, zieleni i szarości. W podobnej, ciemnej tonacji utrzymane zostały również akcesoria – sięgające zwykle kolan kozaki z metalowymi klamramii, nawiązujące do nich stylistycznie pantofle, przecinające nogę nad kostką sandały, a także usztywnione torby wykonane ze skory.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności