Salvatore Ferragamo - kolekcja damska jesień-zima 2015/16

Na sezon 2015/16 Massimiliano Giornetti – dyrektor kreatywny włoskiego domu mody Salvatore Ferragamo – proponuje kolekcję zmysłową i jednocześnie przepełnioną architektonicznymi inspiracjami. Precyzyjne cięcia, nowoczesne sylwetki oraz przemyślane, geometryczne konstrukcje nawiązują nieco do kolekcji wiosenno-letniej, jednak nie sposób nie dopatrzyć się również inspiracji geometrią nie tylko we wspomnianych konstrukcja, ale również w motywach pojawiających się tkaninach.


Pasy, linie, prostokąty, różnego rodzaju figury połączane niczym skrawki materiałów tworzą niepowtarzalne projekty m.in.: sukienki i spódnice podkreślające talię, dopasowane bluzki i topy, a nawet futrzane płaszcze. Kolorowych wstawek i lamówek nie zabrakło również w eleganckich, idealnie skrojonych kostiumach, pelerynach, ponczach, płaszczach oraz skórzanych sukienkach i spódnicach układających się niczym plisy.Ciekawym elementem kolekcji jest tabard - krótki kaftan lub płaszcz, bez rękawów uszyty z pionowych pasów norek.

Wyrafinowane propozycje od Salvatore Ferragamo zamykają się w gamie czerni, brązów, miodu, czerwieni, zieleni i żółci. W podobnej jesiennej tonacji utrzymane zostały również akcesoria – buty o fantazyjnych obcasach, szerokie paski, a także usztywnione torby wykonane ze skóry lub futra.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto