Salvatore Ferragamo - kolekcja męska jesień-zima 2015/16

W jesienno-zimowej kolekcji dla mężczyzn, Massimiliano Giornetti, dyrektor kreatywny marki, eksploruje zmysłowość tkanin i organiczną jakość koloru, projektując przy tym męską garderobę charakteryzującą się czystością krawiectwa. Tworzone z architektoniczną dokładnością konstrukcje, definiujące leksykon stylu włoskiej marki, zyskują zupełnie nowy poziom i tym samym doskonale wpisują się zarówno w miejskie środowisko jak i bardziej kameralny styl życia, z dala od zgiełku metropolii. Prosta i stonowana jest jednak nie tylko forma, ale równie kolorystyka kolekcji, na którą składają się przede wszystkim beże, brązy i szarości przełamane kontrastującymi akcentami karmelu, niebieskiego i bordo.


Proponowane przez Salvatore Ferragamo sylwetki na sezon 2015/16 charakteryzuje minimalizm, aczkolwiek nie brak im również ostrości. Widoczne jest to między innymi na przykładzie krótkich kurtek, budrysówek, dwurzędowych płaszczy sięgających przed kolano czy dwurzędowych kurtek w marynarskim stylu. Prostota ich formy zwraca uwagę nie tylko na krawiecki kunszt, ale również na zmysłowość tkaniny, jej fakturę oraz kolor. Stonowane projekty na wybiegu przeplatały się co jakiś czas z bardziej odważnymi propozycjami – uwagę zwracały marynarki i kurtki zdobione futrzanym wizerunkiem bizona z rogami i pyskiem oraz ptasie i kwiatowe motywy na płaszczach i  marynarkach.

Elementami uzupełniającymi poszczególne stylizacje były odpowiednio dopasowane akcesoria – stylowe buty monk shoes na grubych podeszwach i w różnych wariantach kolorystycznych, a także obszerne wełniane szale.

Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto