Salvatore Ferragamo - kolekcja męska jesień-zima 2015/16

W jesienno-zimowej kolekcji dla mężczyzn, Massimiliano Giornetti, dyrektor kreatywny marki, eksploruje zmysłowość tkanin i organiczną jakość koloru, projektując przy tym męską garderobę charakteryzującą się czystością krawiectwa. Tworzone z architektoniczną dokładnością konstrukcje, definiujące leksykon stylu włoskiej marki, zyskują zupełnie nowy poziom i tym samym doskonale wpisują się zarówno w miejskie środowisko jak i bardziej kameralny styl życia, z dala od zgiełku metropolii. Prosta i stonowana jest jednak nie tylko forma, ale równie kolorystyka kolekcji, na którą składają się przede wszystkim beże, brązy i szarości przełamane kontrastującymi akcentami karmelu, niebieskiego i bordo.


Proponowane przez Salvatore Ferragamo sylwetki na sezon 2015/16 charakteryzuje minimalizm, aczkolwiek nie brak im również ostrości. Widoczne jest to między innymi na przykładzie krótkich kurtek, budrysówek, dwurzędowych płaszczy sięgających przed kolano czy dwurzędowych kurtek w marynarskim stylu. Prostota ich formy zwraca uwagę nie tylko na krawiecki kunszt, ale również na zmysłowość tkaniny, jej fakturę oraz kolor. Stonowane projekty na wybiegu przeplatały się co jakiś czas z bardziej odważnymi propozycjami – uwagę zwracały marynarki i kurtki zdobione futrzanym wizerunkiem bizona z rogami i pyskiem oraz ptasie i kwiatowe motywy na płaszczach i  marynarkach.

Elementami uzupełniającymi poszczególne stylizacje były odpowiednio dopasowane akcesoria – stylowe buty monk shoes na grubych podeszwach i w różnych wariantach kolorystycznych, a także obszerne wełniane szale.

Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności