Valentino Donna - nowy zapach dla kobiet

Aby stworzyć kompozycję o tak kompleksowej prostocie, kreatorzy: Sonia Constant i Antoine Maisondieu, wyobrazili sobie zapach zarazem klasyczny, żywy i zmienny, który wywołuje wrażenie, jakby istniał zawsze. Subtelna, wyjątkowa kompozycja zawiera urokliwy, ze wszech miar włoski akord. Valentino Donna jawi się tajemniczo, wytwornie i ponadczasowo, jak obiekt couture.


Couture  jako postawa

Lekkość, wdzięk i drogocenna delikatność - oto cechy, które definiują świat Valentino, interpretowany przez Marię Grazię Chiurii Pierpaolo Piccioli. Reprezentantką tego świata jest kobieta silna i wrażliwa, konsekwentna i nieprzewidywalna, zdeterminowana i delikatna – tak, jak współczesne kobiety. Atelier Palazzo Mignanelli to zabytkowa siedziba Domu Valentino, usytuowana w samym sercu Rzymu. Tu, w poszukiwaniu unikatowej i ponadczasowej elegancji, którą przenika poezja i określa innowacja, łączy się współczesna kreatywność i savoir couture marki Valentino. Przedmiot noszący znamiona świata couture jest wyjątkowy, ponieważ powstał za sprawą talentu i kunsztu jego twórcy. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z T-shirtem, czy suknią wieczorową – przedmioty te są zawsze wyjątkowe. Ich cechy znamienne, niczym DNA, przesądzają o wyjątkowej aurze Valentino.


Rzymski nastrój

Rzym to tło i raisond’être talentu i polotu Valentino. Rzym nie jest przez twórcę traktowany jak ładna pocztówka, ale miejsce z charakterem, o niepowtarzalnej atmosferze i niezwykłym kolorycie. To Wieczne Miasto o niezliczonych obliczach i nieprzebranych kontrastach, które przenikają się w kulturalnej i wizualnej materii nasyconej nieśmiertelnym urokiem, dynamicznie ukazującej przeszłość i teraźniejszość. W całościowej perspektywie i w ujęciach migawkowych, Rzym marki Valentino jawi się nie monumentalny, ale kompleksowy, wielowymiarowy, zaskakujący i modernistyczny, jakby przefiltrowany przez obiektyw cinémavérité w prostym, lecz sugestywnym fresku, ukazującym płynny świat, w którym wszystko wydaje się jednocześnie przenikać.


Jestem sobą

Z tej zmysłowej i niezależnej postaci wyłaniają się: elegancja, wrażliwość, nonszalancja oraz autentyczność. Oto kobieta zdolna do nagłych namiętności, choć niekiedy niespodziewanie ogarnia ją nieśmiałość. Czy jest aktorką? Kochanką? Postacią z kina noir? Z pewnością jest świadoma zasad, jakie rządzą światem elit i wie jak beztrosko je łamać.
Czyniąc to, wydaje się mówić: "Jestem sobą" i komunikuje to jako fakt, bez cienia prowokacji. Aby zinterpretować postać obdarzoną tak krystalicznym i kompleksowym wdziękiem, Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli wybrali młodą aktorkę – Àstrid Bergès-Frisbey. Jej klasyczna aparycja i zaskakująca dojrzałość stanowią intrygujące połączenie wdzięku i dumy. Àstrid - sportretowana przez Stevena Meisela i sfilmowana przez Louisa Garrela–ukazuje swoje wielowymiarowe, kosmopolityczne oblicze i indywidualną aurę - jest zarazem kobietą i aktorką, prawdą i fikcją. Przełamuje iluzję, jak w konwencji kina nouvelle vague, mając świadomość, że bycie sobą oznacza również interpretowanie pewnej roli.


Zapach, który istniał zawsze

Aby stworzyć kompozycję o tak kompleksowej prostocie, kreatorzy: Sonia Constant i Antoine Maisondieu, wyobrazili sobie zapach zarazem klasyczny, żywy i zmienny, który wywołuje wrażenie, jakby istniał zawsze. Subtelna, wyjątkowa kompozycja zawiera urokliwy, ze wszech miar włoski akord. Valentino Donna jawi się tajemniczy, wytworny i ponadczasowy, jak obiekt couture. Świetlisty i zmysłowy, zapach ten rozwija się wokół kontrastujących ze sobą szlachetnych i subtelnych składników. Esencja róży, szczodrze skomponowana z nutami bergamotki i irysa Pallida, rozświetla zapach wyrafinowanym blaskiem i nadaje mu zmysłową teksturę. Ciepłe, intensywne nuty skórzane, połączone z paczulą i wanilią, wyrażają nadzwyczajną, nieodpartą zmysłowość.

Bergamotka
Citrusaurantiumvar bergamia
Kalabria – Włochy

Kwaskowaty, żółty owoc drzewa bergamotowego ma kształt przypominający gruszkę, a jego skórka wydziela niezwykle aromatyczny olejek. Esencja bergamotki nadaje kompozycjom cytrusowy promienny zapach. Owoc wyższych sfer, przywieziony został z Dalekiego Wschodu w epoce wypraw krzyżowych, po czym upowszechniony w Kalabrii. Nazwa "beyarmudu" - pochodzi z języka tureckiego i oznacza "książęcą gruszkę" W mitologii bergamotka symbolizuje perfumy Hesperyd (bergamotka z sadu Hery). Mit: bergamotka zapewnia bogactwo i pomyślność; Sycylijczycy przechowują wysuszony owoc, wierząc że przyniesie im szczęście.

Róża
Rosa Damascena
Bułgaria

Kwiat róży Królewska i majestatyczna królowa kwiatów. Róża charakteryzuje się delikatnym, zmysłowym, urzekającym zapachem. Jest symbolem miłości i namiętności. Mityczna towarzyszka bogów: Wenus chciała ją zerwać i ukuła się, a wówczas kwiat pokrył się wieczną purpurą. Kupidynowi róża wydała się tak piękna, że złożył na niej pocałunek... (Virgile). Rose znaczy jasnoczerwony kolor: różowa tkanina. Diament, którego szczyt ma szlif fasetek, a spód jest płaski.

Irys
IrisPallida
Włochy

Roślina posiadająca kłącza i delikatne kwiaty. Irys ma bogaty aromat i stanowi jeden z najbardziej wyrafinowanych surowców perfumeryjnych. Symbol włoskiego miasta – Florencji; Maria Medycejska perfumowała swoje ubrania małymi saszetkami zawierającymi kłącza irysa. Arystokratyczny rodowód: Irys w mitologii greckiej była córką Taumasa i Elektry oraz posłanką bogini Hery. Kiedy Irys schodziła na Ziemię z Olimpu, rozpinała nad nią tęczę (Homer). Wyrażenie używane przez poetów, którzy opowiadają o kochanku, kiedy mówi o ukochanej, nie używając jej imienia (Boileau). Tęcza – wielobarwny łuk widoczny wówczas, gdy Słońce lub Księżyc oświetla krople wody w atmosferze ziemskiej.

Skóra
Corium
Włochy

Materiał wywarzany w procesie garbowania skóry zwierzęcej: zamszowa skóra, rosyjska skóra, garbowana, nabłyszczana. Szlachetny materiał, oznaka statusu w starożytnym Egipcie. Materiał ze wszech miar włoski: Włochy słyną z rzemiosła skórzanego oraz przemysłu obuwniczego. Zauroczenie wonnymi rękawiczkami z Toskanii zapoczątkowało rozwój nowoczesnej sztuki perfumeryjnej: Jak tylko został sam, uniósł rękawiczkę, zbliżył ją do ust, wdychał jej zapach i wyobrażał sobie, że wciąż trzyma tę dziewczynę w swoich ramionach … ogarnięty namiętnością, która całkiem nim zawładnęła (Zola).


Kobieta
Femina

Dorosła kobieta: młoda, dojrzała; fascynująca, elegancka, z klasą. Aby się nią stać młoda dziewczyna przechodzi okres pokwitania i dojrzewa. Żona, towarzyszka, ukochana. Jedna w trzech figur (dama) w kartach francuskich. Dama, lady (kobieta szlachetnie urodzona).


Zmysłowy modernizm

Poszukiwanie współczesnego klasycyzmu, przejawów przeszłości oraz teraźniejszości cechuje koncept ponadczasowej elegancji, który przyświecał twórcom flakonu. Flakon stanowi zarazem naczynie i symbol Valentino Donna. Ten wyrazisty obiekt o wspaniałych archetypicznych kształtach, przypomina ikony świata perfumiarstwa, posiadając jednak nowoczesny akcent. Powierzchnia masywnego szkła to rzeźba z pryzmatów przywodzących na myśl ćwieki, które mogą również kojarzyć się z charakterystycznym murem włoskiego pałacu, z ciosanego kamienia. Ozdobna tabliczka eksponuje nazwę VALENTINO. Wyrazisty design flakonu podkreśla kontrastujący z nim bladoróżowy płyn, który migocze w jego wnętrzu. Ten cudowny wizerunek zakłóca nieco rygorystyczny kształt flakonu i ukazuje subtelną ideę wdzięku.


Ceny:

Woda perfumowana 30 ml / 275 PLN
Woda perfumowana 50 ml / 370 PLN
Woda perfumowana 100 ml / 495 PLN
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto