Valentino - kolekcja damska wiosna-lato 2015

Maria Grazia Chiuri oraz Pierpaolo Piccioli, czyli dyrektorzy kreatywni włoskiego domu mody Valentino stworzyli niezwykle ekskluzywną i wyrafinowaną kolekcję na sezon wiosna-lato 2015. zainspirowaną na XVIII wiecznym Grand Tour, włoskimi podróżami kształcącymi, kiedy to młodzi europejczycy chętnie odkrywali tajemnice sztuki, kultury i tradycji Włoch. Wiele rodzin szlacheckich wysyłało swoich młodych synów i córki do Włoch. Do jednej z nich należała niemiecka rodzina - Johanna Wolfganga von Goethe. Niemiecki poeta przebywał we Włoszech w latach 1786 - 1788, a efektem tej podróży były między innymi wersy "Italienische Reise". Wśród inspiracji znalazł się również portret Goethego pędzla Johanna Heinricha Wilhelma Tischbeina. W tych inspiracjach znajdziemy efektowne i misterne hafty, ażury oraz zwiewne, romantyczne tkaniny.


Kolekcja niezwykle kobiecych sukni to wizytówka domu mody Valentino, który od lat może szczycić się swoją pozycją w świecie mody. Królują więc suknie i sukienki, pośród których znajdują się modele zarówno tradycyjne, ołówkowe jak i trapezowe czy modne w ostatnich sezonach, oversize. Kolejny przystanek w podróży Marii i Pierpaolo to Azja. Krótkie sukienki w tym sezonie charakteryzował motyw mandali, który jest artystycznym motywem występujący głównie w sztuce buddyzmu. Zmodyfikowany indyjski wzór paisley znalazł się na wykończeniach zwiewnych sukni.

Podroż niezwykle kreatywnego duetu w sezonie wiosna-lato 2015 kończy się w głębi morza. Misterne hafty muszli, rozgwiazd i statków pojawił się na eleganckich, szyfonowych sukniach, w których modelki prezentowały się niczym nimfy wodne. Podobne motywy morskie znajdziemy również w kolekcjach wiosenno-letnich Mary Katrantzou i Rodarte.

Kolorystyka obejmuje wszystkie najmodniejsze odcienie tegorocznego sezonu. Zdecydowanie dominują pastele, choć nie zabrakło również granatu, czerwieni, czerni oraz różnych odcieni beżu.

Odmłodzony styl marki zapewne znowu przyciągnie rzeszę fanów, którzy kochają ponadczasową elegancję na najwyższym poziomie.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności