Valentino - kolekcja damska wiosna-lato 2016

Projektanci marki, Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli, postanowili swoją kolekcję pokazać w inny sposób. Ich projekty dla włoskiego domu mody na sezon wiosna-lato 2016 inspirowane były podróżami i wielością kultur. Duetowi dyrektorów kreatywnych domu mody Valentino za główną inspirację kolekcji posłużyła afrykańska kultura plemienna, która widoczna była praktycznie we wszystkich aspektach pokazu – począwszy od nadruków, przez drobne warkoczyki na głowach modelek i biżuterię z kłów, po ścieżkę dźwiękową złożoną z wyrazistych bębnów.


W wiosenno-letniej kolekcji Chiuri i Piccioli odnieśli się głównie do problemu afrykańskich imigrantów, którzy w ostatnich latach zasiedlają chociażby Półwysep Apeniński. Jednakże to nie przekaz polityczny był najważniejszy. Projektantom chodziło o eksplorację różnorodnych źródeł i kulturalny kontekst, dokonanie swoistego mariażu. Na wybiegu można było zobaczyć płócienne suknie w stonowanych barwach, przechodzące w kreacje z zapierającymi w dech piersiach ozdobami przy kołnierzach czy mankietach. Nie zabrakło także militarnych kurtek albo ciężkich spodni z frędzlami.

Niektóre motywy typowo odnosiły się do Afryki, inne stanowiły klasykę świata Zachodu. Piccioli i Chiuri bez wątpienia skutecznie połączyli te dwa odrębne światy. Nie ukrywali, że mają nadzieję na podobny efekt w kontekście społecznym.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności