Valentino - kolekcja damska wiosna-lato 2016

Projektanci marki, Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli, postanowili swoją kolekcję pokazać w inny sposób. Ich projekty dla włoskiego domu mody na sezon wiosna-lato 2016 inspirowane były podróżami i wielością kultur. Duetowi dyrektorów kreatywnych domu mody Valentino za główną inspirację kolekcji posłużyła afrykańska kultura plemienna, która widoczna była praktycznie we wszystkich aspektach pokazu – począwszy od nadruków, przez drobne warkoczyki na głowach modelek i biżuterię z kłów, po ścieżkę dźwiękową złożoną z wyrazistych bębnów.


W wiosenno-letniej kolekcji Chiuri i Piccioli odnieśli się głównie do problemu afrykańskich imigrantów, którzy w ostatnich latach zasiedlają chociażby Półwysep Apeniński. Jednakże to nie przekaz polityczny był najważniejszy. Projektantom chodziło o eksplorację różnorodnych źródeł i kulturalny kontekst, dokonanie swoistego mariażu. Na wybiegu można było zobaczyć płócienne suknie w stonowanych barwach, przechodzące w kreacje z zapierającymi w dech piersiach ozdobami przy kołnierzach czy mankietach. Nie zabrakło także militarnych kurtek albo ciężkich spodni z frędzlami.

Niektóre motywy typowo odnosiły się do Afryki, inne stanowiły klasykę świata Zachodu. Piccioli i Chiuri bez wątpienia skutecznie połączyli te dwa odrębne światy. Nie ukrywali, że mają nadzieję na podobny efekt w kontekście społecznym.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto