Valentino - kolekcja męska wiosna-lato 2015

Pierpaolo Piccioli i Maria Grazia Chiuri na wiosnę i lato przywracają kwiatowe wzory, a razem z nimi motyle. Całość została zbudowana na zasadzie kontrastu – góra ma być odmienna od dołu, tak samo jak namalowane wzory. U Valentino nowa kolekcja posiada ciemną, przygaszoną kolorystykę tak jak to było w ubiegłym roku u Dries Van Notena.


Kwiatom na bordowym i granatowym tle towarzyszą liście, które w dużym skupieniu łudząco przypominają morowe łaty. Pokrywają one wszystko – płaszcze, spodnie, nawet plecak, zarzucony na jedno ramię. Płatki drzew występują pod każdą postaciom, a te przybierają czasami kształt dmuchawców na jednolicie szarym tle garniturów.

Przy takim florystycznym zbiorze nie mogło zabraknąć i motyli o różnych wielkościach. Są one zatrzymane na ciemnozielonym materiale na marynarkach, kurtkach, spodniach. Wszystkie wzory jakie wystąpiły w projektach duetu Piccioli&Chiuri nie występują w total lokach. Podstawą do wprowadzenia ich projektów jest gładka baza w odcieniach cielistego beżu, mocnego brązu i błękitu.

Autor: Rafał Cała

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto