Versace - kolekcja damska wiosna-lato 2015

Kolekcja domu mody Versace zaprezentowana podczas mediolańskiego tygodnia mody na sezon wiosna-lato 2015 zaskoczyła nie tylko świat mody, ale zapewne również wierne klientki włoskiej marki. Projektantka porzuciła pretensjonalność i modową ostentację, która prawie na stałe wszyta jest w kolekcje Versace. Donatella uwielbia kobiety silne i niezwykle tajemnicze. Właśnie dla nich zadedykowała kolekcję na zbliżający się sezon, nie zapominając o spuściźnie Gianniego.


Wśród propozycji Donatelli pojawiły się proste, geometryczne kroje utrzymane w charakterze nowoczesnej, sportowej mody. To nowy rozdział w twórczości domu mody Versace.

"To jest właśnie nowy i świeży wizerunek Versace - współczesny, czysty i mocny. Teraz i w przyszłości tak wygląda i będzie wyglądać kobieta Versace." – wyznała Donatella.

Minimalizm w wydaniu Versace to istny raj dla oka, choć nie zabrakło kojarzonych z estetyką włoskiego domu mody detali, tym razem nie były one aż tak dominujące. Meduzy, ćwieki, łańcuchy ustąpiły miejsca kontrastującym ze sobą paletom barw, a meandry znane ze starożytności zaprezentowano w nowej geometrycznej formie. Geometria widoczna była również w postaci krótko ciętych topów i spódniczek, niektóre z nich połączone są przeźroczystymi wstawkami, tworząc wrażenie dryfujących w powietrzu ubrań, w głębokich rozcięciach spódnic oraz szortów.

Klientki Versace, które wciąż nie przekonały się do geometrycznych krojów także znajdą w wiosenno-letnich propozycjach coś dla siebie. Donatella zaprezentowała specjalnie dla nich sukienki, spódniczki i garnitury z lejących się materiałów okalających smukłe ciała modelek. Choć i w nich też nie zabrakło odrobiny szaleństwa i asymetrii.

W kwestii kolorów w kolekcji dominuje klasyczna czerń i biel uzupełniona  nutą pastelowego błękitu, różu i karminu.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności