"Voilà Miss Dior!" - historia zapachu Miss Dior

Najnowszy film francuskiego Domu Mody Dior ukazuje nam wyjątkową historię wyjątkowego zapachu Miss Dior. To właśnie Miss Dior jest ponadczasową bohaterką Domu Mody Dior, który z piękna uczynił swe przeznaczenie i znak rozpoznawczy. Miss Dior powstała, jako zapach Couture za sprawą twórcy, który w 1947 roku chciał po prostu stworzyć perfumy, które będą tak urocze jak projektowane przez niego suknie. Zapach eleganckiej, radosnej, młodej kobiety. Kobiety zakochanej.


Dziś Miss Dior ma nadal wyjątkowo wyrafinowany i zdecydowany zapach, boski i ponętny. François Demachy, twórca perfum marki Dior, odkrywa kolejne oblicza Miss Dior oraz komponuje różne wariacje na jej temat, wyobrażając sobie rytuał kąpieli swej bohaterki i przedstawiając go z domieszką poezji. Miss Dior wie, jak odrodzić się z rozmachem. Miss Dior to świat pełen niespodzianek, do odkrycia oczami porywającej, młodej kobiety. Oto świat ponadczasowej bohaterki Domu Mody przy Avenue Montaigne. Wyśnione wariacje wokół Miss Dior, zapachu miłości.

Paryż 1947 to kobieta o smukłej sylwetce, królewskiej wytworności oraz pełnym gracji kroku śpieszy po połyskującej nawierzchni Avenue Montaigne. Ładna? To więcej niż tylko uroda. Promienieje nonszalancją paryskiej damy oraz elegancją księżniczki. Jest beztroska i wyrafinowana, elegancka i młodzieńcza, namiętna i wytworna. Ma w sobie duszę marki Dior. Nazywa się Catherine Dior. Zatrzymuje się przed butikiem przy Avenue Montaigne 30, gdzie znajduje się siedziba Domu Mody, który właśnie założył jej ukochany starszy brat, Christian. Ma on niezwykle śmiały plan: wywrócić istniejące kody elegancji do góry nogami. Niedługo później, kolekcja „New Look” – nazwana tak przez pełną entuzjazmu wpływową amerykańską redaktor – staje się absolutnym punktem odniesienia w modzie.

Niemniej jednak na początku, wszyscy mają więcej wątpliwości niż pewności, i żadne z nich nie wie, że pierwsza kolekcja okaże się prawdziwą rewolucją. Owego pięknego dnia, na kilka dni przed pierwszym pokazem, Catherine wie tylko, że Christian ma odwagę marzyć o nowej wizji kobiecości, bardziej kwiatowej, kuszącej i wyróżniającej się. Wie, że brat chce zarażać innych swą iskrą i radością, aby złagodzić ciężkie czasy, które nastały po wojnie. Jego nowa rola była jednak niespodzianką, gdyż zazwyczaj Christian był dyskretnym mężczyzną, mimo swej radosnej natury.

Christian jest niezwykle wykształcony i ciekawy, lojalny wobec swych przyjaciół, oraz bardzo ciepły i uczuciowy wobec swoich bliskich. Jego życie to wiele różnych wcieleń – w latach 20. XX wieku, obracał się w awangardowych kręgach artystycznej bohemy, był ambitnym architektem, następnie wizjonerskim właścicielem galerii – a teraz kreśli szkic nowego życia, wyjątkowego przeznaczenia, jakim jest bycie kreatorem mody i twórcą perfum. Młoda Catherine, pędząc po schodach kamienicy, myśli o tym, jak często jej brat wspominał o stworzeniu nowego rodzaju zapachu. Tłumaczył jej, że chodzi o to, by perfumy odzwierciedlały dusze projektowanych przez niego sukienek. Catherine Dior otwiera drzwi pracowni i wchodzi ściągając na siebie uwagę obecnych tam osób. Każdy pozostaje pod wpływem jej uroku, gdyż jest niezwykle zachwycającą kobietą. Wokół pokrytego szkicami stołu siedzą Christian Dior i Mitzah Bricard, jego szczera i bezpośrednia muza, „oko Ritz’a”, jak o niej mawiał. Kiedy podniosła wzrok znad stołu, ukazując swój artystyczny makijaż, patrząc na Catherine powiedziała uradowana: „Oto Miss Dior!” Christian Dior zamiera: „Miss Dior, oto nazwa dla moich perfum!” wykrzyczał z entuzjazmem. Catherine zrozumiała, że jej nagłe wtargnięcie do pracowni sprawiło, że jej brat w końcu znalazł odpowiednią nazwę dla swych perfum. Tak narodziła się Miss Dior, na dobre zawdzięczając swe radosne imię Catherine. W końcu ona i Miss Dior są po prostu wyjątkowe!

Christian Dior, pracując nad swoim pierwszym zapachem, tak eleganckim jak zaprojektowane przez niego suknie, wypowiedział te słynne dziś słowa: „Stwórz dla mnie zapach, który pachnie jak miłość”.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności