YSL Opium Black - nowa interpretacja kultowego zapachu Opium

Opium Yves Saint Laurent to klasyka na najwyższym poziomie. Powstał w 1977 roku. Zapach w momencie wprowadzenia wywrócił rynek perfumiarski do góry nogami, było przełomem, zaskoczeniem, wyzwaniem. Różnił się wszystkim od dominujących wówczas zapachów kwiatowych, a jego nazwa w tamtych czasach wzbudzała wiele kontrowersji. Zapach, będący mieszanką korzennych przypraw, egzotycznych kwiatów i drzew, stanowi wyraz głębokiej fascynacji światem Dalekiego Wschodu. Stwarza atmosferę tajemniczości i magii - jak w "Baśniach z tysiąca i jednej nocy”. Odwołuje się do pierwotnych instynktów, budzi pełną wyrafinowania namiętność. Jego uwspółcześnioną edycję zaprezentowano w nowym flakonie w 2009 roku. W kolejnych latach pojawiły się kolejne interpretacje kultowego zapachu, m.in. Belle d' Opium z roku 2010, a także uroczym Opium Vapeurs de Parfum z roku 2012.


Pod koniec 2014 ujrzało światło dzienne najnowsze dzieło perfumiarzy YSL - Black Opium, które podkreślą ciemną i tajemniczą stronę marki. Kompozycję zapachową opracowali mistrzynie perfumiarstwa: Nathalie Lorson i Marie Salamagne, pracujące przy współpracy z Olivierem Cresp i Honorine Blanc. Nutą główną nowego zapachu jest kawa. Oprócz niej: czerwony pieprz, jaśmin, kwiat pomarańczy, wanilia, paczula, drewno cedrowe. Black Opium dedykowany jest kobietom, które przekraczają konwenanse: mają odwagę zgłębiać to, co zabronione, wchodzić do tajemniczego świata.

Kompozycja zapachowa została zamknięta we flakonie o formie odpowiadającej ostatnim dziełom z linii Opium. Butelka ozdobiona jest czarnymi cekinami w stylu glam rock.

Twarzą kampanii reklamowej została brytyjska modelka Edie Campbell, za zdjęcia odpowiada Daniel Wolfe.

Zapach Black Opium dostępny jest jako woda perfumowana w pojemnościach 30, 50 i 100 ml.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności