YSL Opium Black - nowa interpretacja kultowego zapachu Opium

Opium Yves Saint Laurent to klasyka na najwyższym poziomie. Powstał w 1977 roku. Zapach w momencie wprowadzenia wywrócił rynek perfumiarski do góry nogami, było przełomem, zaskoczeniem, wyzwaniem. Różnił się wszystkim od dominujących wówczas zapachów kwiatowych, a jego nazwa w tamtych czasach wzbudzała wiele kontrowersji. Zapach, będący mieszanką korzennych przypraw, egzotycznych kwiatów i drzew, stanowi wyraz głębokiej fascynacji światem Dalekiego Wschodu. Stwarza atmosferę tajemniczości i magii - jak w "Baśniach z tysiąca i jednej nocy”. Odwołuje się do pierwotnych instynktów, budzi pełną wyrafinowania namiętność. Jego uwspółcześnioną edycję zaprezentowano w nowym flakonie w 2009 roku. W kolejnych latach pojawiły się kolejne interpretacje kultowego zapachu, m.in. Belle d' Opium z roku 2010, a także uroczym Opium Vapeurs de Parfum z roku 2012.


Pod koniec 2014 ujrzało światło dzienne najnowsze dzieło perfumiarzy YSL - Black Opium, które podkreślą ciemną i tajemniczą stronę marki. Kompozycję zapachową opracowali mistrzynie perfumiarstwa: Nathalie Lorson i Marie Salamagne, pracujące przy współpracy z Olivierem Cresp i Honorine Blanc. Nutą główną nowego zapachu jest kawa. Oprócz niej: czerwony pieprz, jaśmin, kwiat pomarańczy, wanilia, paczula, drewno cedrowe. Black Opium dedykowany jest kobietom, które przekraczają konwenanse: mają odwagę zgłębiać to, co zabronione, wchodzić do tajemniczego świata.

Kompozycja zapachowa została zamknięta we flakonie o formie odpowiadającej ostatnim dziełom z linii Opium. Butelka ozdobiona jest czarnymi cekinami w stylu glam rock.

Twarzą kampanii reklamowej została brytyjska modelka Edie Campbell, za zdjęcia odpowiada Daniel Wolfe.

Zapach Black Opium dostępny jest jako woda perfumowana w pojemnościach 30, 50 i 100 ml.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto