Celine prezentuje pierwszą torebkę projektu Hedi Slimane

<
Gallery image
>
Celine - pierwsza torebka projektu Hedi Slimane 1
<
Celine - pierwsza torebka projektu Hedi Slimane 1Celine - pierwsza torebka projektu Hedi Slimane 2
 
>
 
 

Hedi Slimane to dość kontrowersyjny projektant, który przez zaledwie cztery lata współpracy nieźle namieszał w domu mody Saint Laurent. Jako dyrektor Yves Saint Laurent - Hedi Slimane zmienił nazwę słynnego paryskiego domu mody z Yves Saint Laurent na Saint Laurent Paris, przeniósł studio projektowe do do Los Angeles oraz odmienił wizerunek i ducha marki. Po zmianach w domu mody Saint Laurnt, Hedi rozpoczął swoją przygodę od 1 lutego 2018 roku z domem mody Céline. Nie czekając długo zdecydował się na zmianę logotypu marki. Pomimo tego iż nowe logo marki nawiązuje do historii Celine w sieci pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy. Tym razem zmiany dotyczącą torebek marki. Hedi Slimane zaprojektował swoją pierwszą torebkę dla Celine, która oficjalnie ujrzy światło dzienne podczas pokazu kolekcji na sezon wiosna-lato 2019, który odbędzie się 28 września 2018 roku podczas Paris Feshion Week. Torebka została nazwana Celine LE 16, a sama nazwa inspirowana jest adresem siedziby marki przy 16 Rue Vivienne w Paryżu.


"Nazwa nowego klasycznego projektu Celine pochodzi od adresu Maison de Couture Paris, Hôtel Colbert de Torcy przy 16 rue Vivienne w 2 dzielnicy Paryża. "16" została zaprojektowana przez Hedi Slimane w pierwszym dniu jego przybycia do Celine. Projekt został oparty na bardzo paryskim sposobie noszenia torby. "16" odzyskuje kody niektórych historycznych toreb Maison Celine, z charakterystycznymi detalami z lat 60., takimi jak przycięta klapa, a także efekty zaokrąglone i przeszycia. Do tej nowej klasyki Celine wybrano najlepszej jakości skóry, w tym rowniez najpiękniejsze egzotyczne skóry."

"Torebka 16 jest ostatecznym symbolem wizji Hedi Slimane dla Celine: podkreśla naszą wiedzę o niesamowitym kunszcie" - powiedział Séverine Merle, Dyrektor Generalny Celine. - "Hedi naciskał na naszą drużynę i poprosił ich, by osiągnęli najlepszy rezultat: pomimo tego, że projekt 16 ukazał się w dniu jego przybycia, nasz zespół potrzebował więcej niż sześć miesięcy, aby osiągnąć ostateczną wersję, drobiazgowo opracowując każdy szczegół i testując najbardziej luksusowe skóry, aby znaleźć  tą idealną" - dodał.

Jako pierwsza pokazała się z nią Lady Gaga i Angelina Jolie. 16 oficjalnie wejdzie do sprzedaży 12 listopada 2018 roku i będzie dostępne w trzech rozmiarach i szerokiej gamie kolorów.


Źródło foto: profil FB Celine
www.facebook.com/celineofficial/photos/a.264015444452038/270984010421848/?type=3&theaterAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 25-09-2018

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności