Kolekcje CHANEL Métiers d'Art pre-fall, to jedyne w swoim rodzaju wydarzenia. Od 2002 roku projektant Karl Lagerfeld dedykował je kunsztowi najlepszych rzemieślników i pracowni tworzących dla domu mody CHANEL m.in. paryskiemu atelier Desrues tworzącemu biżuteryjne guziki, pracowni piór Lemarié, pracowniom haftu Maison Lesage oraz Atelier Montex, zakładowi szewskiemu Massaro, słynącemu z doskonałych kapeluszy Maison Michel, pracowni złotniczej Goossens, tworzącej kwiatowe ozdoby pracowni Guillet czy wytwarzającemu rękawiczki zakładowi Causse. Celebrujące rzemieślniczy kunszt kolekcje Métiers d'Art inspirowane są również miastami stanowiącymi część historii domu mody CHANEL. Miasta pokazów nie wybierane są przez przypadek - to miasta, które miało spory wpływ na rozwój marki CHANEL.
Prezentacja kolekcji CHANEL Métiers d'Art Collection 2021/22 odbyła się w Le 19M, nowym paryskim budynku. Czy mógłby być lepszy sposób na odkrycie Le 19M, ogromnej przestrzeni stworzonej przez CHANEL i zaprojektowanej przez architekta Rudy'ego Ricciottiego, aby powitać partnerów rzemieślniczych Domu, niż zorganizowanie tam najnowszego pokazu. Rzeczywiście, to tutaj, w Le 19M - 19 dla 19. dzielnicy Paryża i jednej z emblematycznych liczb Gabrielle Chanel - zgromadzili się rzemieślnicy zrzeszeni pod szyldem CHANEL z pracowni Lesage, Atelier Montex, Goossens, Maison Michel, Lemarié, Lognon czy Massaro.
"To rozległa, bardzo otwarta przestrzeń, z fasadą ozdobioną nitkami białego betonu, ogrodem, pięknymi chodnikami i dużą galerią, w której będą również odbywać się wystawy" - wyznała Virginie Viard. - "Poprosiłam Dimitria Chamblasa o choreografię filmu, który został zaprezentowany przed pokazem. Pudełko z zaproszeniami zawierało zbiór tekstów raperów Claude'a MC Solaara i Abd Al Malika oraz pisarzy, takich jak Sarah Chiche, Anne Berest i Nina Bouraoui, opowiadających o swojej wizji Maisons d'art rezydujących w le19M. Jest też seria pocztówek zaczerpniętych z filmów animowanych stworzonych przez Remembers. Chciałam, aby każdy projekt, stworzony przez innego ilustratora, reprezentował jeden z Maisons d'art i ewoluował w małą historię inspirowaną ikoną CHANEL. Moim życzeniem było jak najlepsze zilustrowanie każdego Maison, ale w specyficzny sposób."
Zaprezentowana kolekcja Métiers d'Art jest bardzo wielkomiejska, a jednocześnie wyrafinowana, z tweedowymi kurtkami z obszernymi rękawami,haftem w stylu graffiti w kolorowych koralikach Lesage, obszernymi bermudami z dzianiny w kolorze fioletowym lub royal blue oraz swobodnymi płaszczami. Wiele haftów inspirowanych jest strukturą samego budynku, jak na przykład hafty wykonane przez kreatorów Montex, bardzo graficzne i ozdobione srebrnymi cekinami. Jeśli chodzi o dodatki to dominują dwukolorowe, beżowo-czarne obcasy Mary-Janes ozdobione dużymi perełkami oraz długie skórzane rękawiczki, noszone z mieszanką biżuterii.
"Wreszcie, przed pokazem, goście w towarzystwie modelek w stylizacjach z kolekcji będą mogli wejść do pracowni, aby odkryć świat i wyjątkowy savoir-faire tych Domów" - zachwycała się Virgine Viard. Nie może być inaczej - to pierwszy, ale nie ostatni pokaz w Le 19M, nowym Domu CHANEL.
#CHANELMetiersdArt
#Le19M
Kliknij i obejrzyj film z pokazu:
http://glow.pl/filmy/chanel-pokaz-kolekcji-metiers-dart-collection-20-f/
Zdjęcia: serwis prasowy Chanel