Kolekcja Karma by QΠШ Robert Kupisz na sezon wiosna-lato 2023

<
Gallery image
>
Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 1
<
Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 1Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 2Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 3Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 4Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 5Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 6Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 7Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 8Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 9Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 10Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 11Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 12Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 13Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 14Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 15Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 16Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 17Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 18Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 19Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 20Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 21Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 22Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 23Karma by QΠШ Robert Kupisz wiosna-lato 2023 24
 
>
 
 

Kolekcja Karma by QΠШ Robert Kupisz na sezon wiosna-lato 2023 to efekt fascynacji projektanta duchowością i różnorodnością Indii. Motywem przewodnim kolekcji jest tańczący Shiva - Nataraja - symbolizujący nieustanne dokonywane przez niego niszczenie i tworzenie wszechświata. Symbol ten Projektant wykorzystał w formie nadruków na ubraniach.


"Moja pierwsza podróż miała miejsce wiele lat temu, kiedy zostałem zaproszony do współpracy przy sesji dla indyjskiego Vogue'a. Pracowałem tam z najpiękniejszymi aktorkami Bollywood i było to fascynujące przeżycie, nie tylko pod względem estetycznym, ale także duchowym. Takiej tolerancji, wyrozumiałości i otwarcia na inność, czy to wyznaniową czy światopoglądową, nie spotkałem nigdy wcześniej. Podczas kolejnych podróży czerpałem pełnymi garściami z tego, co oferowały bogate kulturowo Indie. Szczególny wpływ miało dla mnie ich podejście do duchowości, przede wszystkim zdolność do przyswajania idei i wierzeń pozornie sprzecznych i głębokie przekonanie, że każda wiara, która prowadzi do bogów, jest dobra." - opowiada Robert Kupisz.


Motywem przewodnim kolekcji jest tańczący Shiva - Nataraja - symbolizujący nieustanne dokonywane przez niego niszczenie i tworzenie wszechświata. Symbol ten Projektant wykorzystał w formie nadruków nie tylko na t-shirtach i bluzach, ale także na szczególnie przykuwających uwagę, zwiewnych, pełnych sensualności sukienkach.
Tradycyjnie w QΠШ przeważająca część kolekcji ma uniwersalne kroje, podkreślające przekaz marki o braku podziałów. Wśród projektów nie zabrakło charakterystycznych dla marki bawełnianych t-shirtów z nadrukami, mięsistych dresowych bluz i spodni, jeansów z nabłyszczeniem z denimu. Szczególną uwagę zwracają przezroczyste, zwiewne koszule i sukienki oraz luźne spodnie z lejącej ekologicznej wiskozy, noszone na kilka sposobów i idealnie modelujące sylwetkę. Kolejną wyróżniającą kolekcję Karma cechą są niejednolite złocenia i srebrzenia materiałów, które podkreślają ich strukturę i dodają blasku koszulom, bluzom czy swetrom oraz nawiązują do bogactwa materialnego Indii.

Warto wspomnieć, że kolekcja ponownie została w całości uszyta w Polsce, z materiałów przyjaznych środowisku – wśród certyfikatów możemy znaleźć Gots, Ecovero czy Oeko-tex.

Kolekcja Karma jest także swoistym powrotem projektanta do korzeni, kiedy proponowana przez niego moda była połączeniem streetwearu z grunge'owym stylem rockowym. Mimo, że połączenie fascynacji Indiami i rockiem nie jest oczywiste na pierwszy rzut oka, to po głębszej analizie ma głęboki sens. "Najwięksi rockowi herosi lat 60-tych i 70-tych XX wieku podróżowali do Indii w poszukiwaniu natchnienia i odpowiedzi na gnębiące ich pytania egzystencjalne. Ich doświadczenia i twórczość inspirowana tamtejszą kulturą zmieniło zachodnie podejście do duchowości Indii i zachęciło do studiowania jogi czy medytacji transcendentalnej." - opowiada Projektant.
Zarówno sesja zdjęciowa autorstwa znakomitej fotografki Agaty Serge, jak i film zrealizowany przez WOW Pictures reklamujący kolekcję miały miejsce w prawdziwym oldschoolowym studio muzycznym. Modele i modelki wcielili się postaci członków grunge'owego zespołu rockowego. Efektem jest materiał zdjęciowy i filmowym, który idealnie oddaje zamysł Projektanta. Uduchowienie przy równoległej dekadencji jest niemalże namacalne.

Kolekcja Karma wiosna-lato 2023 jest już dostępna w przedsprzedaży online na stronie www.robertkupisz.com, oraz w butikach firmowych znajdujących się w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.


Zdjęcia:
Fotograf: Agata Serge
Modele: Nicole Akonchong (Division), Julia Sobczyńska (Division), Viktor Zimmermann (Selective MGMT), Jakub Basiewicz (AS Manangement)
Makijaż: Anna Sokołowska
Włosy: Robert Kupisz
Stylizacje: Robert Kupisz
Oświetleniowiec: Szymon Gosławski
Produkcja: Ania Borowska / Art Works, Krzysztof Malinowski / KM Media

Film:
Kamera i montaż: Paweł Grabowski / WOW Pictures
Asysta: Krystian Muciek
Postprodukcja: Paweł Grabowski / WOW Pictures
Kolor: Piotr Putko


Kliknij i obejrzyj film:

http://glow.pl/filmy/kolekcja-karma-qpsh-robert-kupisz-na-sezon-wiosnaf/Autor: Robert Krupiński
Data publikacji: 30-06-2022

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES