Nowa kolekcja "New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz - w stylu londyńskich klubów z lat 80

<
Gallery image
>
"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 1
<
"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 1"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 2"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 3"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 4"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 5"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 6"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 7"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 8"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 9"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 10"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 11"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 12"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 13"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 14"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 15"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 16"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 17"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 18"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 19"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 20"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 21"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 22"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 23"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 24"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 25"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 26"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 27"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 28"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 29"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 30"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 31"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 32"New Romantic" by QΠШ Robert Kupisz 33
 
>
 
 

Mocny makijaż, ekstrawaganckie stylizacje i ewolucja kultury punk. Nocne życie londyńskich klubów w latach 80. dało początek stylowi new romantic. Ta szalona dekada to również lata młodości Roberta Kupisza. Projektant wrócił do swoich wspomnień i stworzył kolekcję "New Romantic", inspirowaną barwnym życiem brytyjskiej subkultury rodem z klubu Blitz.


Modowy bunt w stylu londyńskich klubów z lat 80

Najnowsza propozycja marki QΠШ Robert Kupisz to nostalgiczna podróż projektanta do czasów liceum. To wtedy panował styl punk, a ludzie ciągle szukali nowych sposobów na wyrażenie siebie. Szkoła o profilu plastycznym była idealnym miejscem do obserwacji zmian w modzie, o czym opowiada Robert:

"Pamiętam moje koleżanki, które były wystylizowane w aksamitne surduty oraz żaboty. Nosiły długie grzywy, a z czasem postawiły na irokezy i założyły skórzane kurtki. Wszystkie ubrania przerabiały samodzielnie. Dodawały hafty, ćwieki, nawet na butach. Jako tancerz stawiałem wówczas na bardziej klasyczne stylizacje, ale kreatywna ekspresja tamtej dekady i mojego środowiska zapadły mi głęboko w pamięć. Tak bardzo, że stały się motywem przewodnim nowej kolekcji "New Romantic" marki QΠШ Robert Kupisz."

Powrót do stylu z lat 80-tych zaklęto w kolorach, nadrukach i formach ubrań. Choć Robert Kupisz czerpał inspiracje ze swoich wspomnień, styl new romantic zinterpretował na swój własny, charakterystyczny sposób. W kolekcji znajdują się marynarki budujące sylwetkę, luźne sukienki, seksowne spódnice, szerokie spodnie, a także ikoniczne już oversize’owe t-shirty oraz koszule. Projekty są funkcjonalne i można stylizować je na wiele sposobów. Dzięki temu dynamicznie podążają za stylem oraz potrzebami klientek i klientów marki.

Kolekcja "New Romantic" marki QΠШ Robert Kupisz opiera się w znakomitej większości na materiałach z certyfikatami, takimi jak OEKO-TEX® czy GOTS. Postawiono zarówno na klasyczne, jak i surowe wykończenia tkanin. Wybrane modele są ręcznie złocone. Wśród nadruków dominują romby, charakterystyczne dla mody z tamtych czasów. Paleta kolorów bazuje na zgaszonych odcieniach brązów, beżów, czerni i bieli, a także granacie. Kolekcja w całości została uszyta i wyprodukowana w Polsce.

Zdjęcia do kampanii reklamowej kolekcji "New Romantic" marki QΠШ Robert Kupisz zrobiła Agata Serge. To już kolejna współpraca fotografki i projektanta. Choć ich każdy wspólny projekt był szczególny, najnowsza kampania wyróżnia się analogowym charakterem.

"Robert opowiedział mi o założeniach kolekcji, która nawiązywała do lat 80-tych i jego wspomnień z młodości. Po obejrzeniu projektów zgodnie stwierdziliśmy, że ta sesja musi być wyjątkowa, zarówno w pomyśle, jak i w jej wykonaniu. Powinna nawiązywać do charakteru inspiracji, ale jednocześnie być współcześnie podana. Jako fotograf przechodzę co jakiś czas transformacje, które szczególnie widać w kampaniach tworzonych dla Roberta. Od pewnego czasu fotografuję głównie aparatami analogowymi i nasza sesja, jako pierwsza w tym stylu, została w całości przygotowana na filmie negatywowym. Projekty Roberta opakowane są w nowoczesną formę, zamknięte w pomarańczowym pokoju, pełnym zniekształconych przez czas i szerokokątne obiektywy wspomnień." - powiedziała Agata Serge.

Artystą, który nakręcił film promujący najnowszą kolekcję "New Romantic", został ponownie Paweł Grabowski z WOW Pictures. Inspiracje Roberta Kupisza wizualnie zinterpretował poprzez multiplikacje niczym z kalejdskopu oraz efekty sprzed ery digitalowej. Dynamiczny materiał video z funkowym podkładem kontrastuje ze stop klatkami oraz grą aktorską modeli. Występujący duet Natalii Napieralskiej i Stasia Buka powoli wczuwa się w nastrój, wydając się być nieco obojętnym na wpadającą w ucho oldschoolową muzykę.

Tłem dla sesji zdjęciowej oraz filmu promocyjnego była intensywna, pomarańczowa scenografia z geometrycznymi elementami autorstwa Ewy Iwańczuk. Prosta aranżacja pozwoliła na uwypuklenie sylwetek modeli, wystylizowanych osobiście przez Roberta Kupisza. Za makijaż odpowiadała Kama Jankowska. Pieczę nad produkcją kampanii ponownie trzymała Ania Borowska z ART WORKS.

Najnowsza kolekcja "New Romantic" marki QΠШ Robert Kupisz jest w sprzedaży w sklepie on-line marki oraz butikach stacjonarnych. W najbliższym czasie trafi do butików współpracujących oraz na platformy sprzedażowe www.zalando.pl i www.moliera2.com

Kliknij i obejrzyj film:

http://glow.pl/filmy/nowa-kolekcja-new-romantic-qpsh-robert-kupisz-w-fi/Autor: Robert Krupiński
Data publikacji: 03-02-2023

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES