100 lat marki Braun!

<
Gallery image
>
100 lat marki Braun! 1
<
100 lat marki Braun! 1100 lat marki Braun! 2100 lat marki Braun! 3
 
>
 
 

Kiedy sto lat temu Max Braun otwierał swój pierwszy punkt naprawy urządzeń gospodarstwa domowego we Frankfurcie nad Menem, kierowało nim przekonanie, że "dobry design" łączy w sobie praktyczność, prostotę i trwałość. Z okazji 100-lecia powstania marka Braun będzie nawiązywać do swojego dziedzictwa oraz pojęcia "dobrego designu" i wprowadza na rynek limitowaną kolekcję produktów.


Historia marki Braun

Początki marki Braun sięgają roku 1921, kiedy to Max Braun otworzył warsztat, w którym naprawiał fabryczne przenośniki taśmowe, zapewniając im w ten sposób dłuższą trwałość użytkowania. Jego synowie – Artur i Erwin, po przejęciu firmy w 1951 roku, kontynuowali dzieło ojca we współpracy z Wyższą Szkołą Projektowania w Ulm, koncentrując się na wzornictwie przyjaznym dla użytkowników i trwałości produktów. Idąc pod prąd ówczesnych trendów, które skupiały się na formie i ornamentyce, bracia wprowadzali na rynek jedynie te produkty, które zaspokajały codzienne potrzeby klientów, były funkcjonalne oraz miały służyć przez długie lata. W końcu, w 1970 roku koncepcja „dobrego designu” w zakresie formy i funkcjonalności, została rozsławiona przez szefa działu projektowania Braun, Dietera Ramsa i towarzyszy nam po dzień dzisiejszy.


100 lat Braun

Z okazji 100-lecia, marka Braun stworzyła limitowaną kolekcję swoich popularnych produktów z kategorii pielęgnacji ciała i higieny osobistej, urządzeń gospodarstwa domowego, zegarów i zegarków oraz systemów audio. Kolekcja została zaprojektowana z myślą o współczesnym użytkowniku, a specjalne dodatki, takie jak stylowe etui, wnoszą odrobinę piękna do zwykłych czynności. Wszystkie produkty z limitowanej kolekcji są objęte 5-letnią gwarancją, co potwierdza zaangażowanie marki Braun w projektowanie i tworzenie trwałych urządzeń.


Mniej znaczy lepiej

Obecnie użytkownicy – szczególnie ci młodsi, których martwi niepewna przyszłości, poszukują produktów odznaczających się jakością – w myśl filozofii "mniej znaczy lepiej".  W setnym roku istnienia marka Braun podkreśla, że nadszedł czas, by dialog dotyczący "dobrego designu” wyszedł poza społeczność projektantów, a zainspirował i zaangażował nowe pokolenie studentów designu i użytkowników. Przez cały rok 2021 marka Braun będzie organizować spotkania, podczas których najważniejsze postaci ze świata designu, mody i kultury będą dzielić się swoimi poglądami na temat znaczenia „dobrego designu” w obecnych czasach oraz jego wpływu na styl życia, edukację i funkcjonowanie w świecie. W lutym tego roku zostanie ogłoszona współpraca z jedną z największych osobistości świata mody i designu, która pomoże na nowo zdefiniować klasyczny wizerunek marki Braun.


Profesor Oliver Grabes, szef działu Global Braun Design, mówi: "100-lecie istnienia to doskonała okazja, by rozpocząć dialog dotyczący zasad leżących u podstaw naszej marki – idea "dobrego designu" to według Braun praktyczność, prostota i trwałość, ale również uwzględnianie wpływu na przyszłe pokolenia. Zaplanowaliśmy serię ciekawych eventów z udziałem osób, które definiują znaczenie kultury i designu w dzisiejszym świecie. Na 100-lecie marki Braun przygotowaliśmy także limitowaną kolekcję produktów z przedłużoną gwarancją. Rok 2021 to wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników designu, szczególnie młodszego pokolenia, aby przekonać się, że „dobry design to lepsza przyszłość”. Braun to marka, która stawia na produkty trwałe i przyjazne użytkownikowi".


Limitowana kolekcja

Kolekcja produktów przygotowana z okazji 100-lecia marki obejmuje wybrane modele depilatorów mechanicznych, urządzeń IPL, golarek, urządzeń do stylizacji zarostu oraz wybrane modele partnerów licencyjnych Braun. Produkty z limitowanej kolekcji są dostępne w sklepach Neonet, Media Expert i RTV Euro AGD, oraz na www.braun.plAutor: Redakcja
Data publikacji: 19-02-2021

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES