85 lat Lacoste - jubileuszowa kolekcja zegarków

<
Gallery image
>
85 lat Lacoste - jubileuszowa kolekcja zegarków 1
<
85 lat Lacoste - jubileuszowa kolekcja zegarków 185 lat Lacoste - jubileuszowa kolekcja zegarków 285 lat Lacoste - jubileuszowa kolekcja zegarków 385 lat Lacoste - jubileuszowa kolekcja zegarków 485 lat Lacoste - jubileuszowa kolekcja zegarków 5
 
>
 
 

Kiedy w 1927 roku słynny francuski tenisista - Rene Lacoste po raz pierwszy pojawił się na korcie z torbą ze skóry aligatora, chyba nikt nie przypuszczał, że za kilka lat stworzy jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek odzieżowych na świecie. I tak się stało. Produkcja ruszyła w 1933 roku. Dziś francuski dom mody posiada szeroką ofertę ubrań, obuwia i akcesoriów, a wśród nich wachlarz zegarków dla mężczyzn, kobiet oraz dla dzieci. W tym roku przypada 85 rocznica założenia firmy. Z tej okazji Lacoste wypuściło specjalną, limitowaną kolekcję czasomierzy z serii L.12.12.


L.12.12 to nazwa kultowej koszulki polo z kołnierzykiem i aligatorem na piersi. To ona w 2015 roku stała się inspiracją dla projektantów marki przy tworzeniu pierwszej linii zegarków L.12.12. Bezpośrednim nawiązaniem jest wykończenie silikonowych pasków wzorem odzwierciedlającym tkaninę, z której wykonane są słynne "polówki". Nowa, jubileuszowa kolekcja to dwa męskie chronografy - czarny 2010947 i granatowy 2010948. Zegarki niewątpliwie oddają kwintesencję ducha marki. Proste wzory, które z taką samą perfekcją wpisują się zarówno w klimat nieco bardziej eleganckich jak i sportowych stylizacji. Również w temacie kolorów kolekcja cechuje się monochromatycznym podejściem. Jeden kolor spowija pasek, kopertę pokrytą matowym PVD oraz tarczę. Cały projekt tworzy niezwykle wyrafinowany, "czysty" design, który od lat definiuje charakter Lacoste. Jednolite podejście delikatnie przełamują tarczki chronografu oraz nieodłączny element każdego zegarka – aligator. W końcu to on zapoczątkował historię marki. Po tym jak pewnego razu Rene Lacoste pojawił się na korcie z dużą oryginalną torbą wykonaną ze skóry wspomnianego gada, dziennikarze okrzyknęli tenisistę aligatorem. Przezwisko szybko zyskało uznanie nie tylko fanów gracza, ale także samego sportowca - Rene postanowił wyhaftować podobiznę zwierzęcia na swojej sportowej koszulce.

Obok designu jubileuszowe zegarki L.12.12 zwieńczono  grawerem na deklu nawiązującym do 85 rocznicy. Co więcej, projektanci brandu chcieli podkreślić, że duch ojca marki jest cały czas żywy i słynny tenisista niezmiennie zasługuje na uznanie i pamięć. Stąd do każdego limitowanego czasomierza dodawany jest specjalny brelok z autografem Rene Lacoste.


Ceny prezentowanych zegarków: 1199 złAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 25-03-2018

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności