Louis Vuitton prezentuje współpracę z Jeffem Koonsem

<
Gallery image
>
Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 1
<
Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 1Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 2Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 3Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 4Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 5Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 6Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 7Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 8Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 9Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 10Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 11Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 12Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 13Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 14Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 15Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 16Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 17Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 18Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 19Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 20Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 21Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 22Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 23Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 24Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 25Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 26Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 27Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 28Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 29Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 30Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 31Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 32Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 33Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 34Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 35Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 36Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 37Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 38Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 39Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 40Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 41Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 42Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 43Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 44Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 45Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 46Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 47Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 48Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 49Louis Vuitton - współpraca z Jeffem Koonsem 50
 
>
 
 

Niezwykła kolaboracja francuskiego domu mody Louis Vuitton z kontrowersyjnym artystą Jeffem Koonsem zajmującym się malarstwem i rzeźbą. Efektem współpracy jest projekt Masters oparty na kultowej serii Koonsa "Gazing Ball", kolekcji dużych, ręcznie malowanych reprodukcji starych mistrzów, które tym razem artysta przeniósł na 56 elementów inspirowanych dziełami wybranych mistrzów malarstwa, jak: Vincent van Gogh, Peter Paul Rubens, Leonardo da Vinci, Tycjan czy Jean-Honoré Fragonard.


Amerykanin już jako ośmiolatek kopiował dzieła dawnych mistrzów sprzedając je potem w sklepie meblowym swojego ojca. Studiował w Maryland Institute College of Art w Baltimore oraz w Art Institute of Chicago. Zaraz po ukończeniu studiów został uznany za jednego z najbardziej obiecujących współczesnych artystów.

Na portfelach, apaszkach, plecakach Palm Springs oraz modelach torebek Speedy, Keepall i Neverfull pojawiły się reprodukcje najsłynniejszych dziel sztuki. Włoskiego renesansowego malarza, architekta, filozofa, muzyka, pisarza, odkrywcę i rzeźbiarza - Leonarda da Vinci reprezentuje nie kto inny, jak "Mona LIsa", włoskiego malarza, czołowego przedstawiciela szkoły weneckiej włoskiego malarstwa renesansowego - Tiziano Vecellio "Tizian" obraz "Mars, Wenus i Kupidyn", flamandzkiego malarza, jednego z najwybitniejszych malarzy epoki baroku - Rubensa "Polowanie na tygrysa", francuskiego malarza rokokowego - Fragonarda "Dziewczyna bawiąca się z pieskiem", natomiast holenderskiego malarza postimpresjonistycznego, którego twórczość dzięki żywej kolorystyce i emocjonalnemu oddziaływaniu wywarła dalekosiężny wpływ na sztukę XX wiek - Vincenta van Gogh "Pole pszenicy z cyprysami".

Po raz pierwszy w historii francuski dom mody Louis Vuitton postanowił zmodyfikować słynny monogram LV dodając do niego inicjały artysty. Odmienionym monogramem opatrzono kultowe modele torebek. Dodatkowo każdą z torebek zdobi brelok w kształcie królika, który od 40 lat jest znakiem rozpoznawczym artysty. W środku torebek znajduje się z kolei biografia i portret autora oryginalnego dzieła sztuki użytego w projekcie.

Kolekcja Louis Vuitton x Jeff Koons trafi do sprzedaży 28 kwietnia i jest to jedynie pierwsza część artystycznej współpracy. Kolejne odsłony projektu będą prezentowane na przestrzeni całego 2017 roku.
Źródło foto: oficjalna strona internetowa Louis Vuitton
de.louisvuitton.com/deu-de/geschichten/masterscampaignAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 25-04-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności