Czarna porzeczka - wielka moc małych owoców

<
Gallery image
>
Czarna porzeczka Tymbark 1
<
Czarna porzeczka Tymbark 1Czarna porzeczka Tymbark 2Czarna porzeczka Tymbark 3Czarna porzeczka Tymbark 4Czarna porzeczka Tymbark 5Czarna porzeczka Tymbark 6Czarna porzeczka Tymbark 7Czarna porzeczka Tymbark 8
 
>
 
 

Kiedy warto sięgnąć po czarną porzeczkę? Szczególnie jesienią trzeba pamiętać o cennych właściwościach tych małych owoców. Czarna porzeczka to prawdziwa witaminowa bomba - to właśnie w niej znajduje się więcej witaminy C w porównaniu do innych, również bogatych w ten składnik owoców takich jak cytryna lub kiwi. Ale to nie wszystko! Sprawdź jak wielka jest siła czarnej porzeczki.


Choć mała i niepozorna, jest źródłem wielu ważnych dla organizmu witamin. Czarne porzeczki  są bogate w mikroelementy takie jak: potas, fosfor, magnez, a także witaminę C. Działając pozytywnie na organizm od wewnątrz, przekłada się jednocześnie na wygląd zewnętrzny i ogólne samopoczucie.

"Czarna porzeczka to owoc wyjątkowo dla nas cenny. Zawiera m.in. antyoksydanty, które spowalniają proces starzenia się skóry. Owoc wpływa na nią pozytywnie, także dzięki dużej dawce garbników, mających właściwości ściągające, działanie przeciwzapalnie i regulujące wydzielanie sebum. Oczyszcza i odświeża skórę. Z kolei duża ilość witaminy C, zawartej w tym małym owocu, widocznie poprawia jej koloryt. Zawarty w porzeczce kwas askorbinowy wzmocni naczynia krwionośne i ograniczy ryzyko powstawania tzw. pajączków" – mówi Elżbieta Lange, psychodietetyk i coach zdrowia.

Warto włączyć czarne porzeczki do diety również ze względu na dużą zawartość witamin E i A. Zwane witaminami młodości neutralizują wolne rodniki, przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek i utracie jędrności skóry. Oprócz spożywania czarnej porzeczki lub produktów z tego wyjątkowego owocu można także przygotować proste maseczki, napary lub olejki, które poprawą kondycję skóry. A ich wyjątkowy aromat ukoi nerwy i pomoże poradzić sobie ze stresem.


Korzystaj z dobrodziejstw czarnej porzeczki o każdej porze roku

Czarna porzeczka to owoc trudny w obróbce i dostępny tylko w sezonie. Najłatwiejszym sposobem na dostarczenie go do organizmu o każdej porze roku jest wykorzystanie gotowych produktów dostępnych na rynku. Tymbark 50 lat temu opracował pierwszą w Polsce recepturę  pozwalającą na uzyskanie pełnowartościowego nektaru, gotowego do spożycia w wygodniej formie, który otrzymał znak "Jakość Tradycja" przyznawany tradycyjnym produktom żywnościowym wysokiej jakości z 50 letnią tradycją wytwarzania. Od niedawna charakterystyczny smak porzeczek możemy odkryć na nowo w połączeniu z innymi owocami np. bananem lub mango.

Więcej dowiesz się na: www.tymbark.comAutor: Robert Krupiński
Data publikacji: 26-10-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności