Jak nie dać się oszukać? Co należy sprawdzić kupując używany samochód?

<
Gallery image
>
Jak nie dać się oszukać? 1
<
Jak nie dać się oszukać? 1Jak nie dać się oszukać? 2
 
>
 
 

Kupno używanego samochodu może być stresującym zadaniem, zwłaszcza dla kobiet, które niekoniecznie są specjalistkami w dziedzinie motoryzacji. Co należy wiedzieć, aby uniknąć potencjalnych pułapek i oszustw? Zapamiętaj te 5 wskazówek ekspertów Bidcar.pl-  internetowej platformy aukcyjnej, której użytkownicy sprzedają i kupują samochody w prosty i przejrzysty sposób.


1. Dokładna inspekcja techniczna: Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, zawsze warto ocenić stan techniczny pojazdu. To tutaj często zaczynają się problemy. Kogo poprosić o pomoc w oględzinach? Kolegę, zaprzyjaźnionego pracownika warsztatu, a może wujka? Tylko czy mamy pewność, że oni na 100% znają się na wszystkich markach i bolączkach, które mogą im się przytrafić? Stan każdego samochodu powinien zweryfikować i opisać niezależny rzeczoznawca.

2. Historia pojazdu: Dokładne sprawdzenie historii pojazdu to kluczowy krok w procesie zakupu używanego samochodu. Gdzie jej szukać i skąd wziąć te dane? Powinnaś mieć wgląd w raport na temat jego historii, w którym czarno na białym będziesz mieć pełną informację o przebiegu, uszkodzeń, usterek fabrycznych czy kradzieży. Znajdziesz tam całą oś czasu samochodu i dzięki temu dowiesz się, co działo się rok po roku z interesującym Cię pojazdem. Dokument jest generowany z rządowej strony historiapojazdu.gov.pl, dlatego masz pewność, że są to autentyczne informacje. - radzi Łucja Kałos ekspert Bidcar.pl.

3. Oględziny na miejscu: To ważny moment, aby sprawdzić, czy samochód jest zgodny z opisem i zdjęciami dostępnymi online. Wiąże się to niestety z dojazdami i związanymi z tym kosztami. Czasami musisz przejechać pół Polski, aby obejrzeć auto, które może okazać się totalną porażką. Tutaj warto skorzystać z nowych udogodnień, czyli skorzystanie z platformy, na której masz realne zdjęcia oblachowania, oświetlenia, wnętrza i zewnętrza pojazdu, dokumentację i opinię rzeczoznawcy.

4. Sprawdzenie dokumentów: Należy zawsze upewnić się, że wszystkie dokumenty są w porządku. Jest to jednak czasochłonne i wymaga odpowiedniej wiedzy, aby móc rzetelnie je zweryfikować. Na naszym portalu do pobrania czekają na kupujących i sprzedających wszystkie wzory dokumentów takie jak: wzór umowy kupna-sprzedaży samochodu, wzór wypowiedzenia umowy OC, protokół przekazania pojazdu czy formularz odstąpienia od umowy. Łatwo i bez wysiłku ściągniesz i wypełnisz je w wersji DOC i PDF. – dodaje Łucja Kałos.

5. Przeszukaj recenzje i opinie odnośnie sprzedawcy online, a także aby dowiedzieć się więcej o modelu samochodu, który Cię interesuje.

Kupno używanego samochodu może być ekscytującym doświadczeniem, ale wymaga ostrożności. Dlatego w takiej sytuacji warto oddać się w ręce specjalistów, którzy przygotują wszystkie potrzebne dokumenty, raporty i historie pojazdów. Nie musisz jeździć na drugi koniec Polski, aby oglądać samochód, bo niezależni rzeczoznawczy sprawdzają każde auto zgłoszone do sprzedaży. Pamiętaj nie musisz się znać na wszystkim, zamiast tracić czas na przeszukiwanie ogłoszeń i narażanie się na niepotrzebny stres związany z całą procedurą, teraz możesz zminimalizować ryzyko oszustwa i cieszyć się pewnym zakupem na platformie Bidcar.pl.


O Bidcar.pl

Bidcar.pl to wiodąca platforma online do sprzedaży i zakupu używanych samochodów. Nasza misja polega na zapewnieniu klientom nie tylko dostępu do szerokiej gamy samochodów, ale również na zapewnieniu im pewności i bezpieczeństwa podczas procesu zakupu. Dzięki naszej platformie, klienci mogą łatwo przeglądać dostępne oferty, korzystać z narzędzi do licytacji i oceny pojazdu i dokładnie sprawdzać jego historię, co pozwala im podejmować najlepsze decyzje zakupowe.
Wystawiając lub kupując samochód na Bidcar.pl masz pewność, że jesteś w dobrych rękach. Założyciele portalu Bidcar.pl od ponad 14 lat tworzą Europejskie Centrum Remarketingu (ECR), które specjalizuje się w aukcyjnej sprzedaży samochodów i sprzętów poleasingowych. Prowadzą na swoim portalu 70 tysięcy aukcji rocznie, co daje rzeszę zadowolonych klientów.Autor: Redakcja
Data publikacji: 27-09-2023

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES