Nespresso Cioccorosso - kawa w świątecznej odsłonie

<
Gallery image
>
Nespresso Cioccorosso - kawa w świątecznej odsłonie 1
<
Nespresso Cioccorosso - kawa w świątecznej odsłonie 1Nespresso Cioccorosso - kawa w świątecznej odsłonie 2Nespresso Cioccorosso - kawa w świątecznej odsłonie 3Nespresso Cioccorosso - kawa w świątecznej odsłonie 4
 
>
 
 

Konsumenci Nespresso to nie od dziś koneserzy wyśmienitej kawy, poszukujący oryginalnych doświadczeń smakowych. To właśnie oni zdecydowali o tegorocznej świątecznej edycji limitowanej kawy o aromacie czerwonych owoców. W czerwcu firma Nespresso zapytała konsumentów na całym świecie, który z trzech zaproponowanych aromatów Grand Cru chcieliby mieć w swojej kawowej kolekcji na zimę. W Polsce zwyciężyło Cioccorosso - kapsułka, w której zamknięto aromat czerwonych owoców i gorzkiej czekolady, otrzymała aż 59% głosów Polaków.


Wielbiciele kawy mieli możliwość głosowania online na jedną z trzech propozycji Variations: Masala Chai (cynamon, anyż, goździki), Liminto (mięta i limonka) i właśnie Cioccorosso. Zwycięską kawę można kupić od 12 listopada w cenie 1,89 zł za kapsułkę w butiku Nespresso, sklepie internetowym oraz przez infolinię. Jako edycja limitowana dostępna będzie przez ograniczony czas.

Cioccorosso zaskakuje szczególnym czekoladowo-owocowym aromatem, który dopełnia najwyższej jakości mieszanka Grand Cru. Stanowi niecodzienne połączenie wyśmienitej, starannie palonej kawy Livanto z nutami ciemnej czekolady i orzeźwiających czerwonych owoców.

Wirtuozeria i oryginalność smaku limitowanej edycji Variations na Święta to część zobowiązania firmy Nespresso, dla której kluczowe jest poszukiwanie innowacji i zagwarantowanie nieprzeciętnych doświadczeń smakowych. Pielęgnowanie relacji z konsumentami oraz dawanie im możliwości wyboru to także nieodzowny element filozofii Nespresso.

Oprócz Cioccorosso można także na nowo odkryć inne ulubione aromaty Variations, które niedawno weszły na stałe do oferty kaw Nespresso - Vanilio, Ciocattino oraz Caramelito. Łączą one naturalne aromaty (wanilii, karmelu i czekolady) z delikatnością mieszanki Livanto Grand Cru o optymalnym profilu smakowym.   


Oto dwa przepisy na pyszną kawę na bazie Nespresso Cioccorosso:

Czekoladowe cappuccino z czerwonymi owocami

Składniki:
• 1 kapsułka Cioccorosso Grand Cru
• 1 łyżeczka sosu z ciemnej czekolady lub 1 kostka ciemnej czekolady
• 50-70 ml mleka
• 30 ml syropu malinowego
• 2-3 łyżeczki płatków zbożowych z czerwonymi owocami

Wlać sos czekoladowy lub położyć kostkę gorzkiej czekolady na dnie szklanki do cappuccino. Przygotować espresso z kapsułki Cioccorosso (40 ml). Wlać do mleka syrop malinowy, a następnie spienić je np. w Aeroccino. Nałożyć część gęstej pianki na wierzch kawy. Posypać napój płatkami zbożowymi z czerwonymi owocami.


Czekoladowe latte macchiato z czerwonymi owocami

Składniki:
• 2 kapsułki Cioccorosso Grand Cru
• 1 łyżeczka sosu z czerwonych owoców
• 250 ml mleka
• 1 łyżka kakao w proszku

Wlać sos z czerwonych owoców do szklanki na latte. Przygotować espresso z 2 kapsułek Cioccorosso (40 ml) i zostawić do ostudzenia. Wlać 2 ostudzone espresso, zimne mleko, kakao w proszku do shakera a następnie wstrząsnąć. Wlać dobrze schłodzoną zawartość do szklanki.


Więcej przepisów na kawowe wariacje na dedykowanej stronie internetowej:

http://www.nespresso.com/ultimate-coffee-creationsAutor: Robert Krupiński
Data publikacji: 16-12-2013

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności