"Jedną nogą w świecie mody”

"Jedną nogą w świecie mody” to biografia modela, który pomimo posiadania protezy nogi piął się na szczyt. Akcja książki zaczyna się, gdy Mario Galla znajduje się na praktykach studenckich w wielkim przedsiębiorstwie. Po pewnym czasie zaczepia go barman z pobliskiej knajpy. Okazuje się, że jest on również łowcą głów w jednej z niemieckich agencji. Namawia Maria do spróbowania swych sił jako model. Chłopak, po chwilach wahania, zgadza się. Zaczyna zdjęcia testowe, potem ma szansę iść na wybiegu u Hugo Bossa i pozować dla magazynu "Feld". Perspektywa marnych zarobków, bądź też ich brak sprawia, że Mario nie angażuje się w swoje nowe zadania. Po długich przekonywaniach Petera - swojego nowego przyjaciela – postanawia wyruszyć w "wielki świat" i postawić wszystko na jedną kartę.


"Jedną nogą w świecie mody” to pierwsza biografia w Polsce opowiadająca o losach modela. Poznajemy w niej kulisy świata mody oraz branżowe słownictwo pomocne podczas pracy. Razem z Mariem dowiadujemy się jaką cenę trzeba zapłacić, aby być modelem i jak wygląda życie na walizkach.

Warto przeczytać tę książkę szczególnie dla wartości jakie za sobą niesie. Mario od początku do końca pozostał skromnym chłopakiem lojalnym wobec swoich przyjaciół. Walczył z przeciwnościami losu pokonując każdą napotkaną przeszkodę. Trzeba, tak jak on, dążyć do marzeń i za każdym razem poszerzać swoje ambicje.


 


Zdjęcie: Wydawnictwo WABAutor: Rafał Cała
Data publikacji: 12-08-2014

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto