Lawendowy Winiec - dyskretny mazurski luksus na jesienne dni

<
Gallery image
>
Pensjonat Lawendowy Winiec 1
<
Pensjonat Lawendowy Winiec 1Pensjonat Lawendowy Winiec 2Pensjonat Lawendowy Winiec 3Pensjonat Lawendowy Winiec 4Pensjonat Lawendowy Winiec 5Pensjonat Lawendowy Winiec 6Pensjonat Lawendowy Winiec 7
 
>
 
 

Polska jesień na Mazurach jest piękna. Kolorowa, cicha i spokojna. Pachnąca grzybami, jabłkami i liśćmi. W Lawendowym Wińcu, pięciopokojowym pensjonacie położonym nad brzegiem Jeziora Bartężek w okolicach Miłomłyna, atrakcji nie brakuje. Dla lubiących aktywny wypoczynek ciągle jest wiele możliwości, od żeglowania począwszy. Jezioro opustoszało, wiatr dopisuje, widoki zachwycają. Sezon na łódki trwa aż "do lodu". Trasy rowerowe są doskonale przygotowane, w okolicach Ostródy i Miłomłyna jest ich bardzo wiele.


Miłomłyn proponuje poznawanie rowerem okolic tego historycznego miasteczka, bogatych w atrakcje turystyczne i przyrodnicze. Wytyczono trzy szlaki główne, które docierają między innymi do Zamku w Karnitach, śluzy Miłomłyn, przy której ma swój początek kanał Elbląski czy do Rezerwatu Przyrody "Jezioro Iłgi". Łączna długość tras wynosi aż 89,4km.

Podziwiać uroki mazurskiej przyrody można spacerując. Trasy spacerowe jak i rowerowe są bardzo dobrze oznakowane, więc nie sposób się zgubić.
Dla lubiących ciszę i spokojniejszy wypoczynek proponujemy wędkowanie z pomostu Lawendowego Wińca. Nie brakuje tu ryb. Wędkarze będą zachwyceni różnorodnością gatunków ryb oraz ich dorodnością.

Widokowy lot balonem nad jesiennymi, pięknymi mazurskimi lasami i jeziorami z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenie. U nas jest ono szczególnie atrakcyjne, ponieważ balon startuje na naszym terenie, bezpośrednio przed budynkiem Lawendowego Wińca. Loty mogą odbywać się w ciągu całego dnia, ale najpiękniejsze są o wschodzie i zachodzie słońca, gdy niebo mieni się złotymi i czerwonymi kolorami.

Kuchnia w Lawendowym Wińcu jest niezawodna o każdej porze roku, jesienią jednak dominują w niej wyjątkowe smaki: grzybów, kiszonych ogórków, suszonych śliwek, powidła z jabłek… Jest pełna intensywnych, wyrazistych aromatycznych, korzennych zapachów.

Po zmierzchu zaś można posiedzieć przy kominku lub przy ognisku z kiełbaskami, pod rozgwieżdżonym niebem, słuchając szumu spadających, jesiennych liści..
Niezależnie od pory roku Lawendowy Winiec to doskonałe miejsce na kameralne spotkania, imprezy okolicznościowe i warsztaty.


Lawendowy Winiec
Winiec 36
14-140 Miłomłyn, Polska (Poland)
tel. +48 600 432 493
kontakt@lawendowywiniec.pl
www.lawendowywiniec.plAutor: Redakcja
Data publikacji: 30-10-2015

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności