MPM-01 - ultradźwiękowy nawilżacz powietrza

Okres grzewczy to czas, kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o nawilżanie powietrza w naszych domach. Zbyt niska wilgotność może skutkować złym samopoczuciem, problemami ze snem oraz zwiększoną podatnością na zachorowania. W utrzymaniu jej na odpowiednim poziomie pomoże ultradźwiękowy nawilżacz powietrza firmy MPM.


Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza MNP-01 firmy MPM przeznaczony jest do nawilżania pomieszczeń o powierzchni do 16m2. Wyposażony został w zbiornik o pojemności 4.2l, filtr oraz szczoteczkę do czyszczenia.
Optymalna dla człowieka wilgotność powietrza w pomieszczeniu to 40-60%. W czasie zimy, gdy kaloryfery pracują z pełną mocą, potrafi ona spaść nawet do 20-25%. Gdy tak się dzieje, nasze samopoczucie drastycznie się pogarsza – bolą nas oczy, głowa, pierzchną usta oraz mamy problemy ze snem. Śluzówka, która stanowi naturalną barierę ochronną organizmu przed drobnoustrojami, zostaje nadmiernie wysuszona przez co atakujące go bakterie i wirusy mają ułatwiony dostęp do naszych płuc i oskrzeli. W wyniku tego nasza podatność na zachorowania wzrasta.

Istnieje kilka „domowych” sposobów na utrzymanie odpowiedniej wilgotności w mieszkaniu. Część ludzi decyduje się na umieszczenie mokrego ręcznika na grzejniku. Metoda ta jest skuteczna, lecz nie długotrwała. Materiał bardzo szybko wysycha, przestając równocześnie spełniać rolę „nawilżacza”. Innym rozwiązaniem może być powieszenie na kaloryferze glinianego naczynia na wodę. Wiąże się to jednak z problemem jakim jest gromadzenie się dużej ilości kurzu wewnątrz naczynia, którego późniejsze opróżnianie i czyszczenie nie należy do przyjemności.

Walkę z suchym i gorącym powietrzem w naszych mieszkaniach z pewnością wygra wilgotności ultradźwiękowy nawilżacz powietrza MNP-01. Emituje on ultradźwięki, które rozbijając cząsteczki wody tworzą mgiełkę. Jego największą zaletą jest cicha praca oraz wydajność. Urządzenie posiada regulację intensywności oraz kierunku nawilżania. Dodatkowo umieszczono na nim lampkę kontrolną stanu pracy oraz sygnalizator braku wody.

Produkt firmy MPM wyposażony został w zbiornik o pojemności 4,2l oraz filtr. Niezwykle ważne jest, aby pamiętać o utrzymaniu pojemnika w czystości. Aby ułatwić użytkownikom wykonywanie tej czynności, do zestawu dołączono również specjalną szczoteczkę. Urządzenie bez problemu nawilży pomieszczenia o powierzchni nie przekraczającej 16m2.


Nawilżacz powietrza MNP-01

Funkcje:
- ultradźwiękowy system nawilżania
- pojemność zbiornika 4,2 l
- nawilżanie pomieszczenia do 16 m2
- regulacja intensywności nawilżania
- regulacja kierunku nawilżania
- lampka kontrolna stanu pracy i sygnalizacji braku wody

Wyposażenie:
- szczoteczka do czyszczenia
- filtr

Parametry:
- 220 - 240 V ~ 50 / 60 Hz
- moc: 30 W


Cena: 139 PLNAutor: Robert Krupiński
Data publikacji: 06-02-2012

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności