Innowacyjna liposukcja infradźwiękowa-nutacyjna N.I.L. dla mężczyzn

Technika ta różni się od poprzednich metod liposukcji tym, że zastosowane w niej kaniule aktywowane są sprężonym powietrzem. Zapewnia to bardziej efektywne usuwanie tłuszczu niż w innych technikach odsysania tkanki tłuszczowej i nie powoduje uszkodzeń innych tkanek (między innymi naczyń krwionośnych, mięśni, narządów wewnętrznych). Mniejsza inwazyjność zabiegu oznacza również ograniczenie obrzęku, zasinień i dyskomfortu dla pacjenta. Szybszy powrót do pracy i normalnego życia to najlepsza reklama tego urządzenia.


Dzięki zastosowaniu separatora komórek tłuszczowych można wykonać przeszczep komórek tłuszczowych w następujących partiach ciała i twarzy: do powiększenia pośladków, łydek, poprawy kształtu ust, wygładzania bruzd nosowo-wargowych, nosowo-jarzmowych i marionetkowych, do powiększania i modelowania policzków, czoła, skroni oraz do korekty nosa. Przeszczep tłuszczu można też zastosować do korekty zewnętrznych narządów płciowych męskich (powiększanie prącia).
Sam zabieg stanowi mocną stymulację tkanek do produkcji własnego kolagenu. W celu uzyskania długoterminowego wyniku, można rozważyć powtórzenie zabiegu trzykrotnie w odstępach 6-12 miesięcy. Za każdym razem część przeszczepu pozostanie na zawsze. U pacjentów, którzy powtarzają przeszczep tkanki tłuszczowej na twarzy obserwuje się bardzo dobre długotrwałe wyniki.


Dlaczego N.I.L.?

- bezpieczne usuwanie dużych obszarów tkanki tłuszczowej
- znaczne skrócenie czasu operacji i leczenia pooperacyjnego
- usunięty tłuszcz nadaje się do transplantacji
- lepszy wygląd skóry - absolutny brak nierówności
- wysoka rozdzielczość / możliwość rzeźbienia ciała – bardzo bezpieczna i efektywna praca w pobliżu skóry
- możliwość przeprowadzenia zabiegu zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym
- mniejsza urazowość (zredukowanie do minimum krwiaków, siniaków i obrzęków)
- możliwość stosowania mikrokaniul (np. podbródek, szyja, kolana)
- wysoka precyzja leczenia w delikatnych strefach takich jak łydki, pośladki

Dzięki możliwości zastosowania bardzo cienkich kaniul do usuwania tkanki tłuszczowej, można wyjątkowo precyzyjnie usuwać komórki tłuszczowe w tak delikatnych obszarach ciała, jak podbródek czy łydki. Kaniule aktywowane są sprężonym powietrzem, dzięki czemu uzyskuje się nutacyjny ruch 3-D, który zapewnia bardziej efektywne usuwanie komórek tłuszczowych niż inne techniki, nie uszkadzając przy tym innych tkanek nietłuszczowych. Nowoczesna aparatura posiada wyposażony w specjalne głowice system zabezpieczający, który zatrzymuje zasysanie kiedy napotyka na tkankę nietłuszczową. Pozwala to na precyzyjne rzeźbienie ciała oraz mniejszą urazowość, rozumianą jako ograniczenie obrzęku, siniaków, krwiaków i dyskomfortu dla pacjenta.

Zasysanie komórek tłuszczowych odbywa się równocześnie z ich emulgacją, co pozwala skrócić czas operacji. Parametry systemu sprawiają, że usuwane komórki tłuszczowe zachowuje swoje właściwości (wysoka jakość), dzięki czemu idealnie nadają się do przeniesienia w inne strefy ciała.

Nutacja pozwala na uzyskanie trzykrotnie większej ilości ruchów, niż w przypadku ręcznej liposukcji, czy jakiejkolwiek innej! Ruch nutacyjny pozwala również na zassanie dwukrotnie większej ilości komórek tłuszczowych.

Częstotliwość ruchów wywoływanych przez głowicę generują INFRADŹWIĘKI, które powodują wydzielanie przez organizm naturalnej endorfiny. Oznacza to naturalne znieczulenie podczas, a także po operacji. Dzięki temu pacjent odczuwa mniejszy ból (podczas i po operacji).


Cel zabiegu i jego korzyści

Celem zabiegu jest wymodelowanie sylwetki, nadanie ciału właściwych proporcji poprzez odessanie tkanki tuszowej z odpowiednich miejsc. Podczas konsultacji chirurg dokładnie omówi z pacjentem przebieg zabiegu oraz planowane i możliwe do osiągnięcia efekty.

- wymodelowanie sylwetki w miejscach tzw. problematycznych (np. na które nie działały wcześniej żadne inne zabiegi, ćwiczenia)
- nadanie ciału właściwych proporcji
- trwałe efekty (odessana tkanka tłuszczowa nie podlega odnowieniu)
- szybki powrót do codziennego trybu życia


Wskazania do zabiegu

Jest to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej nagromadzonej w nadmiarze z pewnych partii ciała, takich jak:
- twarz i szyja
- górne okolice ramion
- tułów
- brzuch
- biodra
- pośladki
- uda i podudzia
- kolana
- łydki i okolice kostek


Modelowaniu można poddać również:
- podbródek
- talię
- klatkę piersiową u mężczyzn z ginekomastią
- zaciągające blizny


Nie jest to metoda na zmniejszenie wagi ciała, tylko wspomaganie modelowania sylwetki. Ma na celu usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, niereagującej na stosowanie diety i ćwiczeń fizycznych. Liposukcja może być stosowana jako jedyna metoda w celu kształtowania sylwetki lub w połączeniu z innymi chirurgicznymi metodami, takimi jak operacja zmarszczek twarzy, plastyka powłok brzusznych lub operacją liftingu (podniesienia) ud, czyli metodami usunięcia nadmiaru skóry i podniesienia obwisłych tkanek.

Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby ze stosunkowo prawidłową wagą ciała, którzy mają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała. Najlepsze wyniki po liposukcji można uzyskać u osób z elastyczną skórą. Obwisła, luźna skóra może wymagać dodatkowej operacji – plastyki powłok brzusznych. Nierówności powierzchni ciała, które nie są związane z tkanką tłuszczową nie mogą być poprawione przy pomocy liposukcji. Liposukcja w niewielkim stopniu poprawia wygląd cellulitu. U osób ze znaczną nadwagą zadowalający efekt osiąga się zwykle po kilku zabiegach.

Usunięcie komórek tłuszczowych daje efekt trwały i nawet w przypadku przyswojenia nadmiaru kalorii tkanka tłuszczowa nie odkłada się w miejscu gdzie była wykonana liposukcja. Nadając nowy kształt sylwetce uzyskujemy tkankę tłuszczową, którą można wykorzystać do modelowania:

- piersi
- pośladków
- łydek
- ubytków pourazowych


Przebieg zabiegu

Liposukcja jest wykonywana przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej – jednorazowo zwykle 1 – 1,5 litra tłuszczu (maksymalnie 3 litry). Zabieg jest wykonywany pod kontrolą anestezjologa w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym, w zależności od rozległości zabiegu i od preferencji pacjenta.

Technika nasiękowa liposukcji obejmuje infiltrację odsysanej tkanki tłuszczowej roztworem złożonym z leków przeciwbólowych i adrenaliny. Technika ta może zmniejszyć dyskomfort w czasie operacji i zmniejszyć zasinienie po operacji. Odpowiednie ubranie uciskowe i opatrunki mają na celu zmniejszenie obrzęku i przyspieszenie gojenia.

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru ciała poddawanego liposukcji oraz ilości odsysanego tłuszczu – zazwyczaj wynosi 1 – 2 godziny. Pobyt w klinice to zazwyczaj 1 doba. Czas rekonwalescencji: 5-7 dni.


Efekt

W pierwszych dobach po operacji nie widać efektu przeprowadzonego zabiegu. Obrzęk tkanek sprawia, że okolica ciała poddana zabiegowi wydaje się, jakby miała zwiększony obwód. Zmniejszenie obwodu operowanej okolicy zauważalne jest dopiero po około 3-4 tygodniach, ponieważ proces gojenia następuje stopniowo.

Osiągnięcie zadowalającej sylwetki ciała związane jest głównie z samym zabiegiem liposukcji, ale należy pamiętać, że nie jest to metoda odchudzania i na efekt końcowy wpływ ma również zdrowa dieta oraz zestaw ćwiczeń fizycznych.

Blizny po zabiegu odsysania tłuszczu są bardzo małe (kilka milimetrów) i tak zlokalizowane, że stają się niewidoczne.

Miejsca odsysane po zabiegu są czasem bolesne, obrzęknięte z niewielkim zasinieniem. Podanie środków przeciwbólowych sprawia, że dolegliwości subiektywne ustępują. Rutynowo stosuje się podanie antybiotyku.


Przeciwwskazania do zabiegu:
- choroby układu krążenia
- cukrzyca
- choroby serca
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- skazy naczyniowe
- żylaki oraz zmiany zapalne na skórze


Dowiedz się więcej:
http://www.klinikaambroziak.pl/oferta/chirurgia-plastyczna/nutacyjna-liposukcja-infradzwiekowa-n-i-l
www.klinikaambroziak.plAutor: Redakcja
Data publikacji: 09-02-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES