Nivea Sun Sensitive - słoneczna pielęgnacja skóry wrażliwej

<
Gallery image
>
Nivea Sun Sensitive 1
<
Nivea Sun Sensitive 1Nivea Sun Sensitive 2
 
>
 
 

Sezon rozpoczęty! To czas, by wyjąć z szafy kapelusz, nałożyć okulary przeciwsłoneczne, spakować walizkę i zaplanować krótki wypad za miasto. Nadchodząca majówka będzie idealną okazją do złapania chwili oddechu i… skorzystania z upragnionych promieni słonecznych ;) Nie zapominaj, że nawet podczas krótkiego, weekendowego odpoczynku, skóra wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji. Zadbaj o długotrwałą i skuteczną ochronę przeciwsłoneczną z Nivea Sun Sensitive – by w pełni cieszyć się słońcem!


Czy wiesz, że aż 71% konsumentów kupujących kosmetyki przeciwsłoneczne, określa swoją skórę jako wrażliwą lub bardzo wrażliwą ? Ponad jedna czwarta z nich ma negatywne doświadczenia związane z podrażnieniami wywołanymi przez ekspozycję na słońce. Skóra wrażliwa może nieprzyjemnie reagować na promieniowanie słoneczne. Pojawiające się zaczerwienienia, swędzenie, uczucie ściągnięcia czy miejscowe łuszczenie się skóry – nie wprawiają nas w pozytywny nastrój. Dlatego w letnich miesiącach, kiedy skóra jest szczególnie narażona na podrażnienia, warto sięgnąć po odpowiednią pielęgnację przeciwsłoneczną z wysokimi filtrami UVA/UVB.

Nowa linia produktów Nivea Sun Sensitive dogłębnie nawilża wrażliwą skórę i dba o jej natychmiastową ochronę przed skutkami alergii słonecznej. Formuła wzbogacona o pantenol i aloes ukoi skórę muśniętą słońcem. Lekka konsystencja balsamu łatwo się rozprowadza i szybko wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu na skórze. Balsamy do skóry wrażliwej są dostępne w wersji dla dzieci i dorosłych. 


Poznaj ochronę przeciwsłoneczną dla potrzeb skóry wrażliwej:

Nawilżający balsam do skóry wrażliwej dla dzieci SPF 50+

- Stworzony dla potrzeb wrażliwej skóry dziecka
- Zawiera skuteczny system filtrów UVA/UVB
- Zapewnia natychmiastową i długotrwałą ochronę
- Pomaga zredukować ryzyko wystąpienia alergii słonecznych u dzieci
- Formuła wzbogacona o aloes
- Produkt wysoce wodoodporny

Cena: 49,99 zł / 200 ml


Nawilżający balsam do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+

- Zawiera wysoce skuteczny system filtrów UVA/UVB
- Zapewnia natychmiastową i długotrwałą ochronę
- Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry
- Pomaga zredukować ryzyko wystąpienia alergii słonecznych
- Formuła wzbogacona o aloes
- Produkt wysoce wodoodporny

Cena: 49,99 zł / 200 ml


Zapytaj eksperta

Dr n. med. Magdalena Łuczkowska dermatolog i ekspert Nivea

Czy osoby o skórze wrażliwej powinny używać specjalnych produktów do ochrony przeciwsłonecznej?

"Jeśli ktoś postrzega swoją skórę jako wrażliwą lub doświadczył w przeszłości nieprzyjemnych reakcji alergicznych związanych z ekspozycją na słońce, zdecydowanie powinien stosować produkty, które zostały opracowane i dostosowane specjalnie dla potrzeb tego typu skóry. Aby bez obaw korzystać z kąpieli słonecznych, należy sięgać po balsamy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Wyjątkowa formuła zastosowana w linii NIVEA SUN Sensitive zawiera Pantenol oraz aloes, które w połączeniu z wysoką ochroną przeciwsłoneczną, zabezpieczają nas przed ewentualnymi alergiami słonecznymi. Produkty z tej serii są bezzapachowe, co także pozwala uniknąć podrażnienia skóry wrażliwej."


Czy dzieci są bardziej podatne na uszkodzenia skóry związane z promieniowaniem słonecznym?

"Tak, delikatna skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa. W przypadku bardzo małych dzieci naturalna bariera ochronna skóry nie jest jeszcze w pełni rozwinięta. Częstotliwość oparzeń słonecznych w okresie dzieciństwa jest więc znacznie wyższa, niż u osób dorosłych. Warto zaznaczyć, że w późniejszych latach przekładają się one na zwiększone ryzyko chorób skóry, w tym nawet czerniaka. Dlatego skóra dziecka zawsze powinna być chroniona produktami z wysokim filtrem SPF."Autor: Robert Krupiński
Data publikacji: 09-05-2019

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności