Helena Rubinstein Powercell Reinforcing Serum - wzmacniające serum zapewniające skórze młody wygląd

<
Gallery image
>
Helena Rubinstein Powercell Reinforcing Serum 1
<
Helena Rubinstein Powercell Reinforcing Serum 1Helena Rubinstein Powercell Reinforcing Serum 2Helena Rubinstein Powercell Reinforcing Serum 3Helena Rubinstein Powercell Reinforcing Serum 4Helena Rubinstein Powercell Reinforcing Serum 5Helena Rubinstein Powercell Reinforcing Serum 6Helena Rubinstein Powercell Reinforcing Serum 7
 
>
 
 

Wzmacniające serum zapewniające skórze młody wygląd ekspresowo doładowuje komórki skóry, uzupełniając energią mitochondria komórkowe. Serum głęboko wzmacnia i nawilża skórę twarzy, dzięki komórkom macierzystym kopru morskiego, a przy tym błyskawicznie się wchłania. Skóra zyskuje bardziej młodzieńczy wygląd i jest mocniejsza.


Youth Reinforcing Serum

Marka Helena Rubinstein wkracza na nowy poziom wzmacniania skóry dzięki stworzeniu technologii opracowanej specjalnie dla linii Powercell, zdolnej do uzbrojenia i ochrony skóry. Nawilżające serum do twarzy, które zapewni długotrwałe uczucie świeżości i witalności.

Powercell posiada moc przywracania skórze energii i reaktywowania jej mechanizmów witalnych dzięki odmładzającym właściwościom komórek macierzystych. Komórki te doładowują skórę od wewnątrz, aby pobudzić w niej procesy regeneracyjne i zdolność do samoobrony. Szorstkość jest wygładzona, skóra staje się bardziej sprężysta, a cera wygląda zdrowiej i promienniej.


Sięgnij po Powercell Reinforming serum nawilżające do twarzy, które zapewni pielęgnację i ochronę skóry twarzy.


Madame Rubinstein – jako kobieta wyprzedzająca swoją epokę – wiedziała, że nauka i świat urody są ze sobą nierozerwalnie związane. Od chwili, gdy w 1902 roku stworzyła własną markę, dokładała wszelkich starań, aby pozostawać w czołówce innowacji. Nawiązywała współpracę z lekarzami, dermatologami i ekspertami, ponieważ pragnęła wykorzystywać w pielęgnacji skóry najnowsze osiągnięcia naukowe.
Marka Helena Rubinstein, motywowana tym samym duchem awangardy co jej założycielka, kontynuuje współpracę z najbardziej doświadczonymi naukowcami i rozwija unikatową specjalistyczną wiedzę o komórkach skóry. Od 2010 roku czerpie inspirację z nadzwyczajnych właściwości macierzystych komórek roślinnych jako pionier w tej dziedzinie.
Po 10 latach, w 2020 roku, idzie o krok dalej w przełomowej pielęgnacji skóry: prezentuje cenny zielony flakon – Powercell Skinmunity Youth Reinforcing Serum – w zupełnie nowej odsłonie. Bardziej ekologiczna i intensywna formuła zawiera mocniej skoncentrowane macierzyste komórki roślinne. Nowe serum poprawia jakość skóry: eliminuje jej niedoskonałości i wygładza szorstką powierzchnię oraz uwydatnia cechy młodości – odpowiednie napięcie i zdrowy blask. Sprawia, że zdrowsza
i młodzieńcza skóra jest w stanie sprostać wymaganiom niezwykle aktywnego stylu życia.


Koper morski

Szmaragdowe Wybrzeże Bretanii to chroniony obszar we Francji. Nazwę swą zawdzięcza szerokiej palecie barw morza, które przybiera tu odcienie szmaragdowe, zielone i turkusowe. Wzdłuż wybrzeża rozpościera się Archipelag Bréhat, który ma ponad 250 km długości i obejmuje ponad 100 małych wysp z różowego granitu. Tutejsza flora morska jest doprawdy niezwykła: tworzą ją wyjątkowe gatunki. Region ten jest jednym z czterech najważniejszych miejsc na świecie cechujących się największą bioróżnorodnością. Właśnie tutaj rośnie koper morski.


Koper morski - roślina mocy

Nadano mu przydomek „drążyciela skał” ze względu na jego zdolność wrastania w twarde podłoże. Koper morski (kowniatek nadmorski, babia sól morska; Crithmum Maritimum L.) jest gatunkiem chronionym. Występuje w jednym z najbardziej nieprzyjaznych siedlisk na Ziemi, gdzie panują ekstremalne warunki: porywiste wiatry, susza, ekspozycja na promienie UV… Rośnie zaledwie kilka metrów od morza, w strefie silnego zasolenia. Jest halofitem, czyli gatunkiem słonolubnym, dlatego nie szkodzi mu słona bryza, która stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych roślin.
Aby skutecznie przeciwstawiać się szkodliwym czynnikom środowiska, ta słonolubna roślina posiadła najwspanialsze umiejętności przetrwania. Dzięki silnemu mechanizmowi obronnemu i właściwościom antyoksydacyjnym koper morski ma niesamowitą odporność na wysuszenie i działanie słonej wody, łatwiej wchłania wilgoć i wydala sól, oczyszczając organizm z jej nadmiaru.


Pozyskiwanie mocy od roślin: macierzyste komórki roślinne

Tkanki roślinne i hodowle komórek stanowią obiekt badań naukowców od ponad 150 lat. Komórki macierzyste to fenomen, dzięki któremu przyroda zbliża do osiągnięcia biologicznej nieśmiertelności. Regulując ekspresję genów, są w stanie przekształcać się w dowolne rodzaje tkanek oraz odtworzyć cały gatunek z tylko jednej komórki. Ich ogromny potencjał regeneracyjny sprawia, że stanowią jedne z najważniejszych komórek w świecie roślin.
Marka Helena Rubinstein, zawsze w awangardzie kosmetyków pielęgnacyjnych, uznała macierzyste komórki roślinne kopru morskiego za ważnych sprzymierzeńców w pielęgnacji skóry. Jako jedna z pierwszych zastosowała je w kosmetykach w 2010 roku. Komórki te mają zdolność stymulowania produkcji nowych zdrowych komórek, zastępujących starsze i uszkodzone. Efekt: udoskonalona regeneracja komórek oraz blask, dzięki czemu skóra jest wzmocniona i wygląda młodziej.


Zdolność odtwarzania 5-krotnie grubszego naskórka

W 2009 roku w Laboratorium Substytutów Skóry w Lyonie przeprowadzono badanie, które potwierdziło odkrycia marki i wykazało, że macierzyste komórki roślinne kopru morskiego znacznie przyspieszają regenerację tkanek i jednocześnie wzmacniają naskórek.

W warunkach in vitro wyhodowano dwa modele zrekonstruowanej skóry przy użyciu ekwiwalentów skóry z fibroblastami pobranymi ze skóry 50-letniego człowieka.
Jeden umieszczono w środowisku kontrolnym, uważanym za neutralne, natomiast drugi w środowisku wzbogaconym w macierzyste komórki roślinne z kopru morskiego.
Efekty uzyskane przy użyciu macierzystych komórek roślinnych były doprawdy nadzwyczajne: pod ich wpływem „wzbogacony” naskórek odzyskał spójność strukturalną i pełną wydolność o tydzień wcześniej niż jego odpowiednik. Po 35 dniach był pięciokrotnie grubszy niż naskórek niewzbogacony w macierzyste komórki roślinne i niemal identyczny z młodszą skórą, zrekonstruowaną z 22-letnich fibroblastów!


Opatentowana hodowla biotechnologiczna

Organizacja Biotech Marine, która słynie na całym świecie ze specjalistycznej wiedzy o morskich substancjach czynnych, pracuje od 1988 roku w pobliżu archipelagu Bréhat na północnym wybrzeżu Bretani. Specjalizuje się w zaawansowanych technologicznie naturalnych sub-stancjach bioaktywnych, pozyskiwanych z wodorostów i roślin morskich.

Ponieważ każda roślina ma swoją specyfikę, poświęcono aż trzy lata badań na opracowanie i udoskonalenie unikatowego procesu biotechnologicznego, który pozwala na ekstrakcję macierzystych komórek roślinnych z kopru morskiego – bez niszczenia i zbierania tej rośliny.


5-etapowy proces ekstrakcji w sterylnym środowisku zapewnia doskonałą odtwarzalność.

Etap 1:
Sterylizacja nasion kopru morskiego w szalce Petriego

Kluczowym etapem procesu jest sterylizacja, która pozwala uzyskać najczystsze komórki. Wybiera się pojedyncze nasiono kopru morskiego – jako łatwiejsze do sterylizacji niż cały pęd – i odtwarza całą roślinę poza jej naturalnym środowiskiem: w laboratorium, w szalce Petriego.

Etap 2:
Tworzenie macierzystych komórek roślinnych na pożywce

Ucina się liść rośliny. W reakcji obronnej uszkodzony organ zaczyna produkować nowe komórki, określane jako macierzyste komórki roślinne. W związku z użyciem odpowiedniego podłoża hodowlanego, nowo utworzone komórki macierzyste pozostają w stanie niezróżnicowanym, co oznacza, że nie przekształcają się w komórki funkcjonalne i dlatego zachowują całą swoją moc.

Etap 3:
Rozwój macierzystych komórek roślinnych

Komórki rozwijają się w szalce Petriego, gdzie tworzą kallusy [łac: callus, l.mn. calli ], czyli skupiska niezróżnicowanych komórek.

Etap 4:
Namnażanie w zawiesinie

Komórki namnaża się w kolbach stożkowych w zawiesinie oraz w bioreaktorach.  Co 14 dni dodawane są płyny pobudzające wzrost i namnażanie macierzystych komórek roślinnych. Ten etap jest ściśle nadzorowany i monitorowany, aby zapewnić warunki zbliżone do panujących w prawdziwym ekosystemie. Kontroluje się tlen, światło, temperaturę i ruchy bioreaktorów.

Etap 5:
Filtrowanie i liofilizacja

Po kilku tygodniach wszystkie komórki w bioreaktorze są filtrowane i liofilizowane po zamrożeniu w temperaturze -80°C, w wyniku czego powstaje proszek (składający się w 100% z komórek macierzystych).


Nowość

Intensywniejsze serum zapewnia mocniejszą skórę

Youth Reinforcing Serum - okryj pełen potencjał swojej młodości


Powercell Skinmunity Youth Reinforcing Serum

W 2010 roku marka Helena Rubinstein jako pionier wprowadziła na rynek jeden z pierwszych produktów do pielęgnacji skóry, nasycony macierzystymi komórkami roślinnymi: Powercell Skinmunity Reinforcing Serum. Z biegiem lat serum było udoskonalane, aby jeszcze bardziej wzmacniać  skórę. Produkt zdobył wiele kosmetycznych nagród na całym świecie, dzięki czemu cenny zielony flakon stał się ikoną nauki i piękna. W 2020 roku marka odnawia swoje legendarne serum. Jego receptura staje się jeszcze intensywniejsza i bardziej zmysłowa, a nowoczesne opakowanie przybiera kształt przywodzący na myśl naczynie laboratoryjne.


Bardziej skoncentrowane macierzyste komórki roślinne kopru morskiego

Macierzyste komórki roślinne kopru morskiego ograniczają skutki starzenia się skóry poprzez stymulowanie regeneracji tkanek, redukcję zaczerwienienia i swędzenia, oraz minimalizowanie uszkodzeń kolagenu. Ponadto wzmacniają skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Marka Helena Rubinstein opracowała intensywniejszą formułę, która pomimo złożoności i cennego charakteru składnika, ma lekką mleczną konsystencję. Nowa wersja Powercell Skinmunity Youth Reinforcing Serum zawiera silniej skoncentrowane macierzyste komórki roślinne, dzięki czemu optymalizuje regenerację skóry.
Ta prosta formuła zawiera jedynie 22 składniki, w tym czynniki pobudzające jej penetrację, które zapewniają lepsze wnikanie produktu w głąb naskórka, aby znacząco zwiększać skuteczność jego działania.


Większa skuteczność działania sprawdzona w prawdziwym życiu

Zwiększona skuteczność działania – produkt testowany w warunkach rzeczywistego życia.
Kobieta Powercell nigdy się nie zatrzymuje, a dzisiejszy zawrotnie szybki tryb życia, a także zanieczyszczenia atmosferyczne w mieście, ekspozycja na promieniowanie UV, stres, niedobór snu i wiele innych czynników – wszystko to negatywnie wpływa na skórę i wyczerpuje jej samoodnawialną energię. Przeciążona i przemęczona skóra wolniej się odnawia i traci blask. Widoczne konsekwencje to  przyspieszony proces starzenia się.
Badania dowiodły, że u kobiet, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia, jakość skóry poprawia się nawet o 89%.


Koncentrat zielonej nauki

Ściśle nadzorowana hodowla kopru morskiego

Koper morski – roślina rzadka i cenna – jest w Bretanii objęta ochroną i pieczołowicie kontrolowana. Rośnie w określonych miejscach, gdzie wolno ją zbierać tylko przez pewien okres w ciągu roku i w ograniczonych ilościach. Zbiór nadzorowany jest przez wykwalifikowanych zbieraczy wodorostów, rybaków specjalizujących się w roślinach halofitowych.


Miliony macierzystych komórek roślinnych z jednego nasiona

Do wyprodukowania miliarda macierzystych komórek roślinnych wystarczy zaledwie jeden gram rośliny. Ponieważ do produkcji potrzeba jej tak mało, macierzyste komórki roślinne można hodować i zbierać z użyciem bardzo małej ilości wody i przy minimalnym wpływie na środowisko. Taki proces stanowi naprawdę zrównoważony wybór, określający przyszłość pielęgnacji skóry.
Proces ekstrakcji, opracowany przez markę Helena Rubinstein, pozwala odtworzyć cząstkę przyrody w laboratorium, a tym samym zachować naturalne zasoby oraz rzadkie gatunki.

Bardziej ekologiczna formuła i zaawansowany technologicznie proces jej powstawania

Nowa formuła Powercell Skinmunity Youth Reinforcing Serum jest czystsza i bardziej ekologiczna. Nie zawiera żadnych kontrowersyjnych składników, takich jak: silikon, alkohol, metyloparaben i inne. Ma mniej składników, a 94% składu jest naturalnego pochodzenia.
Proces tworzenia formuły serum jest w 100% zimny. Brak obróbki termicznej pozwala zaoszczędzić zasoby energii.


Jeszcze cenniejsze opakowanie

Youth Reinforcing Serum ma nowe opakowanie, inspirowane naczyniem laboratoryjnym, oraz w 100% metalizowany złoty zakraplacz. Każdy flakon pokrywa się szmaragdowym lakierem nawiązującym do Szmaragdowego Wybrzeża w Bretanii oraz kamieni szlachetnych.


Ceny:

Powercell Reinforcing Serum - wzmacniające serum zapewniające skórze młody wygląd, 30 ml / 565 zł
Powercell Reinforcing Serum - wzmacniające serum zapewniające skórze młody wygląd, 50 ml / 689 zł

Produkty marki Helena Rubinstein są dostępne w wybranych perfumeriach sieci Sephora w całej Polsce oraz w sklepie internetowym www.sephora.pl

https://www.sephora.pl/marki/od-a-do-z/helena-rubinstein-rubin/

Lista perfumerii stacjonarnych, w których dostępne są kosmetyki marki Helena Rubinstein:
Warszawa Sadyba           
Warszawa Janki
Warszawa Promenada
Warszawa Galeria Mokotów
Warszawa Arkadia
Warszawa Klif
Łódź Manufaktura
Gdańsk Galeria Bałtycka
Częstochowa Galeria Jurajska
Poznań Posnania
Galeria Echo
Katowice Silesia
Kraków Kazimierz
Kraków Floriańska
Kraków Bonarka


Zdjęcia kompozycyjne i stylizacja: Robert Krupiński / Glow.plAutor: Robert Krupiński
Data publikacji: 12-09-2020

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności