Letnie odświeżenie skóry z hydrolatem Creamy

<
Gallery image
>
Letnie odświeżenie skóry z hydrolatem Creamy 1
<
Letnie odświeżenie skóry z hydrolatem Creamy 1Letnie odświeżenie skóry z hydrolatem Creamy 2
 
>
 
 

Lato to czas, kiedy nasza cera potrzebuje złapać oddech. Szczególnie przy wysokich temperaturach i dużej dawce słońca, musimy zadbać, by zapewnić skórze twarzy odpowiednie nawilżenie. W tym okresie powinniśmy także przemyśleć nakładanie zbyt wielu warstw makijażu. Postawmy na naturalny wygląd i pozwólmy korzystać naszej cerze z uroków lata, pamiętając o odpowiednim jej odświeżeniu. Jak to zrobić? Za pomocą hydrolatu!


Hydrolat – co to takiego?

Hydrolat możemy nazwać inaczej wodą kwiatową. Powstaje w procesie wytwarzania olejków eterycznych, np. róży, opuncji czy geranium. Jego zadaniem jest delikatne tonizowanie skóry i wyrównanie jej pH, jednak nie można go utożsamiać z klasycznym tonikiem. Hydrolaty, w przeciwieństwie do toników, mają naturalny skład i nie zawierają alkoholu, który może wysuszać i podrażniać cerę. Dodatkowo, może się zdarzyć, że w składzie toniku, zamiast składników roślinnych znajdziemy jedynie syntetyczne komponenty. Dodatkową zaletą hydrolatów jest fakt, że przeważnie pakowane są w butelki posiadające atomizer, dzięki czemu ich aplikacja jest niesamowicie łatwa, przyjemna i szybka.


Po co stosować hydrolaty?

Dobrze dobrany hydrolat może pomóc nam pozbyć się zaczerwienień czy innych niedoskonałości. Dodatkowo, wpłynie korzystnie na nawilżenie naszej cery i przyniesie ulgę w upalne dni, kiedy to niezależnie od pory i miejsca, będziemy mogli mieć go ze sobą w torebce czy plecaku. Szczególnie przydatne jest to w okresie letnim, kiedy temperatury są wysokie, a nasza skóra łatwo ulega przesuszeniu przez częsty kontakt z promieniami słonecznymi.
Jeżeli posiadamy cerę skłonną do niedoskonałości, powinniśmy zrezygnować z mocnego makijażu i skłonić się ku pielęgnacji naturalnymi produktami jakimi są hydrolaty. W zależności od surowca z jakiego został on wykonany, może mieć także działanie anti-aging lub ściągające.


Jak dobrać hydrolat do swojej cery?

Każdy z nas posiada inny rodzaj cery. Sucha, mieszana, tłusta, dojrzała czy naczynkowa – każda wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Właśnie z tego powodu musimy dobrze dobrać odpowiednie produkty, które będą nam pomagały w codziennym dbaniu o jej wygląd. Hydrolat z czarnej porzeczki dedykowany jest przede wszystkim dla skóry wykazującej pierwsze oznaki starzenia, dojrzałej, tłustej – jako samodzielny produkt lub składnik domowego kosmetyku. Cerze naczynkowej z pomocą przyjdzie hydrolat różany, gdyż oprócz nawilżenia, złagodzi także zaczerwienienia pojawiające się na naszej twarzy. Dla osób zmagających się z nadmiarem sebum z pomocą przyjdzie hydrolat oczarowy otrzymywany z liści oczaru wirginijskiego. Zawiera on taniny, które posiadają działanie bakteriostatyczne – hamujące rozwój bakterii i drobnoustrojów. Duży wybór hydrolatów w swojej ofercie posiada marka Creamy, słynąca z najwyższej jakości, naturalnych kosmetyków o bogatym składzie.

Jeżeli nie jesteśmy przekonani jaki hydrolat będzie najlepszy dla naszej cery, możemy skorzystać z Ankiety Potrzeb dostępnej na www.creamy.pl. Dzięki zaznaczeniu kilku odpowiedzi na znajdujące się w niej pytania, produkty zostaną specjalnie wyselekcjonowane i dobrane do naszych potrzeb.

Szczególnie latem postawmy na pielęgnację naturalnymi produktami. Dzięki temu, nasza cera odpocznie i zregeneruje się. Efekty zobaczymy bardzo szybko, a nasza twarz odwdzięczy się nam pięknym wyglądem i promienną skórą.Autor: Robert Krupiński
Data publikacji: 14-07-2020

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności