Shiseido Essential Energy - pielęgnacja z wykorzystaniem neurobiologii

<
Gallery image
>
Shiseido Essential Energy 1
<
Shiseido Essential Energy 1Shiseido Essential Energy 2Shiseido Essential Energy 3Shiseido Essential Energy 4
 
>
 
 

Pielęgnacja Shiseido wchodzi w nową erę. Najpierw był czas badań w zakresie biologii, która jest podstawą całej wiedzy o skórze, następnie eksploracja w zakresie nauki o komórkach, enzymach, genach i komórkach macierzystych. Obecnie Shiseido przesuwa granicę nauki jeszcze dalej podejmując wyzwanie w nowej dziedzinie: w neurobiologii (nauka dotycząca mózgu i układu nerwowego). W pielęgnacji Shiseido, neurobiologia stanowiła do tej pory źródło inspiracji dla sensorycznych konsystencji, aromakologicznych nut perfum oraz projektów opakowań, które przemawiały do naszych zmysłów. Obecnie nie jest to już jedynie inspiracja, ale centralny punkt technologii w pielęgnacji nowej generacji, która zmieni nasze podejście do kosmetyków.


Przy współpracy z Głównym Szpitalem w Massachusetts i Centrum Badań nad Biologią Skóry Uniwersytetu w Harvardzie, Shiseido dokonało odkrycia interakcji zachodzących pomiędzy mózgiem i skórą, przenosząc pielęgnację w zupełnie nowy wymiar. Pierwszym rozdziałem tej nowej historii jest Essential Energy, nawilżająca i energetyzująca pielęgnacyjna linia, która jest przykładem niewiarygodnego potencjału tej nowej dziedziny kosmetologii.


1. Skóra i mózg: nierozerwalny duet

W skórze znajduje się w przybliżeniu 800 000 receptorów czuciowych, dzięki którym skóra reaguje na wszystko. Zarówno na bodźce termiczne, chemiczne, mechaniczne jak i elektryczne. Każdy z nich powoduje reakcję nawiązania komunikacji z mózgiem przez system nerwowy. Jest to dialog pomiędzy dwoma organami, których celem jest ochrona skóry w obliczu zewnętrznych agresorów. Sam dotyk jest wystarczającym powodem przepływu strumienia molekularnych wiadomości, które aktywują procesy takie jak wazodylatacja (rozkurcz mięśni gładkich w ścianach naczyń krwionośnych), regeneracja komórkowa, wzmacnianie funkcji bariery ochronnej lub wyłączanie układu odpornościowego.


2. Sygnał utraty połączenia

Stres i czas, główni wrogowie integralności skóry, mają też wpływ na jej próg wrażliwości i osłabiają m.in. zmysł dotyku. Powodują spadek liczby receptorów oraz, w miarę upływu lat i starzenia się skóry, osłabiają ich wrażliwość na bodźce. W międzyczasie włókna nerwowe odpowiedzialne za przekazywanie sygnałów do mózgu również zwalniają tempa. Na skutek stresu oksydacyjnego, mitochondria, będące centrami energetycznymi komórek, tracą wydajność. Połączenie pomiędzy mózgiem a skórą zostaje przerwane, sygnały nie są przekazywane, a skóra traci wrażliwość na bodźce. Maleje też jej zdolność wykrywania niebezpieczeństwa i staje się podatna na uszkodzenia. Co więcej, nie reaguje też na pozytywną stymulację, taką jak na przykład krem dzienny, który nie jest absorbowany tak dobrze jak wcześniej, przez co jest mniej skuteczny!


3. Shiseido przywraca energię, która na nowo połączy skórę i mózg

Shiseido jest jednym z pierwszych laboratoriów kosmetycznych łączących dermatologię i neurobiologię w samym sercu swojej pielęgnacji. Dzięki najnowocześniejszej technologii ReNeura Technology™ Shiseido dodaje skórze energii, dzięki której jest ona w stanie skuteczniej odszyfrowywać sygnały z zewnątrz, i w związku z tym jest w stanie lepiej się chronić.


4. Rewelacyjna tekstura

Najbardziej wyjątkowa innowacja dotycząca nowoczesnej technologii ReNeura Technology™ znajduje się w konsystencji produktu, w wyjątkowym, Active Response Powder. Na skutek kontaktu ze skórą, tysiące elastycznych mikrosfer, niewidocznych gołym okiem, zatopionych w kremie, porusza się swobodnie, toczy się, spłaszcza i zmienia kształt, by pobudzać czuciowe receptory skóry. Jak ćwiczenia gimnastyczne kontynuowane dzień za dniem, aplikacja kremu podnosi i utrzymuje dobrą przyswajalność skóry, przywracając jej moc wykrywania i przekazywania informacji.


5. Ashitaba α, roślinna energia

ReNeura Technology™ zawiera również, japoński ekstrakt roślinny Ashitaba α, który wspiera utrzymanie produkcji ATP, energii niezbędnej do przekazywania sygnałów przez włókna nerwowe komórek skóry. Ta stosowana zarówno w ziołolecznictwie, jak i medycynie konwencjonalnej roślina jest wykorzystywana w leczeniu niektórych neuropatii, takich jak choroba Alzheimera i depresja. Stosuje się ją również ze względu na działanie ochronne na włókna nerwowe. W technologii ReNeura Technology™ Ashitaba α chroni mitochondria komórkowe, czyli centra energetyczne komórek, przed czynnikami zewnętrznymi, by zachować ich witalność. Dzięki temu przekaz sygnałów jest zoptymalizowany. Idealnie czujna i pełna energii skóra zaczyna ponownie efektywnie komunikować się. Mobilizuje w ten sposób biologiczne procesy, które umożliwiają jej ochronę i regenerację. Skóra lepiej reaguje na aplikację pielęgnacji i w pełni przyswaja zawarte w niej składniki oraz płynące z nich korzyści.


Shiseido prezentuje gamę Essential Energy

Jest to pierwsza gama produktów* wykorzystująca zdobycze neurobiologii, stworzona w odpowiedzi na potrzeby skóry zestresowanej, której funkcjonowanie zostało zaburzone przez środowisko. Powstała z myślą o skórze, która straciła zdolność odbierania sygnałów i utraciła zdolność poprawnego reagowania, niewrażliwej, niemal obojętnej, która musi ponownie odnaleźć niezbędną energię by połączyć się na nowo. Te nowatorskie produkty przywracają mechanizmy obronne skóry przed czynnikami zewnętrznymi i wzmacniają jej reakcje na pozytywne sygnały, takie jak składniki pielęgnacji.

Gama trzech preparatów Essential Energy łączy ReNeura Technology™ ze starannie dobranymi, zaawansowanymi technologicznie, składnikami roślinnymi. Dedykowana jest przede wszystkim kobietom po 30. roku życia, które są przepracowane i nadmiernie narażone na zanieczyszczenia środowiskowe. Żel, krem oraz krem z filtrem SPF utrzymują wysoki poziom nawilżenia skóry, napełniając ją blaskiem i reaktywując jej pokłady energii. Essential Energy, dla skóry tryskającej energią, jak nigdy wcześniej.


Nawilżenie

Essential Energy łączy kwas super hialuronowy (Super Hyaluronic Acid) – który może absorbować sześćset razy więcej wody niż sam waży – z ekstraktem ze skórki cytrusa Unshiu, który podnosi zdolność skóry do jego syntetyzowania. Dzięki nawodnieniu, skóra po aplikacji wygląda gładko, sprężyście i komfortowo.


Blask

Na skutek szkodliwych efektów promieniowania UV i zanieczyszczeń powietrza, w skórze powstaje zjawisko karbonylacji, czyli zamiany białek skóry przez molekuły węgla, co skutkuje matową, poszarzałą cerą. Essential Energy odpowiada na to zjawisko kombinacją eksperckich składników, wyciągiem z herbaty Assam i ekstraktem z pereł, połączonych by walczyć z utratą blasku, sprawiając że skóra staje się jaśniejsza. Korzeń tarczycy (scutellaria) redukuje oksydację lipidów w skórze, "podkręcając" cerę. Dodatkowo ekstrakt z Lempuyang, indonezyjskiego korzenia imbiru, połączony ze składnikiem działającym proodnawiająco hamuje nadprodukcję melaniny. Z udoskonaloną teksturą i jaśniejszą tonacją skóra jest promienna i świetlista.


Energia

Technologia ReNeura Technology™, prezentowana wyłącznie w linii Essential Energy, pobudza ochronne i regeneracyjne reakcje skóry, co sprzyja odnawianiu się jej wrodzonej energii.

Neurobiologia: od dotyku do zapachu

Jeden produkt, 64 możliwości ,64 słoiczki z 64 przypadkowymi kombinacjami składające się z 8 różnych kształtów zakrętek i baz, dodają element zaskoczenia do każdego zakupu z gamy Essential Energy. To ukłon w stronę stylu ceramiki Raku, używanej w japońskiej ceremonii parzenia herbaty, która jest intencjonalnie niedoskonała. Każdy słoiczek wydaje się podobny do tej ultra lekkiej ceramiki, gdzieniegdzie gładki, gdzieniegdzie szorstki. Zaprojektowany by skryć się w dłoni, jest niewiarygodnie lekki i dyskretny, tak jak mogą być jedynie przedmioty codziennego użytku. Tak, jak ceramika Kyoto, słoiczki Essential Energy zostały zaprojektowane by wywoływać maksymalną reakcję emocjonalną. Testy wykazały, że w kontakcie z tymi opakowaniami użytkownicy odczuwali większą przyjemność i komfort.


Siła aromakologii

Pulsowanie cytrusów przekazuje porcję energii przenikającej przez skórę. Naręcza róż i płatków jaśminu dodają odrobinę miękkości, podczas gdy gruszka i japońska śliwka Nanko-Ume uwalniają owocowe, delikatnie słodkie nuty. Kokon piżmowodrzewnych nut zwieńcza kompozycję, spowijając zmysły jak pieszczący skórę krem. W sercu zapachu, opracowanego w zgodzie z zasadami aromakologii, wysoko cenionymi przez Shiseido - słodka pomarańcza łagodząca skutki stresu.


Gama Essential Energy

Essential Energy Moisturizing Cream

To pierwszy nawilżający krem*, który stymuluje receptory skóry do poprawy jej reakcji na czynniki zewnętrzne. Ten luksusowy kremowy produkt do cery normalnej i suchej jest zarówno lekki, jak i niebiańsko komfortowy. Przeznaczony jest do użycia rano i wieczorem jako ostatni krok pielęgnacyjny. Po aplikacji skóra jest nawilżona, gładka, odżywiona, miękka i rozświetlona, emanująca energią.

Opinie kobiet: 94% uważa, że produkt działa efektywnie, 94% stwierdziło, że ich skóra jest bardziej miękka, 95% uznało, że skóra jest nawodniona, i 92% uznało, że produkt rozjaśnia skórę, rozświetlając cerę.

Cena: 50 ml / 319 zł


Essential Energy Moisturizing Gel

To pierwszy nawilżający żel*, który stymuluje receptory skóry do poprawy jej reakcji na czynniki zewnętrzne. Ten świeży i lekki produkt do cery mieszanej i tłustej natychmiastowo wchłania się w skórę. Przeznaczony jest do użytku rano i wieczorem jako ostatni krok pielęgnacyjny. Po aplikacji skóra wygląda na odżywioną, miękką, rozświetloną jakby była doładowana energią od środka.

Opinie kobiet: 92% uważa, że produkt działa efektywnie, 93% uważa, że ich skóra jest bardziej miękka, 98% uważa, że skóra jest nawilżona, 88% uważa, że skóra jest jaśniejsza i 88% uważa, że produkt rozświetlił cerę.

Cena: 50 ml / 319 zł


Essential Energy Day Cream SPF 20

To pierwszy krem dzienny* ze zintegrowaną ochroną przed promieniowaniem UV, który stymuluje receptory skóry do poprawy jej reakcji na czynniki zewnętrzne. Ten luksusowy kremowy produkt do cery normalnej i suchej jest zarówno lekki, jak i niebiańsko komfortowy. Przeznaczony jest do użycia rano jako ostatni krok pielęgnacyjny. Po aplikacji skóra jest odżywiona, miękka, rozświetlona i emanująca energią.

Opinie kobiet**: 94% uważa, że produkt jest efektywny, 94% uważa, że skóra jest bardziej miękka, 95% uważa, że skóra jest nawilżona i 92% uważa że produkt rozjaśnił skórę, rozświetlając cerę.

Cena: 50 ml / 299 złAutor: Robert Krupiński
Data publikacji: 08-07-2018

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności