Włosy a przesilenie jesienne

<
Gallery image
>
Włosy a przesilenie jesienne 1
<
Włosy a przesilenie jesienne 1Włosy a przesilenie jesienne 2
 
>
 
 

Jesień i brak słońca z pewnością daje w kość większości z nas. Naszego wsparcia potrzebuje nie tylko nasz organizm, ale także nasze włosy. O tej porze roku staja się one matowe i zaczynają nadmiernie wypadać. Dlatego należy przestrzegać kilku zasad, by nie dać się jesiennej chandrze i zachować piękny wygląd.


Przesilenie jesienne - co to takiego?

Najprościej mówiąc jest to zespół objawów osłabienia organizmu. Charakteryzuje się uczuciem zmęczenia, spadkiem energii i nadmierną sennością. Te cechy sprawiają, że czujemy się przygnębieni i nie mamy na nic siły. Wszystko za sprawą pogody. Jesienią nasz organizm otrzymuje dużo mniej promieni słonecznych niż latem. A one opowiadają za produkcję endorfin (hormonów szczęścia) - jeśli mamy ich za mało, odczuwamy tego skutki w postaci jesiennej chandry.


Jak sobie pomóc?

Oczywiście nie możemy sprawić, by słońce świeciło częściej, ale możemy pomóc sobie odpowiednią suplementacją, by dostarczyć organizmowi niezbędnych elementów. Witaminą słońca zwie się witaminę D – to ona dba o nasze dobre samopoczucie, kiedy na dworze jest szaro i nieprzyjemnie. Ważne, by uzupełniać jej braki w miesiącach jesienno-zimowych.

Końcówka roku to pora roku charakteryzująca się nie tylko brakiem słońca, a także sezonem infekcji. Dlatego równie ważne są suplementy, które zadbają o naszą odporność i zabezpieczą przed chowaniem, takie jak tran czy witamina C. Podczas jesiennych dni zdecydowanie przyda nam się także trochę energii, którą znajdziemy w magnezie. Im szybciej zaczniemy dostarczać organizmowi brakujących witamin, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że odczujemy skutki jesiennego przesilenia.


Chwila pożytecznego relaksu

Jesienią warto też sprawiać sobie małe przyjemności, na poprawę humoru. Jednym z takich elementów może być chwila odpoczynku z maską na włosach. Jeśli wybierzemy odpowiedni produkt, to nie tylko podarujemy sobie chwilę wytchnienia, ale także wesprzemy swoje włosy w walce z jesiennym przesileniem. Odżywka DuoLife Keratin Hair Complex Advanced Formula Conditioner to rewitalizujące SOS dla włosów. Wyjątkowe połączenie składników aktywnych, takich jak: olej kokosowy, ekstrakt z liści gujawy i liści pokrzywy, ekstrakt z ziela skrzypu, ekstrakt z malin, rozpuszczalna keratyna, pantenol oraz masło shea pozwoliło stworzyć nowy wymiar w pielęgnacji włosów. To super rozwiązanie dla osób z problemem wypadających,  suchych czy zniszczonych włosów Będzie też ratunkiem dla rozdwajających się końcówek oraz włosów pozbawionych blasku.

Odżywkę wystarczy nałożyć w niewielkiej ilości (odpowiednik łyżeczki do herbaty) na włosy. Możemy to zrobić zarówno na suchą, jak i mokrą głowę. Oczywiście czymże byłoby odżywianie włosów bez uprzedniego oczyszczenia. Tutaj z pomocą przychodzi szampon DuoLife Keratin Hair Complex Advanced Formula. Dedykowany jest także do włosów osłabionych i wypadających, czyli takich jakie posiada większość z nas jesienią. Jak go używać? Najlepiej wypróbować metodę kubeczkową, czyli wlać trochę szamponu do kubeczka, wymieszać go z ciepłą wodą i dopiero teraz polać nim włosy. Dzięki temu zużyjemy mniej produktu i lepiej rozprowadzimy go na głowie.  
Kluczem do wygranej walki z jesiennym przesileniem jest dobre nastawienie i wprowadzenie do swojego życia małych zmian. Jeśli już teraz zaczniemy wspierać nasz organizm i włosy, możemy liczyć na to, że ich stan nie pogorszy się na przestrzeni najbliższych miesięcy i każdego dnia będziemy mogli cieszyć się dobrym samopoczuciem i wyglądem.

Więcej dowiesz sie na www.duolife.comAutor: Redakcja
Data publikacji: 17-11-2020

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności