Boucheron Rose d'Isparta - 300 róż zamkniętych w jednym flakonie

<
Gallery image
>
Boucheron Rose d'Isparta 1
<
Boucheron Rose d'Isparta 1Boucheron Rose d'Isparta 2Boucheron Rose d'Isparta 3Boucheron Rose d'Isparta 4Boucheron Rose d'Isparta 5Boucheron Rose d'Isparta 6Boucheron Rose d'Isparta 7Boucheron Rose d'Isparta 8Boucheron Rose d'Isparta 9
 
>
 
 

Ten letni kwiat, znany również jako róża damasceńska, w przemyśle perfumeryjnym uważany jest za różę o najwyższej jakości. Jego zapach jest tak wielopłaszczyznowy, że sam w sobie stanowi niemal doskonałe perfumy. Róża Isparta ujawnia cieliste, owocowe nuty przypominające zapach pieczonego jabłka, które ustępują miejsca zielonym i pikantnym tonom. Aby uzyskać 1 litr esencji różanej, potrzeba aż 5 ton płatków. Każdy flakon perfum Rose d'Isparta zawiera równowartość 300 róż.


Historia

Wielki Dom Jubilerski, który jako pierwszy otworzył salon przy Place Vendôme w 1894 roku. Maison Boucheron niezmiennie tworzy coraz piękniejsze i coraz bardziej wyrafinowane kreacje, wciąż na nowo czerpiąc inspiracje z podróży po całym świecie i z odkryć swoich poszukiwaczy kamieni. Ci eksploratorzy, w poszukiwaniu najcenniejszych kamieni przemierzali wszystkie kontynenty, ich morza i pustynie. Ale z tych dalekich ekspedycji przywieźli znacznie więcej niż wyjątkowe minerały: wspomnienia pełne emocji, kolorów i aromatów.

Collection Boucheron inspiruje głód podróży poprzez ewokatywne zapachy z najbardziej niesamowitych destynacji. Każdy z nich opowiada historię śmiałości i wolności. Teraz, Boucheron przedstawia nową kreację, odkrywając nowy kierunek: Rose d'Isparta.


Destynacja

W Turcji, na wysokich płaskowyżach gór Taurus, róża kwitnie wszędzie: w ogrodach, nad jeziorami, na zboczach gór i na polach rozciągających się tak daleko, jak sięga wzrok. Tworzy krajobrazy wypełnione jasnymi kolorami i aromatycznymi zapachami.


Róża z Isparty

Ten letni kwiat, znany również jako róża damasceńska, w przemyśle perfumeryjnym uważany jest za różę o najwyższej jakości. Jego zapach jest tak wielopłaszczyznowy, że sam w sobie stanowi niemal doskonałe perfumy. Róża Isparta ujawnia cieliste, owocowe nuty przypominające zapach pieczonego jabłka, które ustępują miejsca zielonym i pikantnym tonom. Aby uzyskać 1 litr esencji różanej, potrzeba aż 5 ton płatków. Każdy flakon perfum Rose d'Isparta zawiera równowartość 300 róż. Kwiaty te zbierane są ręcznie, wyłącznie o świcie, gdy są jeszcze w połowie zamknięte i wyjątkowo pachnące.


Zapach Rose d'Isparta

Nos Maison Givaudan, Sonia Constant wyjaśnia: "Starałam się podkreślić każdy aspekt tej wystawnej róży, szlifując ją niczym drogocenny kamień. Na nuty głowy składają się aromatyczne tony świeżo ciętego imbiru, które łączą się z somalijskim kadzidłem, odsłaniając ambrowe niuanse. Serce kompozycji tworzą oczywiście płatki róży Isparta, zaakcentowane nutami głogu i frezji oraz aurą przypraw: cynamonem i szafranem. Tymczasem baza emanuje uzależniającymi nutami ambry, słodyczą wanilii i bobu tonka".


Flakon i opakowanie zewnętrzne

Kompozycję zamknięto w szklanym flakonie o prostych, eleganckich liniach i delikatnych, kobiecych kształtach. Transparentne szkło flakonu eksponuje eliksir w odcieniu dymnego różu, co stanowi hołd dla głównego składnika. Złotą szyjkę flakonu, zainspirowaną podwójnym motywem godronowym, zwieńczono nieskazitelnie białym korkiem. Opakowanie zewnętrzne wykonane jest z tłoczonego papieru, ozdobione wyrafinowaną złotą etykietą. Oznaczenie pudełka rypsową wstążką w kolorze wody perfumowanej Rose d'Isparta pozwala szybko zidentyfikować zapach.


Cena:
Boucheron Rose d’Isparta Eau de Parfum 125 ml / 859 zł
(zapach dostępny jest w perfumeriach Douglas i na www.douglas.pl)


Zdjęcia kompozycyjne i stylizacja: Robert Krupiński / Glow.plAutor: Robert Krupiński
Data publikacji: 28-05-2020

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności