Calvin Klein Women - kobiecość w roli głównej

<
Gallery image
>
Calvin Klein Women 1
<
Calvin Klein Women 1Calvin Klein Women 2Calvin Klein Women 3Calvin Klein Women 4Calvin Klein Women 5Calvin Klein Women 6Calvin Klein Women 7Calvin Klein Women 8Calvin Klein Women 9
 
>
 
 

Słowo Women (Kobiety) oznacza nie jedną, lecz wiele osób - grupę indywidualności, które mówią odrębnym głosem i posiadają wyjątkową osobowość. Calvin Klein czerpie inspirację z wielowymiarowej tożsamości współczesnej kobiecości, z rzeczywistości nowoczesnych kobiet, z ich niezliczonych interpretacji, by wymyślić nowy zapach - pierwszy zapach stworzony przez Rafa Simonsa, dyrektora kreatywnego marki Calvin Klein: Calvin Klein Women.


Kobieta czerpie z wielu innych kobiet, aby ulec przemianie. Zapach Calvin Klein Women powstał z inspiracji wrodzoną różnorodnością, pluralizmem połączonym z indywidualnością; wolnością, postulatem opierania się definicji i życiem według własnych zasad. Oto kolektywna indywidualność, która jednoczy wszystkie kobiety.

Przesłanie Calvin Klein Women przemawia do wielu. Zwraca się do kobiet w uniwersalny sposób. Zapach sugestywnie przywodzi na myśl wiele tożsamości, jakie reprezentują. Kobiety posiadają więcej niż jedną osobowość, cechuje je nieodłączna swoboda nieustannego wymyślania siebie na nowo. Są zarazem jednym i wszystkim - osobą, która staje się częścią grupy. Kreatywne dziedzictwo domu Calvin Klein polega nie tylko na odzwierciedlaniu kultury, lecz także na jej definiowaniu. Calvin Klein Women obrazuje dynamiczną i wielowymiarową kobiecość, która ukazuje kreatywnego ducha Rafa Simonsa oraz nową epokę dla marki Calvin Klein.

Kampania reklamowa Calvin Klein Women, stworzona z udziałem kobiet w roli głównej, oręduje za legendarnymi bohaterkami przeszłych pokoleń i afirmuje bohaterki współczesnej kultury.


#IAMWOMEN

Kampania reklamowa: afirmowanie kobiet przez kobiety

"Przystępując do kampanii Calvin Klein Women, byłam ciekawa, czy można stworzyć inny rodzaj wizerunku: wizerunku pewności siebie i empatii, aby kobiety mogły artykułować i projektować swoje własne tożsamości." - Anne Collier

Kampania Calvin Klein Women stworzona została przez Lloyd & Co. we współpracy z artystką Anne Collier, której wyjątkowe i natychmiast rozpoznawalne dzieła sztuki fotograficznej pojawiają się zarówno na opakowaniu zewnętrznym, jak i na flakonie. W kampanii występują w rolach głównych dwie kobiety kształtujące nowe oblicze Hollywood: Lupita Nyong'o i Saoirse Ronan.

Te nagradzane aktorki i głosy swojego pokolenia: obie kobiety są powszechnie uznawane za osoby obdarzone wyjątkowym talentem, które cechuje kreatywność, inteligencja i siła charakteru. Są postaciami, do których aspirują i które inspirują kobiety z całego świata. Zarówno Nyong'o, jak i Ronan występują w kampanii Calvin Klein Women na kilku niesamowitych i bezpośrednich portretach Collier, które jednocześnie prowokują i zapraszają obserwatora do świata Calvin Klein.

Te inspirujące kobiety wybrały z kolei postacie z przeszłości, które je zainspirowały - ikony kobiecości, które jako twórczynie i kobiety ukształtowały ich tożsamość.

W odzwierciedleniu twórczości Collier, która wybiera zaskakujące zestawienia, pozwalające zgłębiać między obrazami wzajemne relacje i implikowane narracje, kampania prezentuje tryptyk zdjęć przedstawiających te aktorki porównywane z legendarnymi postaciami kobiet, wybranych przez nie jako osoby, które je zainspirowały i odmieniły.   

Lupita Nyong’o: "Potrzeba więcej niż jednej osoby, aby powstała indywidualność."

Saoirse Ronan: "Możesz być każdą kobietą, jaką tylko zechcesz być."


Legendarne postacie wybrane przez Lupitę Nyong’o: Eartha Kitt i aktorka Katharine Hepburn

"Eartha Kitt i Katharine Hepburn to przykłady kobiet, które nie akceptowały status quo, lecz stworzyły przestrzeń dla siebie. Pociąga mnie ich uczciwość oraz zdolność mówienia i wyrażania tego, w co wierzyły, aby zmienić bieg historii. Podziwiam ich nieprzejednany artystyczny punkt widzenia oraz to, że nie sprzeniewierzyły się sobie. Dążę do tego, aby być podobnie autentyczną i w pełni uczciwą." - Lupita Nyong'o


Legendarne postacie wybrane przez Saoirse Ronan: Sissy Spacek i Nina Simone

"Sissy Spacek posiada tę otwartość, tę prezencję. Wydaje się, że jest chętna spróbować wszystkiego i dotrzeć wszędzie. Była wolna i była prekursorką. Nina Simone natomiast zdołała ukształtować samą siebie i przemysł muzyczny, czyniąc go takim, jaki był jej potrzebny. Sprowadza się to do pytania, czy ma na ciebie wpływ czyjaś praca? Czy wzbudza u ciebie zainteresowanie, porusza czułą strunę? Obserwowanie ludzi, którzy robią coś, co ich pasjonuje, jest inspirujące. Zachęca cię, by robić to samo, by odczuwać to samo." - Saoirse Ronan


Kompozycja zapachowa

Drzewno-kwiatowa

Nuta głowy: zdrewniałe owoce eukaliptusa
Nuta serca: kwiat pomarańczy
Nuta głębi: drewno cedru alaskańskiego

Skomponowany przez kreatorki zapachów Annick Menardo i Honorine Blanc, zapach Calvin Klein Women To gra kontrastów, zróżnicowana tak nieskończenie, jak osobowości kobiet, które go zainspirowały.

Połączenie siły z delikatnością, świeżości ze zmysłowością. Zapach, zabarwiony na jasnoróżowy kolor, skonstruowano wokół trzech podstawowych składników: delikatnych płatków kwiatu pomarańczy, świeżych owoców (zdrewniałych torebek) eukaliptusa i intensywnego drewna cedrowego z Alaski. Składniki te połączono z czarnym pieprzem i olejkiem cytrynowym, bukietem magnolii wielkokwiatowej i absolutem jaśminu, a także z uwodzicielską mocą olejku eterycznego Olibanum i Ambrox® Super.
Wyrażając etos Calvin Klein Women, każdy składnik jest afirmowany i traktowany z szacunkiem: pojedynczy składnik jest równie ważny jak kompozycja i żaden nie może istnieć bez drugiego. Połączono je w celu stworzenia zaskakującego i niepowtarzalnego zapachu drzewno-kwiatowego, co stanowi sprzeczność pojęć. W tym dynamicznym i nowoczesnym zapachu użytkownik odkrywa wewnętrzną dwoistość, ciągłe napięcie między różnymi elementami i mariaż przeciwieństw. I jako taki zapach ten stanowi olfaktoryczny portret wielowarstwowej idei kobiecości.


Flakon

Flakon i opakowanie zewnętrzne Calvin Klein Women to hybryda, która wyraża kreatywną tożsamość marki Calvin Klein według Rafa Simonsa. Praca Simonsa konsekwentnie przekracza granice między światem sztuki i mody, a tu dodano jeszcze język klasycznej perfumerii. Flakon zapachu, stworzony przez Suzanne Dalton we współpracy z Anne Collier, przepełnia ponadczasowa kobiecość. Flakon z masywnego szkła ma ergonomicznie zaokrąglony kształt oraz srebrny pierścień i pompkę, które nawiązują do tradycyjnych archetypów perfumiarstwa. Równocześnie zgłębia i burzy estetyczne kody, wyraża poszanowanie wobec tradycji i rzuca jej wyzwanie. Flakon konfrontuje te odniesienia do przeszłości nowym elementem: graficznym, ponadwymiarowym korkiem w kształcie dysku, który stanowi tło dla fotograficznego nadruku Anne Collier. Ten flakon niczym objet d’art  zaciera granice między sztuką i modą, łączy wizualny język współczesnej fotografii z odwiecznymi wyobrażeniami na temat kobiecości. Odrzuca konformizm, przez co  kontynuuje tradycję łamania reguł i przekraczania granice, co jest synonimem marki Calvin Klein.


Szata graficzna

Grafika na flakonie i opakowaniu zewnętrznym Calvin Klein Women to dzieło artystki Anne Collier. Ukazuje kobiece oko patrzące na świat. Przeobraża się w różnych inkarnacjach, stanowi kontrapunkt dla fascynacji Rafała Simonsa sztuką współczesną, jego transformację dzieł takich artystów jak Andy Warhol w projektach ubiorów. Tu dzieło Collier ukazano na okrągłym korku, który staje się obiektem sztuki, oraz na białym opakowaniu, które stanowi niekonwencjonalną ścianę galerii w miniaturze. W swojej pracy Collier roztrząsa zarówno akt patrzenia, jak również bycie oglądanym. W swoich pracach zastanawia się, co to znaczy być kobietą i jak przedstawiano kobiety w sztuce, reklamie i mediach. Oko jest w pracy Collier powracającym motywem i jest ściśle powiązane z mechanizmami aparatu. Dla Collier oko to próg między naszym życiem wewnętrznym i zewnętrznym, między naszymi pragnieniami a realiami dnia codziennego. 


BIiografie

Saoirse Ronan

Saoirse Ronan - zdobywczyni Złotego Globu, trzykrotnie nominowana do Oscara®, mając zaledwie 13 lat wystąpiła w filmie „Pokuta”(2007) - swoim pierwszym filmie, który spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków, zdobywając również pierwszą nominację do Oscara®. Pozycję jednej z najbardziej utalentowanych artystek swoich czasów ugruntowała rolą w filmie Johna Crowleya „Brooklyn” (2015), a także główną rolą zbuntowanej dziewczyny w filmie „Ladybird” (2017) Grety Gerwig. Już niedługo będzie można ją zobaczyć w filmowej adaptacji „Na plaży Chesil” Iana McEwana, „The Seagull” Chekova, oraz w tytułowej roli w biograficznym filmie „Mary Queen of Scots”. Wszystkie te filmy wejdą na ekrany w 2018 roku. To intensywność Ronan i jej niezwykła umiejętność wzbudzania poczucia prawdy i rzeczywistości we wcieleniach tak różnorodnych postaci wyróżniły ją jako bardzo wpływową aktorkę Hollywood.


Lupita Nyong’o

Lupita Nyong'o zadebiutowała w docenionym filmie „Zniewolony” Steve'a McQueena w 2013 roku. Otrzymała za tę rolę Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej, a także wiele innych nagród, takich jak: Screen Actors Guild Award®, Critics’ Choice Award, NAACP Image Award i Independent Spirit Award. W 2015 roku wystąpiła w filmie „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” w reżyserii J.J. Abramsa. W tym samym roku wcieliła się w postać Nakii w bijącym rekordy filmie „Czarna Pantera" wytwórni Marvel Studios. Wkrótce Nyong'o zagra w filmie „Born a Crime”, opartym na bestsellerowej powieści Trevora Noah o tym samym tytule. Zagra również w miniserialowej adaptacji powieści Chimamandy Ngozi Adichie „Amerykaana" oraz obok Violi Davis w serialu wytwórni TriStar Pictures „The Woman King”. Będzie ją można także oglądać w australijskim komediowym horrorze „Małe potwory” obok Josha Gada. W 2009 roku Nyong'o pracowała jako twórca, reżyser, redaktor i producent nagrodzonego pełnometrażowego filmu dokumentalnego „In My Genes”, który zgłębiał marginalizację i stygmatyzację albinizmu genetycznego. W 2019 roku wydawnictwo Simon & Schuster Books opublikuje „Sulwe” - debiutancką książkę dla dzieci autorstwa Nyongo, zajmującą się kwestią rasizmu i preferencyjnego traktowania osób o jasnej skórze. Nyong'o łączy aktorstwo z działalnością społeczną i dobroczynną.


Anne Collier

Przez ostatnie piętnaście lat artystka Anne Collier wykonała zbiór prac skupionych na problematyce formalnego krzyżowania się i psychologicznych powiązań fotografii, kultury materialnej i branży poradnictwa samorozwoju. Jej prace były ostatnio tematem indywidualnej wystawy w galerii Anton Kern w Nowym Jorku (2018); oraz wystawy w FRAC Normandie, Rouen, Francja (2018). Była tematem ważnej wystawy podróżniczej zorganizowanej przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago (2014). Jej prace będzie można oglądać jesienią 2018 roku na indywidualnej wystawie w Muzeum Sprengel w Hanowerze, która następnie odbędzie podróż do Fotomuseum Winterthur w Szwajcarii. Prace Collier znajdują się w stałych ekspozycjach Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Nowy Jork), Whitney Museum of American Art (Nowy Jork), Solomon R. Guggenheim Museum (Nowy Jork), Muzeum Sztuki Współczesnej (Los Angeles), Centre Georges Pompidou (Paryż) i galerii Tate (Londyn).


Eartha Kitt

Eartha Kitt została kiedyś określona przez Orsona Wellsa „najbardziej ekscytującą kobietą na świecie”. Pani Kitt znana była z bardzo charakterystycznego głosu, legendarnego mruczenia i była jedną z najbardziej fascynujących i wielowymiarowych performerek show biznesu. Była prekursorką w przemyśle rozrywkowym i odważnym wzorem do naśladowania z uwagi na wierność sobie i swoim przekonaniom. 
Katharine Hepburn

Katharine Hepburn była sławną amerykańską aktorką i kobietą-legendą. W trakcie swojej kariery filmowej Hepburn nagrodzona została czterema Oscarami dla najlepszej aktorki i określona przez American Film Institute jako najlepsza gwiazda kobieca Klasycznego Kina Hollywood.


Sissy Spacek

Sissy Spacek jest jedną z najbardziej szanowanych aktorek w branży filmowej, najbardziej znaną z tytułowej roli w filmie „Carrie” Briana De Palmy, opartej na powieści Stephena Kinga, a także z ról w filmach: „Córka górnika”, „Za drzwiami sypialni”. Wkrótce ukaże się z jej udziałem film „The Old Man and The Gun”. Otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia: Oscara, trzy Złote Globy, Screen Actors Guild Award®, pięć nominacji do Oscara, trzy nominacje do Primetime Emmy® Award i nominację do Grammy Award®.


Nina Simone

Cudowna 3-latka grająca na pianinie i studentka szkoły Juilliarda w wieku 17 lat, jako 25-latka przeobraziła się w Ninę Simone dzięki pierwszemu przebojowi I Loves You Porgy. Jej kariera trwała 45 lat. Za swoje dokonania otrzymała  Grammy Lifetime Achievement Award®. Nazwano ją High Priestess of Soul (Najwyższą Kapłanką Duszy). Zapamiętana została ze względu na nadzwyczajne i różnorodne nagrania oraz niestrudzoną aktywność na rzecz praw obywatelskich. Była kobietą niezależną, głosem zmarginalizowanych na scenie światowej. Jej ponadczasowe kreacje są obecne w setkach nowych nagrań wykonywanych przez najwybitniejszych artystów na świecie.


#IAMWOMEN

Gama i ceny:
Calvin Klein Women, woda perfumowana 30 ml / 239 zł
Calvin Klein Women, woda perfumowana 50 ml / 335 zł
Calvin Klein Women, woda perfumowana 100 ml / 429 złAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 25-09-2018

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności