Dior prezentuje J'adore L'Or - nową odsłonę skąpaną w złocie

<
Gallery image
>
Dior prezentuje J'adore L'Or 1
<
Dior prezentuje J'adore L'Or 1Dior prezentuje J'adore L'Or 2
 
>
 
 

Skąpana w złocie, nowa odsłona J'adore L'Or to kompozycja najwyższej jakości absolutów kwiatowych: jaśminu wielkolistnego oraz róży majowej. J’adore L’or w nowej odsłonie przypomina drogocenny klejnot. Odziana w płynne złoto, jeszcze smuklejsza szyjka amfory sprawia, że trudno nie ulec pragnieniu choćby przelotnego dotknięcia.


Już od momentu powstania, harmonijny bukiet roztaczał wokół zapachu niebanalną elegancjię i prawdziwy luksus. J'adore L'Or przyszedł na świat w 2010 roku, stworzony przez samego mistrza François Demachy. Posługując się przemawiającymi do wyobraźni absolutami, kreator uzyskał niezwykły aromat. Umieszczony w sercu kompozycji jaśmin wielkokwiatowy z Grasse przepełnia powietrze intensywną, otulającą skórę wonią, przetykaną owocowo-kwiatowymi nutami. Zrodzona z tej samej południowofrancuskiej ziemi - róża majowa z dumą prezentuje niemalże czarodziejską moc oddziaływania na zmysły, odurzając pięknem różanych akcentów, z korzennym wątkiem w tle. Tuż obok delikatnie snuje się zniewalająca taitańska wanilia. Wokół nas tańczy kusząco egzotyczny kwiat kwiatów ylang ylang. Towarzyszy mu biała z pozoru niewinna tuberoza, która zniewala swoją urodą.

J’adore L’or w nowej odsłonie przypomina drogocenny klejnot. Lecz czy kwintesencja ożywyczo-kwietnego zapachu nie zasługuje na godną oprawę? Odziana w płynne złoto, jeszcze smuklejsza szyjka amfory sprawia, że trudno nie ulec pragnieniu choćby przelotnego dotknięcia. Zmysłowe linie i kształty zdobi dopracowany w najdrobniejszych szczegółach naszyjnik, który ożywa, dzięki oryginalnemu procesowi żłobienia. Jeszcze bardziej luksusowy i zachwycający J’adore L’or to hymn na cześć cielesności, w blasku złota i kosztowności .


"J'adore L'Or to zapach z pogranicza dwóch skrajności. Ścierają się w nim wyjątkowe absoluty i intensywne koncentraty. Wyczuwalny od pierwszych nut orientalny charakter gra tu pierwsze skrzypce, wybijając się spośród pozostałych nut bogatego, ekspresyjnego bukietu. Kompozycja urasta do rangi dzieła sztuki na cześć piękna kwiatów" - François Demachy, Kreator Zapachów Dior.


Żywe złoto - narodziny nowej amfory J'adore L'Or

Amfora J'adore L'Or pełni rolę szkatułki skrywającej we wnętrzu bezcenny skarb w postaci zapachowego eliksiru. Przywodząca na myśl kroplę złota butelka jest szlachetna i wyjątkowa. Dior postanowił stawić czoła kolejnemu wyzwaniu, pragnąc tchnąć nowe życie w legendarną amforę. Inspirowana zachwycającym naszyjnikiem jubilerskiej edycji z 2013 roku szyjka flakonu zdaje się poruszać zmysłowym ruchem wyrzeźbionych z architektoniczną precyzją pierścieni z cennego kruszcu grubości ludzkiego włosa. Wysmukłe zwieńczenie amfory jest niczym subtelny naszyjnik na kobiecej szyi, naśladujący każdy jej ruch. W jaki sposób udało się uzyskać ten efekt?


Rewolucyjna technika w symbiozie z luksusem Dior

Chcąc ożywić flakon J'adore L'Or dior sięgnął po rewolucyjną technologię rodem z Francji, która umożliwia dowolne kształtowanie metalu. Innowacyjny proces umożliwia realizację każdego pomysłu projektanta i zaspokaja dotychczas nieosiągalne marzenie. W ciągu 5 lat udało się osiągnąć efekt perfekcyjnego żłobienia, który nadaje niepowtarzalny charakter amforze J'adore L'Or. Flakon opracowany od podstaw przez Dior powstał w artystycznej pracowni opakowań. Amfora ma wszystkie atrybuty godne limitowanej edycji, ale jest dostępna dla wszystkich. Drogocenny naszyjnik wieńczący butelkę stanowi prawdziwe arcydzieło, perfekcyjnie naśladując ręczne wyroby artystów rzemieślników.

Artystyczna pracownia opakowań Studio de Création Packaging Parfums Christian Dior powstała na początku lat siedemdziesiątych. Jej wizjonerska twórczość sprawia, że wciąż pozostaje unikalna w świecie perfumiarstwa. Działając w trzech ściśle ze sobą powiązanych dziedzinach (design, technologia oraz innowacja) nadzoruje cały proces projektowania i wytwarzania flakonów i opakowań produktów Dior, włącznie z doborem odcieni i wymiarów. Pionierski zespół nieustannie przekracza


Jaśmin z Grasse - wyrafinowanie i klasa

Moc i luksus zaklęte w J'adore L'Or

Jaśmin wielkokwiatowy z Grasse jest rośliną unikalną na skalę światową. to symbol wyjątkowego regionu. J'adore L'Or jest jednym z nielicznych zapachów, w których występuje absolut jaśminu z Grasse, stanowiąc niezaprzeczalny dowód luksusowego pochodzenia kompozycji. zaledwie kilku największych perfumiarzy może zaoferować swoim klientom ten atrybut piękna i elegancji.

Jaśmin J'adore L'Or pochodzi z Domaine De Manon, partnera Dior na zasadzie wyłączności. W linii J'adore - jaśmin rozbrzmiewa pełnią kwiatowej natury, spełniając pokładane w nim oczekiwania François Demachy. Wybrany spośród wielu innych ze względu na cudowne niuanse i zapadający w pamięć zapach, jest jedną z ukochanych roślin Carole Biancalana, właścicielki Domaine de Manon, która tymi słowami opisuje jaśmin:

"Uprawiany w Domaine De Manon jaśmin wielkokwiatowy jest jednocześnie subtelny i pełen potencjału. Uderza aromatem migdałów, mango i bananów. Cechuje go owocowa kwiatowość i subtelnie zwierzęce nuty. Jesteśmy dumni z naszych odmian o Iście zmysłowej mocy. Kiedy po raz pierwszy powąchałam J'adore L'Or, myślami powędrowałam do momentu zbiorów kwiatów na moich polach! Chociaż w tym momencie byłam w Paryżu, w samym środku zimy, czułam się jak w Grasse, wdychając zapach kwiatów jaśminu w środku ciepłego sierpniowego dnia" - Carole Biancalana. producentka kwiatów z Domaine de Manon.


Uprawa jaśminu z Grasse - w kulcie dla tradycji

Chociaż jasmin z Grasse jest prawdziwą gwiazdą, jego zbiory nie są zbyt obfite (spadły z 1,600 ton w 1939 roku do zaledwie 4.3 ton w roku 2010). Sprawia to, że kilogram jaśminowego absolutu osiąga astronomiczne ceny. Skąd biorą się ograniczenia produkcji? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jaśmin wielkokwiatowy jest jednym z najbardziej wymagających, delikatnych i najtrudniejszych w uprawie gatunków. Jak wyjaśnia Carole Biancalana, kontynuująca rodzinne tradycje uprawy roślin z wykorzystaniem tradycyjnych metod, każdy kwiat wymaga szczególnego podejścia. Słoneczne lato z nielicznymi burzami i łagodna zima bez gradobić, to idealne warunki do wzrostu, natomiast zbyt częste, zimne wiatry mogą zniszczyć całość plonów.
Uprawa jaśminu podlega ścisłym wymogom w zależności od sezonu. W październiku rośliny przykrywa się ziemią, aby ochronić je przed mrozem, a w marcu odkopuje, wzrusza ziemię wokół, przycina krzaki i obficie podlewa. Od końca czerwca do połowy lipca krzewy wiąże się, zabezpieczając przed złamaniem, a następnie od końca lipca zbiera kwiaty, które można pozyskiwać wyłącznie w godzinach od 6 do 10 rano. Zebranie kilograma świeżych kwiatów zajmuje przeciętnie około 3 godzin! Jednak cel jest Tego wart, ponieważ żaden inny jaśmin nie dorównuje temu z Domaine de Manon.


Róża majowa - kwiat idealny

Oda na cześć Południa

Charakterystyczna i jedyna w swoim rodzaju róża z Grasse to cud świata o stu płatkach. Owa piękność rozkwita w maju, chojnie obdarzając złożonym, niezrównanym zapachem: miodowym, subtelnym, orzeźwiającym, bogatym, skrywającym pieprzną nutę...

W J'adore L'Or, aspekty jaśminu z Grasse i róży majowej są nierozerwalnie splecione. Tworzą zapachową sieć, w której oczkach tkwią delikatne nuty kwiatowe i soczyste nuty owocowe, a pikantnym różanym akcentom towarzyszą bliskie sercu jaśminowe melodie. Dwa absoluty składają się w tekst ody do słonecznego południa. Odurzają otoczenie nieposkromionym pięknem, opowiadając historię upojnego, leniwego lata i rozjarzonej światłem zimy oraz wypełniając powietrze wonią sennej nocy, podczas której czuć wokół aromat ziemi.


Róże z Domaine de Manon

Carole Biancalana z Domaine de Manon przeznacza całość zbiorów dla J'adore L'Or. Dzięki temu mamy pewność, że kwiaty wykorzystane w unikalnej kompozycji posiadają najwyższą jakość.
W Domaine de Manon pola zachwycającej róży majowej, "jednocześnie subtelnej i miodowej", usiane są młodymi krzewami. Sukces hodowlany Carole zawdzięcza skrywanej
pieczołowicie wiedzy, przekazywanej w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Według tych prawideł, rośliny usuwa się po 12-15 latach, pozwalając ziemi "odpocząć" przez kolejne dwa sezony. Następnie sadzi się dzikie gatunki królowej kwiatów, pozwala się im rosnąć Przez rok, po czym szczepi się na ich pniach różę stulistną. Ten naturalny proces pozwala róży majowej wzmocnić odporność na choroby i kapryśne warunki środowiska.
Kwiaty, zbierane codziennie od maja do czerwca, muszą być niezwłocznie przetransportowane i przekazane specjalistom, którzy sporządzają z nich absolut. W przeciwnym razie delikatne płatki ulegają maceracji i tracą aromat.


Grasse - kwiatowy raj

Eden perfumiarzy

Zapach z pogranicza skrajności: J'adore L'Or łączy niezwykłe absoluty i nadzwyczajną jakość. Jego unikalne surowce, pozyskiwane są z regionu Grasse, słynącego z wytwarzania składników spełniających najwyższe kryteria. Natomiast butelka, w której został zamknięty eliksir, stanowi mariaż rzemieślniczej miłości do luksusowej sztuki oraz zdobyczy współczesnej technologii. J’adore L’or ofiarowuje swój skarb. Elektryzujący, magiczny aromat jest owocem poświęcenia, pasji i zaangażowania wielu osób. J'adore L'Or jeszcze wyraźniej ujawnia kwiatową naturę, ożywając w zetknięciu ze skórą niekończącą się feerią zmysłowych niuansów. Jego intensywność podkreśla nowy, pieczołowicie wykonany kunsztowny naszyjnik, równie żywy jak zdobiący skórę drogocenny klejnot.Autor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 06-11-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności