Le Lion de CHANEL - nowy zapach w rodzinie Les Exclusifs de Chanel

<
Gallery image
>
Le Lion de Chanel 1
<
Le Lion de Chanel 1Le Lion de Chanel 2Le Lion de Chanel 3Le Lion de Chanel 4Le Lion de Chanel 5Le Lion de Chanel 6Le Lion de Chanel 7Le Lion de Chanel 8Le Lion de Chanel 9
 
>
 
 

Gabrielle Chanel - kobieta dumna i pełna pasji - była wiernym uosobieniem swego zodiakalnego znaku Lwa. Lew stał się jej zwierzęcym totemem. Kolekcjonowała figurki lwa i uczyniła z niego motyw przewijający się w jej twórczości: zdobiła jego wizerunkiem guziki żakietów, zapięcia torebek oraz biżuterię. Teraz to majestatyczne zwierzę stało się źródłem inspiracji dla twórcy zapachów House of Chanel, Oliviera Polge i zagościło w luksusowej kolekcji Les Exclusifs de Chanel jako zapach Le Lion de Chanel.


Rozpoczynając proces tworzenia, Polge wiedział na czym powinien się skupić szukając inspiracji - "Byłem znacznie bardziej zainteresowany emblematycznym lwem Chanel niż samym zwierzęciem" - wyjaśnia. "Dla Chanel lew reprezentuje wszystko, od znaku zodiaku, po totemiczne zwierzę Gabrielle Chanel, rzeźby w jej mieszkaniu na Rue Cambon, symbol Wenecji, czy inspirację dla błyszczącej biżuterii. Interesowały mnie te wielorakie wizje lwa, a wspólnym mianownikiem jest pewne pojęcie władzy, które jest zawsze przekazywane z elegancją" - dodaje.

Rezultatem jest wyrafinowany orientalny zapach, który Polge opisuje jako bogaty, głęboki i promienny. Intensywne i cieliste, ambrowe nuty labdanum oraz nuty skórzane łagodzi i rozświetla wanilia i bergamotka. Le Lion de Chanel to zapach ciepły, majestatyczny i wyrafinowany.


Ceny:
75 ml / 835 zł
200 ml / 1490 zł

Zapach dostępny jest w butiku Chanel w warszawskiej Galerii Mokotów.
Źródło foto: serwis prasowy ChanelAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 18-02-2021

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności