Oriflame Sublime Nature - nowa kolekcja zapachów

<
Gallery image
>
Oriflame Sublime Nature 1
<
Oriflame Sublime Nature 1Oriflame Sublime Nature 2Oriflame Sublime Nature 3Oriflame Sublime Nature 4Oriflame Sublime Nature 5
 
>
 
 

Sublime Nature – to nowa kolekcja premium, w skład której wchodzą niszowe, luksusowe perfumy, tworzone przez mistrzynię perfumiarstwa z najbardziej ekskluzywnych komponentów. Jako pierwsza w trylogii pojawiła się Tuberoza, następnie Tonka, a w przyszłości dołączy do nich trzeci zapach. Składniki do produkcji tych zapachów są wykorzystywane w ich najczystszej i najbogatszej formie. Każdy flakon to wyłącznie dwie gwiazdy: luksusowy zapach oraz jego twórczyni, mistrzyni perfumiarstwa Nathalie Lorson.


Dlatego w kampanii perfum Sublime Nature nie ma modelki.

W tym przypadku to zapach i perfumiarz są jedynymi gwiazdami. Twórczynią kolekcji Sublime Nature jest Nathalie Lorson, która jest żywą legendą w świecie perfumiarstwa. Nathalie opisuje swój styl jako poszukiwanie harmonii. Do jej niezapomnianych kreacji należą zapachy stworzone dla Yves Saint Laurent, Dolce & Gabbana i Roberto Cavalli. W grudniu 2016 roku Nathalie otrzymała tytuł Mistrza Perfumiarstwa – najwyższe wyróżnienie w branży perfumeryjnej.


O zapachu Tuberose

Zapach Tuberose został stworzony ze składnika, który zasługuje na miano ikony w świecie najdoskonalszych zapachów, czyli tuberozy. Cudownemu aromatowi kwiatów towarzyszą delikatne akordy rosy i przepych drewna sandałowego. Zapach długo utrzymuje się na skórze, dzięki wysokiemu stężeniu olejków eterycznych. Zamknięty w eleganckim flakonie, jest hołdem dla prostoty i piękna natury. Kwiat tuberozy jest uznawany za jeden z najbardziej aromatycznych składników perfum na świecie, zbierany w nocy wydziela bardzo intensywny aromat – zbierany o świcie oddaje lekki, świeży zapach – idealnie odnajdujący się w kompozycjach perfum. Tuberoza, która jest kwiatem bardzo delikatnym w uprawie, pochodzi z Meksyku, a obecnie sprowadza się ją przede wszystkim z Indii, rośnie też w Egipcie i Maroku.
Oriflame, Sublime Nature Tuberose,

Cena: 159,90 PLN / 50 ml


O zapachu Tonka

Rosnąca naturalnie w lasach deszczowych Ameryki Południowej tonka jest jednym z najlepszych i najbardziej poszukiwanych składników perfumeryjnych. Znana jest ze względu na charakterystyczny, podobny do wanilii smak i ciepły, apetyczny zapach, przypominający aromaty cynamonu, szafranu, migdałów i goździków. Te czarne, pomarszczone fasolki to w rzeczywistości nasiona tonkowca wonnego (Coumarou), kwitnącego pięknymi, purpurowymi kwiatami.

Smakowity aromat tonki łączy w sobie nuty wanilii, migdałów, cynamonu i karmelu. Trudność pozyskania zbioru o tak apetycznych nutach zapachowych sprawia, że tonka jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej wyszukanych składników sztuki perfumiarstwa. "To bardzo wyrafinowany i bardzo zmysłowy zapach. Nosząc go, powinnaś czuć, że jest częścią ciebie, niczym druga skóra." Delikatny, perłowy welon na powierzchni tonki to sekret jej soczystego bogactwa...

Ten piękny, intensywny zapach skomponowany został wokół cennej, kultowej tonki. Kompozycja otwiera się wielowymiarową nutą cascalone, połączoną z soczystymi czarnymi porzeczkami i świeżymi, wodnymi nutami płatków jaśminu. W jej sercu subtelnie lśni, stworzony specjalnie dla Sublime Nature, bukiet tonki Sublime CO2, otulony uroczym, purpurowym heliotropem oraz magnolią. W nucie głębi zmysłowe, lekko dymne aromaty paczuli obejmują słodką wanilię i białe piżmo, tworząc odurzająco piękne zakończenie.

Cena: 159,90 PLN / 50 ml


Nathalie Lorson opowiada o pracy nad Sublime Nature

Nathalie Lorson: Tworząc Sublime Nature, chciałam uchwycić te drogocenne chwile, gdy natura rozkwita w całej swej okazałości, w całym swym przepychu. 


- Tworząc te dwa zapachy, opierałam się na kultowych składnikach sztuki perfumeryjnej. Wybrałam składniki o najdoskonalszej jakości: tonkę z Brazylii
i tuberozę z Indii.

- Przy Sublime Nature podeszłam do swojej wizji perfum w zupełnie nowy sposób. Pragnęłam uchwycić wyjątkowe chwile w cyklu natury, wtedy, gdy dwa składniki moich perfum są najbardziej magiczne i najpiękniejsze.

- Wyobraź sobie tuberozę o świcie, kwitnącą przez całą noc, jej płatki pokryte rosą. W powietrzu unosi się cudowny zapach białych kwiatów, bardzo delikatny, połączony z poranną świeżością.

- Tworząc perfumy Sublime Nature Tonka Bean, chciałam ukazać ciepło, zmysłowość i wyrafinowaną słodkość tonki, jej uzależniającą, a jednocześnie czystą i świetlistą stronę, która rodzi się wtedy, gdy ziarna schną w słońcu po deszczach monsunowych. Otrzymałam bogaty, intensywny, ciepły i apetyczny zapach.

- Aby przekazać wrażenie naturalności, wykorzystałam innowacyjną technologię, zastosowaną pierwszy raz - Sublime CO2. To naprawdę nowatorska metoda ekstrakcji, która pozwala uzyskać intensywne esencje nawet z najdelikatniejszych składników. A wszystko to bez użycia wysokiej temperatury ani chemicznych rozpuszczalników. Efekt jest bardzo zbliżony do prawdziwego aromatu tego składnika w naturze.

- Cieszę się, gdy spotykam kobiety, które używają stworzonych przeze mnie perfum. Fakt, że moja wizja tego, co chciałam wyrazić zapachem, wpływa na innych ludzi, stanowi dla mnie najwspanialszą nagrodę.

- Chciałabym, aby kobieta która będzie używać perfum Sublime Nature czuła silne połączenie z naturą, ale żeby również ten zapach podkreślał jej kobiecość, osobowość i piękno.

- Moje dzieciństwo to Grasse – stolica perfumiarstwa. Mój tata pracował jako chemik dla jednej z firm perfumeryjnych. Przynosił do domu olejki i składniki i dzięki niemu, mogłam sobie mieszać moje własne perfumy. Już wtedy wiedziałam, że w przyszłości muszę zostać perfumiarzem.

- Często jestem pytana, czy muszę mieć odpowiedni nastrój, aby móc skomponować zapach? A tak naprawdę, wszystko czego potrzebuję to inspiracja i koncentracja, a także otaczające mnie piękno natury. A inspiracja może przyjść w każdym momencie: podczas spotkań z ludźmi, degustowania pysznego  jedzenia, podróżowania. Staram się słuchać moich emocji. A największym wyzwaniem jest przełożenie ich na zapach.Autor: Robert Krupiński
Data publikacji: 27-11-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności