Paco Rabanne Pure XS for Her - dziko prowokujący i nieposkromiony zapach kwiatowy

<
Gallery image
>
Paco Rabanne Pure XS for Her 1
<
Paco Rabanne Pure XS for Her 1Paco Rabanne Pure XS for Her 2Paco Rabanne Pure XS for Her 3Paco Rabanne Pure XS for Her 4Paco Rabanne Pure XS for Her 5
 
>
 
 

Nowy, dziko prowokujący i nieposkromiony kwiatowy zapach stworzony przez Quentina Bischa z firmy Givaudan. Zainspirowany jedną ze swoich podróży na wyspę Reunion, twórca kompozycji powrócił do Paryża z obsesją na punkcie oszałamiającego ylang-ylang. Postawił przed sobą cel: zobrazować esencję orgazmu, eksplozję zmysłów z charakterystycznym polotem Paco.


Paco Rabanne - przesada jako manifest
"Intensyfikując wrażenia do granic możliwości, możemy zmienić sposób myślenia." - Paco Rabanne, 1967 rok

Choć był związany ze swoją epoką, to jednak potrafił się od niej uwolnić. Łamanie zasad to konieczność dla Paco Rabanne: twórcy-wizjonera, który w latach 60. wstrząsnął światem Haute Couture, wymyślając radykalnie nowoczesny, obrazoburczy styl. Wszystko zaczęło się w 1966 roku od pierwszej kolekcji dwunastu nienadających się do noszenia sukienek, wykonanych ze współczesnych materiałów: z cekinów, aluminium i rhodoidu. Rewolucja! W swojej karierze Paco Rabanne eksperymentował z przełomowymi nowymi formami i tworzywami, między innymi z metalem, który przeobraził w "drugą skórę". Przesada, nieprawdaż?

Dziś w Paco Rabanne celebrujemy ów nadmiar. Idziemy nawet o krok dalej: poszukujemy go. Nieustannie eksperymentujemy i wymyślamy, aby przekraczać nowe granice. Jesteśmy odważni i zuchwali. Często bezczelni. Nie traktując przy tym siebie zbyt poważnie. Robimy zamieszanie, by wywołać zmiany.


XS, Black XS: przesada jako doświadczenie

Linią XS Paco Rabanne prowokuje maksymalnie. Zawsze z przymrużeniem oka. W 1993 roku wprowadzony został pierwszy zapach XS, który odrzucał tabu, afirmując pożądanie seksualne. Twórcą zmysłowej kampanii telewizyjnej był Emir Kusturica. Zapach to drzewna, męska kompozycja: intensywnie zmysłowa. Flakon przybrał formę kultowej zapalniczki. Moc płomienia.

Za sprawą Black XS w 2005 roku, a następnie Black XS dla niej w 2007 roku: duch rocka pozostawał wciąż żywy. Bez umiaru. Zapachy dla pokolenia, które czuło się wolne i odrzucało kompromisy. Zapach dla niego: dzikie aromaty drzewne, praliny i przyprawy korzenne. Zapach dla niej: narkotyczna róża nasycona czarną wanilią. Radykalny czar.


Pure XS: przesada w najczystszej postaci

Rok 2017. Zapachem Pure XS Paco Rabanne obwieszcza powrót do seksu i erotyki. Czysta fantazja przybrała rzeczywistą formę, uosobiona przez obezwładniająco seksownego spadkobiercę. Jego najbardziej ewidentny talent to doprowadzanie dziewczyn do szaleństwa, lecz niedopuszczanie ich zbyt blisko. Zapach? Oszałamiająca pułapka. Przedawkowany imbir. Eksplozja gorącej wanilii i mirry. Przesada w najczystszej postaci.

W ślad za Pure XS, Paco Rabanne prezentuje dziś Pure XS dla Niej. Alter ego męskiego zapachu. Opowieść o fantazji i roznieconym pożądaniu. Zapach bez zahamowań, ucieleśniony przez elektryzującą Emily Ratajkowski.


Paco Rabanne: wizja kobiecości

"Na nowo przemyśleć sposób, w jaki postrzegamy kobiety: właśnie to ma znaczenie." - Paco Rabanne, rok 1968

Rok 1968. Głos Paco Rabanne został już zauważony w cywilizowanym świecie Couture. Jego idee zostały po 50 latach odświeżone przez Emily Ratajkowski - nową muzę Pure XS for Her: "Byłam zachwycona, gdy Paco Rabanne poprosił mnie, abym została twarzą nowego zapachu. Uwielbiałam zapachy tej marki – dzieła Juliana Dosseny i sposób, w jaki marka się komunikuje – odważnie i zarazem seksownie. Od chwili gdy dołączyłam do rodziny, dowiedziałam się wiele o historii domu. Sam Paco Rabanne wyprzedzał swoją epokę, tworząc sukienki, dzięki którym kobiety czuły się silne i wyzwolone. Był prawdziwym wizjonerem."

Nawet jeśli Paco Rabanne jest twarzą awangardy lat 60., to zaczął kreować wyemancypowane kobiety dużo wcześniej: "Kiedy zacząłem pracować z metalem, nie istniał jeszcze ruch wyzwolenia kobiet. Chcąc sprawić, by kobiety poczuły się jak wojowniczki, ubrałem je w zbroję. Dzięki tym pancerzom próbują wywalczyć swoją niezależność od mężczyzn."

Mimo to, człowiek, który uwielbiał projektować zbroję dla kobiet, bawił się surowcami, by przywrócić im kobiecą moc. Pod jego "skandalicznymi” sukniami gloryfikowane jest ciało, a przezroczystość stanowi aluzję do nagiej skóry: "Naga kobieta pod metalowym strojem jest zarówno prowokująca i dostępna, jak i nieosiągalna. To właśnie czyni ją seksowną.” Z tej nieograniczonej wolności narodził się erotyzm w stylu Rabanne.


Emily Ratajkowski: seksapil jako źródło mocy

W 2018 roku potrzeba odwagi, by zostać amazonką à la Rabanne! Emily Ratajkowski to kobieta silna i pewna siebie. (Niemal) każdy zna tę młodą Amerykankę – odważną i bezkompromisową. Gwałtowna i nieustraszona, Emily demonstruje swoje ciało i swoją zmysłową urodę. Dzięki 18 milionom obserwatorów na Instagramie stała się głosem nowego feminizmu. Aktorka, modelka i aktywistka - Emily zachęca kobiety do dumnego eksponowania własnego ciała. "Dla mnie sexy to rodzaj piękna, rodzaj ekspresji, które należy celebrować. Moje ciało to mój wybór."


Przesada w najczystszej postaci

Ona posiada wszystko. W nadmiarze. Rozbrajający czar, pewność siebie, niewiarygodny seksapil. I nieco nonszalancji. Jest oszałamiająca i intrygująca. Pure XS for Her urzeka, ponagla i pobudza zmysły. Nie zwracając uwagi na ciebie. Swoim nowym zapachem Paco Rabanne opowiada o czystej fantazji. Źródło obsesji? Podobnie jak w poprzednim zapachu, to bogata dziedziczka nieokiełznanego erotyzmu… obdarzona niezłomną samokontrolą. Odległa, lecz magnetyczna. Bezpośrednia i rozbrajająca.


Zapach

Dziko prowokujący i nieposkromiony - kwiatowy zapach stworzony został przez Quentina Bischa - natchnionego i pełnego pasji kreatora zapachów z firmy Givaudan. Zainspirowany jedną ze swoich podróży na wyspę Reunion, twórca kompozycji powrócił do Paryża z obsesją na punkcie oszałamiającego, olśniewającego ylang-ylang. Postawił przed sobą cel: zobrazować esencję orgazmu, eksplozję zmysłów z charakterystycznym polotem Paco. Quentin wymyślił wybuchowy duet: magnetyczny ylang-ylang na tle intrygującej nuty popcornu. Nuty wibrują ze sobą, wywołując wrażenie napięcia, aby w lawinie zmysłów uchwycić chwilę wybuchowej erotyki.

Na początku: objęcia kwiatów. Poczuj gorący aromat ylang-ylang. Promienny zapach z akcentami jaśminu. Płatki rozwijają się i wyłania się gorąca jak skóra wanilia. Śmiałe i apetyczne aromaty! Ulegnij swoim instynktom i emanuj hipnotyzującym seksapilem.

Następnie: eksplozja zmysłowości. Śmiały kęs popcornu... i namiętność staje się dzika i gwałtowna. Rozgrzane nuty słono-słodkiego popcorn pękają. Piżmo i nuty milkwood rozpalają skórę i zmysły. Gorąca namiętność.

Eksplozja formuły: ylang-ylang, wanilia, nuta popcornu, drewno sandałowe, nasiona ambrette. 


Flakon

Rzeźbiony szklany falkon. Śmiałe krawędzie odzwierciedlają pewny siebie czar. Nieujarzmione kształty. Płomienne pożądanie. Otoczony serpentynową obejmą. Wyrzeźbione łuski, falujące refleksy. Biżuteryjny akcent. Szkło w odcieniach różu: od neonowego po ciemny. Flakon, który uwielbia przesadę. Czyste, prowokacyjne piękno. Wcielone pożądanie.


Film

Spadkobierczyni w swojej okazałej rezydencji. Hipnotyzująca. Zachwyceni mężczyźni są pod jej urokiem. Za zamkniętymi drzwiami rycerze walczą o to, by zdobyć jej przychylność. Lecz ona ich ignoruje. Film jest ironiczny, snuje fantazję o przedmiocie ich pragnień. Dla niektórych wyzwanie. Dla innych wspaniała gra, ponieważ to ona pozostaje mistrzynią ceremonii. Emily mówi: "Ja tylko chcę spać...". Aria Habanera z opery Carmen ilustruje wspaniale narastające pożądanie aż do jego tragikomicznego zakończenia: omdlenia. W choreograficznych obrazach dostrzegamy kreatywną rękę szwedzkiego reżysera Johana Rencka. Po Lady Million i Pure XS Johan Renck podjął współpracę z Paco Rabanne po raz trzeci.


Zdjęcie reklamowe

Stłumiona atmosfera, niewykorzystana energia erotyczna. Spadkobierczyni, nonszalancko rozłożona w fotelu, skąpo ubrana, patrzy nam prosto w oczy. Na pierwszym planie uwagę przykuwa flakon. Twórcą zdjęcia jest słynny fotograf Nathaniel Goldberg, który był również twórcą kampanii zapachów Million i Pure XS.


Ceny:
Pure XS for Her 30 ml / 239 zł
Pure XS for Her 50 ml / 339 zł
Pure XS for Her 80 ml / 439 złAutor: Robert Krupiński
Data publikacji: 09-10-2018

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności