Adivive - autogenny wypełniacz bogaty w komórki macierzyste

Adivive to nowatorski system umożliwiający separację tkanki tłuszczowej, a efektem podania pozyskanego materiału może być m.in.: wypełnienie fałdów i zmarszczek, uzyskanie efektu liftingu objętościowego twarzy, piersi i ciała oraz korygowanie blizn zanikowych w trwały sposób.


Wśród zalet zabiegu możemy wymienić:
- naturalny efekt wypełnienia
- stymulacja komórek skóry
- nadanie skórze twarzy świeżego, zdrowego wyglądu
- zwykle nieograniczona ilość materiału wypełniającego, czyli własnej tkanki tłuszczowej


Pobrana w trakcie zabiegu tkanka tłuszczowa poddawana jest separacji z zastosowaniem opatentowanej technologii filtrów F.P.U. (fat processing unit). W rezultacie pozyskiwana jest frakcja pozbawiona starych oraz uszkodzonych komórek, bogata natomiast nie tylko w najmłodsze, żywotne komórki tłuszczowe, lecz również w bezcenne komórki macierzyste. Frakcja ta nazywana Pure Gold, oprócz właściwości wypełniających, stanowi prawdziwy eliksir młodości.

Właśnie ten eliksir używany jest do precyzyjnego modelowania twarzy z jednoczesnym efektem rewitalizującym oraz odmładzającym. Podane komórki bez problemu się przyjmują, unaczynniają oraz zaczynają funkcjonować w miejscu przeszczepu, stanowiąc naturalny, autogenny wypełniacz. To w znaczny sposób podnosi skuteczność oraz trwałość efektów procedury bez konieczności wszczepiania materiału w nadmiarze. Podstawową wadą dotychczasowo wykonywanych transferów tłuszczowych było przemijanie efektu wypełnienia. W tradycyjnych zabiegach ocenia się, że tylko do 30% objętości tłuszczu pozostaje trwale w miejscu podania.

Wykorzystując zdolność komórek macierzystych do ciągłego samoodnawiania się, nie tylko uzupełniamy ubytki, ale również motywujemy skórę do odtwarzania własnej struktury. Dzięki temu, że komórki macierzyste są pozyskiwane z naszego własnego organizmu, są bardzo skuteczne i całkowicie bezpieczne, nawet dla alergików. Brak reakcji odrzucenia przeszczepu przez organizm, czyli bezpieczeństwo po-zabiegowe to dodatkowa zaleta zabiegu.


Czy zabieg jest bolesny?

Procedura zabiegowa następuje w znieczuleniu miejscowym.


Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt wypełnienia jest natychmiastowy i trwały, natomiast efekt odmładzający narasta stopniowo w ciągu trzech miesięcy. W wyniku działania ADIVIVE efekt wypełnienia utrzymuje się przez wiele lat w formie niemal niezmienionej (w miejscu podania utrzymuje się około 80% objętości wyjściowej).


Schemat terapii

Przed przystąpieniem do zabiegu Adivive niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który zleci badania niezbędne do zakwalifikowania. Procedura rozpoczyna się od pobrania własnej tkanki tłuszczowej najczęściej z okolic kolan, brzucha, ud, pośladków. Za pomocą systemu Adivive z pobranej tkanki tłuszczowej odseparowuje się jej najbardziej wartościową frakcję, jest to najzdrowsza oraz najmłodsza tkanka wzbogacona o komórki macierzyste. Zabieg jest całkowicie sterylny, ponieważ odbywa się w układzie zamkniętym.


Zalecenia po-zabiegowe

Jest to zabieg lunchowy, po nim można wrócić do codziennych zajęć.


Przeciwwskazania oraz skutki uboczne:
- nieprawidłowe czynniki krzepnięcia krwi
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna)
- zakrzepica w wywiadzie
- infekcje skóry


Wskazania:
- Utrata elastyczności skóry
- Bruzdy i zmarszczki
- Lifting wolumetryczny – opadające policzki, ubytki tkanki, m.in. po wypadkach, po chorobach
- Powiększenie piersi i pośladków
- Rewitalizacja skóry grzbietów rąk
- Modelowanie m.in. policzków, brody, łydek
- Likwidacja blizn
- Lipodystrofia


Dowiedz się więcej na:
http://www.klinikaambroziak.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/adivive-autogenny-wypelniacz-bogaty-w-komorki-macierzyste
http://www.klinikaambroziak.pl/Autor: Redakcja
Data publikacji: 09-02-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto