Blizna po cesarskim cięciu - co zrobić, aby była jak najmniej widoczna?

<
Gallery image
>
Blizna po cesarskim cięciu 1
<
Blizna po cesarskim cięciu 1Blizna po cesarskim cięciu 2Blizna po cesarskim cięciu 3
 
>
 
 

Narodziny dziecka to jedno z najważniejszych  wydarzeń  w życiu. Nic dziwnego, że chcemy mieć z tego okresu jak najwięcej wspomnień. Pamiątką, której jednak większość kobiet wolałaby uniknąć, jest blizna po cesarskim cięciu. Warto działać od samego początku, by zmniejszyć jej widoczność.


Blizny, które powstają na naszym ciele, towarzyszą nam już do końca życia. Uszkodzona tkanka wymaga czasu na odbudowę i regenerację struktury skóry. Nowe technologie i sposoby pozwalają na przyśpieszenie gojenia i zmniejszenie wdocznośći blizn do minimum. Wyróżniamy wiele rodzajów blizn: szarpane, cięte, po oparzeniach, także szyte po zabiegach chirurgicznych. Różnią się one wyglądem i procesem gojenia. Łączy je jedno – im szybciej zostaną podjęte odpowiednie działania, tym lepsze będą efekty.


Cebula pogromcą blizn

Kurację zmniejszającą widoczność blizny można zacząć od razu po jej zagojeniu. W przypadku cesarskiego cięcia mamy do czynienia z głębokim, ale równym nacięciem, które jest następnie zszywane. Po zdjęciu szwów, gdy skóra się zasklepi i odpadną strupki, można już rozpocząć odpowiednią pielęgnację. Popularnym i bardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie blizny są maści z wyciągiem z cebuli, który ma właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze oraz zapobiega tworzeniu się nadmiernej tkanki blizny. Dostępnym na rynku od wielu lat produktem, który zyskał zaufanie specjalistów i pacjentów, jest Contractubex. Żel ten oprócz wyciągu z cebuli zawiera dodatkowo zmiękczającą blizny heparynę, która zmniejsza też obrzęk, pobudza regenerację komórek i tkanek oraz może wiązać wodę w tkance blizny. Natomiast dodatek alantoiny sprzyja gojeniu blizny i zmniejsza świąd, często towarzyszący tworzeniu się blizny. Niezwykle ważne jest  także unikanie słońca – przez czas od 6 do 9 miesięcy nie należy wystawiać blizny na długotrwałe działanie intensywnego światła słonecznego. Przestrzeganie tych zasad może mieć wpływ na zmniejszenie widoczności blizny.


Plastry, intensywne działanie

Alternatywą dla regularnego stosowania żelu są hipoalergiczne plastry Contractubex. To intensywnie działający plaster do stosowania na noc. Przyklejanie plastrów przez około 3 miesiące daje najlepsze efekty. Podwójny mechanizm działania reguluje proces bliznowacenia, zapobiegając powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając blizny. Plaster można również nakładać w celu spłaszczenia, rozjaśnienia i wygładzenia miejsca objętego blizną. Leczenie można rozpocząć natychmiast po zagojeniu się rany lub usunięciu szwów.

Plastry sprawdzają się zarówno w przypadku małych, jak i dużych blizn.

Contractubex® żel do leczenia blizn do kupienia w aptekach

Contractubex® 20 g, cena detaliczna 25 PLN
Contractubex® 50 g, cena detaliczna 56 PLN

www.contractubex.com/pl/

Contractubex®, plastry na noc o intensywnym działaniu, cena detaliczna: 98 PLN (21 plastrów, 12 x 3 cm)Autor: Redakcja
Data publikacji: 20-12-2016

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto