Lacalut - fluor żel do zębów

Specjalny żel mineralizujący szkliwo do intensywnej pielęgnacji i profilaktyki próchnicy dla dzieci i dorosłych.

Żel Lacalut utwardza i mineralizuje szkliwo, chroniąc przed próchnicą. Może być stosowany bezpośrednio na szkliwo zębów, także trzonowych, które są bardziej narażone ze względu na nieregularną powierzchnię. Przy regularnym stosowaniu skutecznie chroni przed próchnicą. W celu uzyskania najlepszych efektów, żel zaleca się stosować dwa razy w tygodniu. W dniu mycia zębów żelem, nie ma potrzeby stosowania uprzednio pasty. Nie płukać zębów po czyszczeniu żelem.

Właściwości:

- Fluoryzuje i wzmacnia szkliwo
- Utwardza i mineralizuje szkliwo
- Chroni przed próchnicą

Zawartość fluoru w żelu Lacalut wynosi 1493 ppm, stąd  na opakowaniu informacja zalecana przez Ministerstwo Zdrowia: U dzieci w wieku sześciu lat i młodszych stosować ilość pasty wielkości ziarnka grochu pod kontrolą dorosłych, aby zminimalizować ryzyko połknięcia. Przy przyjmowaniu fluoru z innych źródeł należy skonsultować się ze stomatologiem lub lekarzem.

Marka Lacalut jest partnerem akcji Narodowego Programu Walki z Chorobami Dziąseł.

W pastach zaleca się następujące dawki fluoru:
• u dzieci powyżej 6 r.ż. jak i dorosłych jako skuteczne i bezpieczne zaleca się pasty z zawartością fluoru w granicach 1000-1500 ppm
• u dzieci od 1 r.ż. do 6 r.ż. można stosować pasty z zawartością fluoru ok. 500 ppm, jednak należy kontrolować czyszczenie zębów przez dziecko oraz pilnować, aby nie połykało ono pasty do zębów.

Pasty Lacalut dla najmłodszych dzieci do 4 lat mają do 250 ppm, dla dzieci 4-8 lat 500 ppm, a powyżej 8 lat - 1 450 ppm. Mieszczą się wobec tego w granicach bezpieczeństwa, a dodatkowo każda z nich ma informację dotyczącą bezpieczeństwa stosowania.

Ponieważ żel Lacalut zaleca się stosować 2 x w tygodniu, dopuszczalna jest wyższa zawartość fluoru (1493 ppm).Autor: Robert Krupiński
Data publikacji: 08-08-2011

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności